EHF European Cup Sacensības 12.12.2020 19:15

Atbildes spēli pret “Neva” uzvar “Tenax”, tomēr neiekļūst EHF Eiropas kausa TOP16

Dobeles “Tenax” šodien, 12. decembrī, savā laukumā Eiropas Handbola federācijas (EHF) Eiropas kausa trešajā kārtā pārspēja Sanktpēterburgas ''Neva” ar minimālu pārsvaru 30:29, tomēr divu spēļu summā zaudēja ar 53:60. Tas nozīmē, ka dobelnieki nekvalificējas nākamajai Eiropas kausa kārtai.

Pēc vakar aizvadītās spēles Dobeles “Tenax” komandai šajā spēlē bija jāuzvar ar vismaz deviņu vārtu pārsvaru, tomēr to realizēt neizdevās. Uzvara šodien tika svinēta tikai ar vienu vārtu pārsvaru.

Lai gan spēles sākumā vadībā izvirzījās Krievijas handbolist, Dobeles “Tenax” jau drīz vien spēja atgūties un puslaika vidū rezultātu bija izlīdzinājuši. Jau nākamajās dažās minūtēs viņi spēja iegūt nelielu pārsvaru un to noturēt līdz pat puslaika beigām, tādējādi noslēdzot pirmo puslaiku ar rezultātu 15:13.

Arī otrais puslaiks tika aizvadīts līdzīgā manierē kā pirmā puslaika beigas, nevienai no komandām krietni neatraujoties. Tomēr spēles izskaņā “Neva” atguva iekrāto deficītu, un spēles pēdējā minūtē rezultāts bija neizšķirts (29:29). Pēc precīza Dobeles “Tenax” komandas kapteiņa Māra Veršakova metiena dobelnieki šo spēli noslēdza ar minimālu uzvaru (30:29).

Rezultatīvākie spēlētāji Dobeles “Tenax” rindās šajā spēlē bija Ņikita Pančenko ar gūtiem astoņiem vārtiem, viņam sekoja Toms Lielais ar sešiem precīziem metieniem, piecus vārtus guva Māris Veršakovs, Viktoram Tarasenko četri vārti, Nils Miķelsons guva trīs vārtus, vēl divi vārti Egilam Politeram, kā arī pa vieniem vārtiem guva Antons Šuleiko un Oskars Arājs.

Sanktpēterburgas ''Neva” rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem astoņiem vārtiem bija Aleksandrs Kovaļenko.