”Stopiņu NHK” un ”Jēkabpils SS” izcīna uzvaras un saglabā līderpozīcijas

Aizvadītajā nedēļas nogalē sestās uzvaras sezonā Latvijas handbola Virslīgā sievietēm izcīnīja “Stopiņu NHK” un “Jēkabpils SS” komandas, savukārt ceturto panākumu sezonā pievienoja Ludzas “Latgols”.

Piektdien “Stopiņu NHK” savā laukumā uzņēma “REIR Dobele” komandu un izcīnīja uzvaru ar 35:31. Jāpiemin, ka Dobeles vienība Ulbrokā ieradās astoņu spēlētāju sastāvā. Iespējams, tieši tāpēc puslaiki izvērtās pilnībā atšķirīgi. Pirmās 30 minūtes “REIR Dobele” aizvadīja pārliecinoši un ieguva pat visai komfortablu sešu vārtu handikapu – 17:11.

Otro puslaiku ar sešiem vārtiem pēc kārtas iesāka mājinieces, kuras pakāpeniski pārņēma spēles kontroli, noslēgumā uzvarot bez lielas nervozitātes. Ivita Asare šajā mačā bija labākā ar 12 gūtiem vārtiem, bet pa sešiem guva Elza Seržante, Lana Nikolajeva un Elita Ekkerte. “REIR Dobele” rindās 11 vārtus guva Letīcija Veinberga, savukārt ar septiņiem vārtiem izcēlās Ilvija Buivide.

Sestdien pie sestās uzvara tika arī “Jēkabpils SS” komanda, kas viesos ar 39:32 pieveica LSPA. “Jēkabpils SS” vairākas reizes šosezon ir demonstrējusi savu augsto uzbrukuma spēles potenciālu un to izdarīja arī sestdien. 23. minūtē viešņām bija sešu vārtu handikaps (17:11), bet pēc pirmā puslaika “Jēkabpils SS” bija priekšā ar 21:16.

Atgriezt intrigu šajā mačā LSPA vairs nespēja, un pagājušās sezonas čempione izcīnīja panākumu ar 39:32. Pa septiņiem vārtiem uzvarētāju labā guva Simona Ārmane un Krista Minova, kamēr sešus vārtus pievienoja Gita Kaulakane. LSPA sastāvā desmit vārti Kristīnei Daņiļenko, septiņi vārti Līgai Bīriņai.

Savukārt svētdien ceturto uzvaru deviņos mačos izcīnīja Ludzas “Latgols”, kas otro zaudējumu šajā nedēļas nogalei sagādāja Dobeles komandai. “Latgols” nopietnu soli uzvarai visā mačā spēra pirmajā puslaikā (16:12). “REIR Dobele” spēja samazināt rezultāta starpību, taču uzvaru nosargāt ludzānietes spēja – 30:27. Madara Cibuļska “Latgola” labā guva septiņus vārtus, bet pa pieciem guva Elīna Oļipova un Linda Krole. Dobeles vienības sastāvā Laura Ņeverovska bija labākā ar 11 vārtiem, savukārt ar astoņiem vārtu guvumiem maču pabeidza Letīcija Veinberga.