“Vaiņode” sezonu sāk ar pārsteigumu Ludzā

"Vaiņode" izbraukumā pārsteidz "Latgolu" un virslīgas sezonas atklāšanas spēlē izcīna uzvaru ar 35:29. Katrs pa deviņiem vārtiem "Vaiņodei" guva Ainārs un Oskars Pāvili, kamēr Ludzai rezultatīvākais ar septiņiem bija Roberts Rancāns.

Spēles pirmajā puslaikā abas komandas cīnījās līdzvērtīgi, tomēr pēc aizvadītām 30 minūtēm nelielu pārsvaru ieguva "Vainode" – 22:19. Turpinājumā vaiņodieši tikai palielināja savu pārsvaru, četrus vārtus deviņās minūtēs pēc puslaiku pauzes gūstot Oskaram Pāvilam, kurš panāca 29:23. Pēc tam Ludza pieprasīja pārtraukumu, bet nekas būtiski nemainījās arī pēc tam, Vaiņodei svinot uzvaru ar 35:29.

"Vaiņodes" trenera Zigmunda Mickus pēcspēles komentārs:
“Ja sezonu sāk ar uzvaru, tad emocijas vienmēr ir ļoti pacilājošas, bet tās nevar pārvērsties par ikdienas emocijām. Sezona ir tikko sākusies gan pretiniekiem, gan mums. Acīmredzot mēs vairāk bijām noskaņojušies uz uzvaru. Domāju, ap pavasari Ludzas jaunie puiši būs nopietni pretinieki jebkurai komandai. Arī mēs neesam nekādi vecie – mums ir jaunība un pieredze, kā arī cīņasspars, kas palīdzēja šajā spēlē.

Jā, Ludzā nebijām uzvarējuši piecus gadus. Bijām ļoti tuvu uzvarai vairākās spēlēs, bet šī varētu būt pirmā uzvaru piecu gadu laikā. Patīkami, ka tā bija pārliecinoša. Nedaudz ir jāpiestrādā arī pie aizsardzības. Iemest 35 vārtus ir skaisti, bet ielaidām 29, kas modernā handbolā nav ļoti daudz, tomēr būtu lielāks prieks, ja ielaistu, piemēram, 26 vārtus. Aizvadījām labu spēli, jo bijām noskaņojušies un spēlējām kā komanda.

Spēles atslēgas moments bija otrā puslaika pirmā puse, kad spējām labi nospēlēt mazākumā. Kad spēles gaitā ieguvām arī vairākumu, spējām to disciplinēti realizēt. Pārsvaru ieguvām otrā puslaika vidū.

Sezonas mērķis ir iekļūt četriniekā. Kā jau ierasts, iztiekam ar saviem spēlētājiem no Vaiņodes sporta skolas. Starpsezonā mūs pameta praktiski pamatsastāva spēlētājs Ričards Juzups, kas tagad spēlē HK “Ogre”, un vārtsargs Andis Silnieks. Komandai pievienojās jaunie spēlētāji 2002. gadā dzimušie, bet šodien viņi šodien netika laukumā uzspēlēt un pierādīt sevi, tāpēc ceram, ka nākamajās spēlēs viņi varēs sevi pierādīt.”