EHF European Cup Sacensības 19.07.2019 21:00

Veršakovs: “Bez mērķiem Eirokausos nemaz nepiedalītos”

tenaxs.jpg

Latvijas čempionu “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs sarunā ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) sniedzis savu komentāru par notikušo EHF Izaicinājuma kausa izlozes, kurā noskaidrojās, ka Dobeles vienība pēc 12 gadu pārtraukuma uz Eiropas skatuves atgriezīsies ar spēli pret Luksemburgas komandu “Dudelange”.

“Jau nedaudz esmu paskatījies, kas “Dudelange” ir par komandu. Ne līdz niansēm, bet darbs jau ir sācies. Zinu, ka sastāvs pirms jaunās sezonas viņiem mainās. Toms Lielais ir pievienojies. Padziļinātāk vēl skatīsimies. Pagājušajā gadā šī komanda Luksemburgā ieņēma piekto vietu, taču lielas atšķirības starp komandām tur nebija, diezgan sīvs čempionāts. Eiropas kausu pieredze viņiem ir liela. Ambīcijas, tradīcijas. Tas viss tur ir,” pēc notikušās Eiropas Izaicinājuma kausa izlozes stāsta “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs. 

“Luksemburgas klubam sastāvā ir daudz legionāru. Varbūt citos sporta veidos Luksemburgas vienības uztver kā pastarīšus, bet handbolā tā noteikti nav. Viņiem pieredze šajā līmenī ir lielāka, mēs startēsim pēc ļoti ilga pārtraukuma, tā kā šai “Tenax Dobele” vienībai tā būs gandrīz vai debija,” turpina Veršakovs.

Treneris arī nedaudz pastāstīja par to, kā notiek sarunas par spēles norises vietu. “Viņi piedāvāja abas spēles aizvadīt Luksemburgā. Protams, atteicāmies, jo tas ir piedzīvojums, kurš jāredz ir Dobeles līdzjutējiem. Arī viņiem piedāvājām abas spēles aizvadīt Dobelē. Domāju, ka arī viņi atteiksies, jo gribēs uzspēlēt savu skatītāju priekšā. Visticamāk, pirmā spēle 5. vai 6. oktobrī notiks pie viņiem, bet nedēļu vēlāk spēlēsim Dobelē.”

“Nevar skatīties, ka tā ir maza valsts, jo tomēr blakus ir tādas handbola nācijas kā Francija, Beļģija. Būs interesanti. Jau no jūlija sākuma esam uzsākuši gatavošanos jaunajai sezonai. Cītīgi strādājam. Šobrīd varu 100 procentīgi apstiprināt, ka Māris Veršakovs būs komandā. Būs vēl kādi divi trīs pastiprinājumi, bet par to vēl uzzināsiet. Protams, ka mēs gribam viņus uzvarēt. Kāda jēga citādāk piedalīties? Ja mērķu nebūtu, nemaz nepiedalītos. Tas bija iemesls, kāpēc pagājušajā gadā nepiedalījāmies. Jau tad gribējām, bet nebija skaidrības par sastāvu, iespējām,” noslēgumā piebilst Veršakovs.