EHF European Cup 06.11.2022 21:56

Zaudēta ceļazīme uz Eiropas Kausa trešo kārtu

Screenshot 2022-11-07 140243.v1

Šovakar ZRHK Tenax Dobele aizvadīja EHF Eiropas Kausa otrās kārtas atbildes spēli. Lai gan vakardienas spēli latvieši uzvarēja ar trīs vārtu pārsvaru, šodien smagā cīņa nācās atzīt pretinieku pārākumu.

Šodienas spēle noslēdzās ar rezultātu 29:25. Tā kā pretinieku komanda šajā spēlē guva četru vārtu pārsvaru pretēji vakar iegūto trīs vārtu pārsvaram mūsu pusē, Čehijas komanda automātiski kvalificējās Eiropas Kausa trešajai kārtai.

Spēles pirmās divas minūtes iesākās ar diviem rezultatīviem vārtiem ZRHK Tenax Dobele pusē, kurus guva Ņikita Pančenko 7m metienā un Emīls Kurzemnieks uzbrukumā. Līdz trešajai spēles minūtei latvieši bija vadībā, taču ceturtajā spēlēs minūtē čehi izlīdzināja spēles rezultātu (2:2). Tālākajā spēles gaitā Latvijas komandai neizdevās gūt pārsvaru pār pretinieku. Pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 11:14.

Arī otrajā puslaikā ZRHK Tenax Dobele diemžēl neizdevās būt pārākiem par Čehijas komandu, taču cīņai nepadevās un neļāva pretiniekiem panākt vairāk kā piecu vārtu starpību. Spēle teju vai noslēdzās ar rezultātu 28:25, kas būtu nozīmējis, ka abu spēļu kopsummā abām komandām ir neizšķirts rezultāts, bet trīs sekundes pirms spēles beigām Talent tym Plzenskeho kraje komandas spēlētājam izdevās izdarīt izšķirošo metienu.

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele galvenais treneris: “Uz papīra mūsu pretinieks bija favorīts, bet dzīvē izrādījās citādāk. Parādījām raksturu abās spēlēs un bijām pelnījuši tikt nākamajā kārtā, bet diemžēl nesanāca. Gribu atzīmēt lielisku Artūra Kuģa darbību vārtos, kas deva mums iespēju uzvarēt. Tomēr otrajā spēlē bija manāms nogurums. Divas spēles divās dienās nav viegls uzdevums, bet neskatoties uz to komanda cīnījās līdz pēdējai sekundei, kurā izšķīrās arī spēles liktenis. Šoreiz veiksme bija pretinieku pusē, bet guvām vērtīgu pieredzi un pierādījām ka esam spējīgi līdzvērtīgi cīnīties ar augsta līmeņa komandu.”

ZRHK Tenax Dobele – Talent tym Plzenskeho kraje 25:29

ZRHK Tenax Dobele – Emīls Kurzemnieks 8, Oskars Arājs 5, Antons Šuleiko 4, Ņikita Pančenko 2, Linards Usāns 2, Andris Vidovskis 1, Kristers Plūme 1, Kārlis Krūmiņš 1, Ričards Juzups 1.