Vaiņode spēles galotnē atspēlējas un uzvar Jūrmalu; Ogre viegli apspēlē “ASK/LSPA”

IMG_9560

Šajā nedēļas nogalē norisinājās noslēdzošās spēles SynotTip handbola virslīgas regulārajā čempionātā. Pēdējās divas spēles tika aizvadītas svētdienā. Vaiņodes handbolisti savā laukumā, pēc spraigas spēles noslēdzošās daļas, uzvarēja “Jūrmalas Sports” komandu ar rezultātu 23:21. Savukārt, “ASK/LSPA” savā laukumā piekāpās Ogres handbolistiem, kuri svinēja uzvaru šajā spēlē, pārliecinoši apspēlējot mājiniekus, ar rezultātu 39:23.

Spēlē Vaiņodē iesākās ļoti līdzīgi un līdz pat pirmā puslaika beigu daļai nevienai no komandām neizdevās izveidot pārliecinošu vārtu starpību. Tomēr, puslaika galotni labāk nospēlēja tieši “Jūrmalas Sports” handbolisti un līdz ar to pārtraukumā devās esot vadībā ar rezultātu 13:10.

Atgriežoties laukumā viesi vēl aiz vien spēja noturēt iekrāto pārsvaru, tomēr jau puslaika vidū pēc veiksmīga Vaiņodes handbolista Oskara Pāvila metiena jau rezultāts bija izlīdzināts un pavisam drīz mājiniekiem izdevās jau nonākt vadībā. Lai gan laukumā līdz pat spēles beigu signālam noritēja sīva cīņa, tomēr Vaiņodes handbolisti spēlē kopumā varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 23:21.

Rezultatīvākais spēlētājs mājiniekiem bija Jurģis Strēlis, kas kopumā guva septiņus vārtus, savukārt, “Jūrmalas Sports” rindās rezultatīvākais bija Uldis Zariņš, kas guva piecus vārtus. Viņš arī spēles 50. minūtē nopelnīja 2×2 minūšu noraidījumu, kā arī sakrāja maksimālo noraidījumu skaitu un līdz ar to ieguva diskvalifikāciju no spēles. Iespējams tieši šī fakta dēļ vairs jūrmalniekiem nebija iespējas atgūties.

Spēlē starp “ASK/LSPA” un Ogres handbolistiem liela intriga nebija novērojama. Lai gan mājiniekiem sākumā izdevās uz neilgu laiku pat izvirzīties vadībā, tomēr Ogres handbolisti jau drīz vien pārņēma iniciatīvu spēlē un līdz pirmā puslaika beigām jau bija iekrājuši astoņu vārtu pārsvaru. Atgriežoties no pārtraukuma viņiem izdevās to palielināt vēl par astoņiem vārtiem. Līdz ar to šī spēle noslēdzās bez lielas intrigas un Ogres handbolisti svinēja uzvaru ar 39:23.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Toms Lielais, kas šoreiz raidīja 12 precīzus metienus pretinieku vārtos. Vēl tik pat vārti arī “ASK/LSPA” rezultatīvākajam spēlētājam Mārtiņam Stepuļenokam-Stukanovam.

Šīs abas bija noslēdzošās spēles SynotTip handbola virslīgas regulārajā čempionātā un šobrīd ir noskaidrots vietu sadalījums pirms izslēgšanas spēlēm. “MSĢ/LAT 2004” izstāšanās no turnīra dēļ, “ZRHK Tenax Dobele” jau automātiski kvalificējās pusfinālam, bet ceturtdaļfinālā piedalīsies trīs komandu pāri.

• Celtnieks Rīga – ASK/LSPA
  • HK Ogre – HK Vaiņode
  • Jūrmalas Sports – SK Latgols Ludza

Drīzumā tiks izsludināts izslēgšanas spēļu kalendārs, jo šobrīd ir noskaidrots vietu sadalījums un ir iespējams plānot turpmākās spēles.