Sacensības 20.11.2022 21:29

ZRHK Tenax Dobele izcīna piekto uzvaru un izvirzās līderos, SK Latgols sievietes saglabā līdera pozīciju

278575030_2869338030024680_885229108569412754_n

Šodien aizvadīta viena Latvijas čempionāta spēle virslīgā sievietēm, kā arī četras spēles virslīgā un 1. līgā vīriešiem. Par uzvarām šodien vīriešu līgās cīnījās Murjāņu sporta ģimnāzijas, SK Latgols, Dobele Tenax un HK Ogres komandas. Savukārt divu sezonas līderu, SK Latgols un Jēkabpils SS, spēle aizvadīta Jēkabpilī. Dienas noslēgumā SK Latgols handbolistes gūst uzvaru un notur līdera pozīciju, savukārt vīriešu virslīgā ZRHK Tenax Dobele uzvar HK Ogre/HYDROX un turnīra tabulā izvirzās līdera pozīcijā.

  • Svētdienas rītā Jēkabpils SS handbolistes savā zālē viesos uzņēma šīs sezonas līdzšinējo līderi SK Latgols komandu. Sīvā cīņā SK Latgols izdevās uzvarēt pretinieces un izcīnīt savu septīto uzvaru šajā sezonā. Lai gan pirmais puslaiks noslēdzās ar piecu vārtu pārsvaru SK Latgols pusē, otrajā puslaikā Jēkabpils SS komandai izdevās pietuvināt rezultātu pretinieču sniegumam, taču ne pietiekami, lai uzvarētu. Spēles pēdējā sekundē precīzu metienu vārtos izpildīja Marija Dergačeva, tādējādi SK Latgols komandas rezultātu palielinot līdz 33 vārtu guvumam.

Jēkabpils SS – SK Latgols 31:33 (14:19)

Jēkabpils SS – Vitnija Paula Krodziniece 6, Sandra Brikmane 6, Rometa Jukša 5

SK Latgols – Juta Bindemane 7, Arina Zaharāne 7, Laura Rutkovska 7, Linda Krole 5

  • Spraiga spēle aizvadīta Murjāņos – MSĢ stājoties pretim SK Latgols. Pārsteidzoši pavērsieni spēles gaitā. Viens no tiem – ludzenieku vārtsargs Lauris Matisāns spēja atvairīt 10 no 21 MSĢ komandas spēlētāja Valda Kalniņa raidītā metiena vārtos. Savukārt divus rezultatīvus vārtus pēc kārtas MSĢ handbolistiem izdevās gūt, pateicoties Emīla Vilsona un Valda Kalniņa pretinieku uzbrukuma laikā pārtvertajām bumbām un izpildītajiem metieniem pa tukšiem vārtiem. Rezultātā spēle noslēdzās ar mājinieku gūto uzvaru pār SK Latgols komandu ar 10 vārtu pārsvaru. Atbildes spēle gaidāma 14. janvārī.

MSĢ – SK Latgols 41:31 (22:19)

MSĢ – Valdis Kalniņš 14, Endijs Šnepsts 11, Jevgeņijs Rogonovs 7, 

SK Latgols – Edvīns Matvejenko 8, Jānis Pavlovičs 7, Normunds Seņkāns 5, Sandis Vaškevičs 5

  • 1. līgā šodien spēle starp Ogres un Dobeles attīstības komandām – ONSC/HK Ogre pret ZRHK Dobele/DSS. Šoreiz ogrēnieši savā laukumā uzņēma dobelniekus, iepriekšējo spēli aizvadot Dobelē un uzvaru atstājot mājiniekiem (27:22). Šodien, līdz pat spēles 25. minūtei komandām izdevās saglabāt vienmērīgu rezultātu, pēcāk Dobeles jauniešiem izvirzoties vadībā. Taču pašā spēles izskaņā Ogres handbolistiem izdevās mainīt cīņas gaitu un izcīnīt smagi nākušu uzvaru ar 31:28 pār ZRHK Dobele/DSS.

ONSC/HK Ogre – ZRHK Dobele/DSS 30:28 (13:15)

ONSC/HK Ogre – Reinis Sļusarevs 10, Artūrs Novickis 6, Gustavs Batņa 6, Jānis Bauze 5

ZRHK Dobele/DSS – Kristers Suharevs 6, Artis Peškovs 6, Kevins Plaunovs 5

  • Uzreiz pēc jaunatnes attīstības komandām, Ogres novada Sporta centra laukumā tika aizvadīta nedēļas gaidītākā spēle starp šīs sezonas Latvijas čempionāta līderēm HK Ogre/HYDROX un ZRHK Tenax Dobele. Iepriekšējā spēle aizvadīta 2. oktobrī Dobelē, kur Ogres komanda uzvaru atstāja mājiniekiem (43:33). Šodien, atbildes spēlē, ogrēnieši piekāpās dobelniekiem par 10 vārtiem. Līdz ar to, ZRHK Tenax Dobele izcīnīja savu piekto uzvaru šajā sezonā, pakāpjoties turnīra tabulā uz pirmo vietu. Savukārt HK Ogre/HYDROX pēc šodienas spēles, turnīra tabulā ir pavirzījusies zemāk – uz 3. vietu.

Andris Molotanovs, HK Ogre/HYDROX treneris: “Jau no pašā spēles sākumā dominēja Tenax Dobele komanda ar savu uzbrukuma tempu un agresīvāku spēli aizsardzībā, līdz ar to, jāsaka, ka mums bija tāda kā pakaļdzīšanās jau no paša spēles sākuma. Spēle kopumā bija laba, taču mums pietrūka realizācija uzbrukumā, metienu precizitātē. Tehnisko kļūdu daudzums mums neļāva cieņpilni nospēlēt pret pretiniekiem, arī ņemot vērā to, ka Tenax Dobele ļāva iziet laukumā arī visiem saviem rezervistiem. Viņu pārākums attiecībā uz spēles tempu, ātrajiem uzbrukumiem un vārtsarga spēli mums liedza pietuvoties un apdraudēt Tenax Dobele uzvaru. Par savu komandu varu teikt, ka šī ir laba, pamācoša spēle, kas mums parādīja šī brīža trūkumus, kurus nepieciešam uzlabot, lai bumba uzbrukumā būtu dinamiskāka un aizsardzības jauda būtu spēcīgāka. Pietrūka pavadošā spēle, jo šodien bija daudz uzbrukumi no vietas. Labi sevi parādīja līnijas spēlētāji un piespēļu devēji līnijām, kas šajā spēlē bija, tā teikt, mūsu elements, kas izdevās vislabāk.”

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele treneris: “Braucām uz spēli noskaņojušies, jo ar šo komandu nekad nav bijušas vieglas spēles. Bija nepieciešama komandas pārstrukturācija, jo divi spēlētāji Eiropas Kausā guva traumas, tai skaitā mūsu galvenais līnijas spēlētājs Antons Šuleiko. Ar šīs pozīcijas spēlētājiem mums diemžēl ir deficīts, taču šo robu mēģinājām aizpildīt ar Oskaru Arāju, kas ļoti labi arī izdevās. Kā vienmēr lieliska spēle vārtsarga Artūra Kuģa izpildījumā, kā arī Mārtiņam Ozoliņam bija iespēja iznākt vārtos un tas labi izdevās. Mazliet netikām galā ar pretinieku līniju, kas atdeva daudzas piespēles. Taču kopumā uzskatu, ka spēlējām kā komanda gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un esmu gandarīts par sniegumu.”

Papildus, interviju ar ZRHK Tenax Dobele vārtsargu Artūru Kuģi skaties LTV sporta ziņu sižetā.

HK Ogre/HYDROX – ZRHK Tenax Dobele 34:43 (16:25)

HK Ogre/HYDROX – Intars Jomants 11, Elvijs Borodovskis 5, Aliaksei Haisa 5, tai skaitā 4 no 5 soda metieniem, Eduards Malahovs 4

ZRHK Tenax Dobele – Ņikita Pančenko 8, tai skaitā 4 no 4 soda metieni, Ričards Juzups 6, Emīls Kurzemnieks 6, Kristers Plūme 5, Oskars Arājs 5

  • Pēdējā dienas spēle starp Murjāņu un SK Latgols attīstības komandām. Lai gan spēles 24. minūtē abu komandu rezultāts neizšķirts, tālākajā spēles gaitā SK Latgols juniori izvirzījās priekšā pretiniekiem un saglabāja savu pozīciju līdz pat spēles beigām. Spēle noslēdzās ar rezultātu 39:42 SK Latgols junioru labā. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju pusē Einārs Borisovs ar 12 precīziem no 21 metiena, bet MSĢ II pusē Emīls Vilsons ar 8 precīziem no 12 metieniem. Atbildes spēle gaidāma 14. janvārī.

MSĢ II – SK Latgols juniori 39:42 (16:21)

MSĢ II – Emīls Vilsons 8, Mārcis Drēviņš 6, Kristofers Jonass 5, Mārtiņš Misulis 5, Matīss Zolners 5

SK Latgols juniori – Einārs Borisovs 12, Niks Vaškevičs 8, Elgars Kušners 6, Aivis Bondars 5, Deivids Kušners 5

Turnīra tabula virslīgas sievietēm

20.11.2022.

Turnīra tabula virslīgas vīriešiem

20.11.2022.

Turnīra tabula 1. līgas vīriešiem

20.11.2022.