Rīgas čempionāts Sacensības 05.09.2019 21:00

Rīgas čempionāts startē ar “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” graujošām uzvarām

Šovakar Dobelē un Rīga startēja tradicionālais pirmssezonas handbola turnīrs Rīgas čempionāts. “Tenax Dobele” savā laukumā ar 39:20 apspēlēja “Ogri”, savukārt “Celtnieks Rīga” savu skatītāju priekšā vēl pārliecinošāk apspēlēja “ASK/LSPA” – 45:16.

“Ogres” handbolistiem šovakar bija problēmas ar sastāva savākšanu uz spēli Dobelē, kā rezultātā cīņā devās vien astoņi handbolisti, tādējādi krietni samazinot ogrēniešu cerības uz līdzvērtīgu cīņu. Mača ievadā īsā laikā “Tenax Dobele” sastāvā ar trim vārtiem izcēlās viens no Latvijas izlases līderiem Aivis Jurdžs, un mājinieki ieguva 5:2 pārsvaru.

Kamēr fiziski enerģijas vēl pietika, ogrēnieši vēl spēja cīnīties līdzīgi, uz brīdi pat pietuvojoties līdz 9:10. Puslaika otrajā daļā viesiem gan bija maz variantu, un “Tenax Dobele” pirmo puslaiku noslēdza ar 19:11 handikapu. Otrais puslaiks pilnībā aizritēja Dobeles komandas zīmē, un galarezultātā mājinieki svinēja graujošu uzvaru ar rezultātu 39:20.

“Tenax Dobele” sastāvā šajā spēlē ar vismaz vieniem vārtiem izcēlās 13 (!) spēlētāji. Rezultatīvākie ar sešiem vārtu guvumiem bija Andis Ērmanis, Oskars Arājs un Emīls Kurzemnieks. Pieci vārti Aivim Jurdžam. “Ogres” rindās pieci vārti Jānim Bauzem, bet pa četriem vārtiem Jurģim Strēlim un Dzintaram Dravniekam.

“Celtnieks Rīga” un “ASK/LSPA” spēlē bija liela interese no līdzjutēju puses, taču intrigu skatītāji nesagaidīja. “Celtnieks Rīga” jau spēles pirmajā puslaikā ļoti pārliecinoši apliecināja savu meistarības pārākumu, iekrājot 21 vārtu (!) pārsvaru 30 minūšu laikā (28:7). Līdzīgi kā Dobele arī rīdzinieki šādā spēlē varēja sniegt iespēju visiem handbolistiem, galarezultātā apspēlējot pretiniekus ar graujošu 45:16.

Aleksandrs Pacikaiļiks bija rezultatīvākais šīs spēles handbolists ar 11 vārtu guvumiem. Aleksejs Haisa izcēlās ar deviņiem vārtiem, pieci vārti Igoram Ignatjevam, savukārt pa četriem vārtiem guva Ritvars Balceris un Artis Kurmēns. “ASK/LSPA” rindās pa trim vārtiem guva Andris Strazds, Kristers Rihards Ozols un Andris Vītols.