“Tenax” līderu cīņā viegli apspēlē “Celtnieku”

Šovakar otro reizi sezonā uzvaru Latvijas handbola grandu cīņā izcīnīja “Tenax Dobele”, kas viesos ar rezultātu 43:32 pieveica “Celtnieks Rīga” komandu, SynotTip handbola Virslīgā turpinot cīnīties bez zaudējumiem.

Novembrī komandu pirmajā tikšanās reizē “Tenax Dobele” izcīnīja uzvaru superrezultatīvā mačā ar rezultātu 43:38. Arī šovakar “Tenax Dobele” bija favorītu lomā, īpaši tāpēc, ka rīdziniekiem nevarēja palīdzēt divi potenciālie uzbrukuma līderi Aleksejs Haisa un Artis Kurmēns. Dobelei zināmu piesardzību, iespējams, radīja fakts, ka desmit spēlētāji pēc divām dienām uzsāks treniņnometni Latvijas izlases sastāvā pirms Eiropas čempionāta finālturnīra.

Jau spēles pirmajā uzbrukumā “Celtnieks Rīga” spēlē bija jūtams Haisas iztrūkums, uz kura pleciem lielākoties balstās rīdzinieku spēle šosezon. Dobele tikmēr ļoti vienkārši tika labās metienu pozīcijās, sestajā minūtē jau esot vadībā ar četru vārtu handikapu – 7:3. Laukumā turpinājumā bija diezgan brīvs handbols, abas komandas demonstrēja rezultatīvu sniegumu, taču samazināt rezultāta starpību mājinieki nespēja.

Šāda spēle pēc puslaika vidus “Tenax Dobele” galvenajam trenerim Sandrim Veršakovam ļāva nomainīt visus četrus komandas galvenos līderus – Aivi Jurdžu, Māris Veršakovu, Egilu Politeru un Oskaru Arāju. Bet veiksmīgi aizstāt šos Latvijas izlases kandidātus uz maiņu laukumā nākušie handbolisti nespēja, kā rezultātā “Celtnieks Rīga” ātri ieguva pārliecību un uz brīdi pat izlīdzināja rezultātu (19:19). Pēc 30 nospēlētām minūtēm Dobelei gan bija minimāls pārsvars – 20:19.

Pēc pārtraukuma S.Veršakovs atgrieza laukumā līderus, un viss ātri nostājās savās vietās. Īsā laikā trīs vārtus guva Arājs, pa vieniem pievienoja Jurdžs un Politers, un “Tenax” atkal bija drošs piecu vārtu pārsvars – 25:20. Arī šajā puslaikā Sandris varēja atļauties plaši variēt ar sastāvu, taču šoreiz tas nenotika tik strauji un masveidīgi. Lai nu kā, atgriezt intrigu vairs šajā mačā “Celtnieks Rīga” nespēja, un “Tenax Dobele” galarezultātā izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 43:32.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar astoņiem gūtiem vārtiem bija Ņikita Pančenko, pa sešiem vārtiem guva Māris Veršakovs, Oskars Arājs un Aleksandrs Krastiņš. “Celtnieks Rīga” rindās Aleksandrs Pocikaiļiks guva septiņus vārtus, savukārt sešus pievienoja Artūrs Kļaviņš.