Virslīgā sievietēm līderpozīcijas saglabā ”Stopiņu NHK” un “Salaspils SS”

Šajā nedēļas nogalē Latvijas handbola Virslīgā sievietēm notika divas spēles. Pie uzvarām tika “Salaspils SS” un “Stopiņu NHK” komandas, kuras tādējādi arī saglabājušas līderpozīcijas čempionātā.

Sestdien “Salaspils SS” komanda savā laukumā uzņēma “REIR Dobele”. Abām vienībām pirms šīs spēles bija divas uzvaras un viens zaudējums, tāpēc šī spēle bija īpaši principiāla. Mača sākumdaļa labāka padevās “Salaspils SS” komandai (2:0), un mājinieces lielu daļu pirmā puslaika bija vadībā ar diviem trim vārtiem. Puslaika otrajā daļā komandas apmainījās ar nelieliem izrāvieniem, un pēc 30 minūtēm “Salaspils SS” bija vadībā ar 16:15.

Otrā puslaika sākumā trīs no sešiem komandas vārtiem guva Letīcija Veinberga, un “REIR Dobele” pat ieguva divu vārtu handikapu – 21:19. Pēc tam gan mājinieces atbildēja ar saviem četriem vārtiem pēc kārtas (23:21). Spēle kā pa viļņiem turpinājās līdz pat beigām, tomēr nedaudz labāka bija Salaspils komanda – 32:29. Renāta Salmane bija rezultatīvākā uzvarētāju sastāvā ar 15 vārtiem, astoņus vārtus pievienoja Agrita Bērtiņa. “REIR Dobele” rindās lieliska spēle Letīcijai Veinbergai, kurai 13 vārti, savukārt astoņus pievienoja Laura Ņeverovska.

Svētdien cita līdervienība “Stopiņu NHK” uzņēma Ludzas “Latgols” komandu, kurai sezonas sākums nav bijis tas labākais, un mājinieces šajā spēlē bija itin izteiktas favorītes. Šīs spēles pirmajā puslaikā uzbrukums dominēja pār aizsardzību. Ilgāku laiku rezultāts attīstījās līdzīgi, bet “Stopiņu NHK” komanda īpaši spēcīgi nospēlēja izskaņu, 30 minūtes spējot noslēgt ar piecu vārtu handikapu – 20:15.

Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs “Latgols” sastāva pa trim vārtiem guva Juta Bindemane un Elīna Oļipova, kas ļāva pietuvoties līdz 23:25. “Stopiņu NHK” gan šajā brīdī apliecināja savu meistarību, guva piecus vārtus pēc kārtas (30:23), noņēma visus jautājumus par uzvarētāju mačā un galarezultātā svinēja panākumu ar 35:27. Ivita Asare uzvarētājām guva desmit vārtus, savukārt pa septiņiem pievienoja Elza Seržante un Elita Ekkerte. “Latgols” sastāvā Madarai Cibuļskai septiņi vārti, seši Jutai Bindemanei, bet piecas reizes izcēlās Elīna Oļipova.

Latvijas handbola Virslīgā sievietēm šobrīd līderpozīcijas ar 3-0-1 bilanci saglabājušas “Salaspils SS” un “Stopiņu NHK”. Tālāk seko “REIR Dobele” (2-0-2), “Jēkabpils SS” (1-0-1), “Latgols” (1-0-3) un LSPA (1-0-3).