”Jēkabpils SS” ieskrienas, līderpozīcijas saglabā ”Stopiņu NHK”

Piektdien un sestdien Latvijas handbola Virslīgā sievietēm aizvadītas trīs spēles. Otro uzvaru pēc kārtas guvusi pagājušās sezonas čempione “Jēkabpils SS”, LSPA savā laukumā tika galā ar “REIR Dobele”, savukārt Ludzas “Latgols” savā laukumā apspēlēja čempionāta līderi “Stopiņu NHK”.

“Jēkabpils SS” komanda vakar viesojās pie “Salaspils SS”. Pagājušās sezonas spēcīgākā komanda pēdējos mačos demonstrē rezultatīvu sniegumu, un arī šajā spēlē viešņas spēlēja ātru handbolu un sāka maču ar 4:0 izrāvienu. “Salaspils SS” handbolistēm izdevāt atbildēt ar savu 3:0 nogriezni (4:3), taču pirmais puslaiks kopumā tomēr aizritēja jēkabpiliešu zīmē, kuras 30 minūtes noslēdza ar 16:12 pārsvaru.

Otrajā puslaikā Salaspils komanda vairākas reizes pietuvojās līdz trim vārtiem, taču “Jēkabpils SS” šādos brīžos allaž nospēlēja lieliski un nekur tuvāk pretinieces nelaida. “Jēkabpils SS” galarezultātā izcīnīja panākumu ar 39:34. Dinija Purviņa uzvarētājām bija rezultatīvākā ar septiņiem vārtiem, bet pa sešiem guva Gita Kaulakane un Simona Ārmane, savukārt piecus pievienoja Krista Krūmiņa un Patrīcija Prūse. Salaspilij ar deviņiem vārtiem izcēlās Renāte Salmane, kamēr ar astoņiem vārtiem maču noslēdza Agrita Bērtiņa.

“Spēles darba dienu vakaros vienmēr ir fiziski grūtas, taču šoreiz tikām ar to galā, aizvadījām ļoti labu pirmo puslaiku un jau pašā sākumā guvām nelielu handikapu, ko spējām noturēt. Protams, meitenes cīnījās godam un cik spēja, palīdzēja man aizsardzībā. Spēles rezultāts man nekad nav radījis pārdzīvojumus, galvenais ir uzvara. Ielaisto vārtu skaits nebūt nav rādītājs, svarīga ir ielaisto un atsisto vārtu starpība, kā arī atmosfēra, sajūtas, komandas gars, kas ir spēles gaitā. Kā arī, protams, ja sajūtam, ka varēsim spēli uzvarēt bez sarežģījumiem, trenerīte vienmēr veiks spēlētāju maiņas, lai arī gados jaunākās komandas biedrenes var uzspēlēt un krāt spēļu pieredzīti.

Sezonas sākums varbūt nebija tik veiksmīgs, jo nebijām kārtīgi saspēlējušās, kā jau visām konandām, klāt nāk jaunas spēlētājas un vajag nedaudz atsperties. Bet šobrīd komandā ļoti labi iejutušās gados jaunākās komandas biedrenes, domāju, ka mūsu komandai būs ļoti veiksmīga, stipra paaudžu maiņa, ar gadiem un pieredzi kļūsim tikai stiprākas. Jebkurā sporta veidā un ik vienam sportistam mērķiem jābūt augstiem, zelts vienmēr un visiem ir mērķis, bet kā būs, rādīs laiks,” tā pēc spēles atzīmēja “Jēkabpils SS” vārtsardze Agnija Malceniece.

Sestdien pirmās laukumā devās LSPA un “REIR Dobele” komandas. LSPA mača ievadā demonstrēja labu spēli aizsardzībā, kas palīdzēja iekrāt trīs vārtu handikapu – 6:3. Turpinājumā laukumā bija vērojama līdzīga cīņa, taču LSPA padevās vēl viens veiksmīgs nogrieznis puslaika beigās, un studentes 30 minūtes noslēdza ar plus pieci – 18:13.

LSPA komanda pat nedaudz pārsteidzošu stabilitāti demonstrēja visa mača gaitā, tādējādi vairs nekādu jautājumu par uzvarētāju šajā mačā neradās, un noslēgumā LSPA svinēja panākumu ar 36:27. Ida Marī bija rezultatīvākā LSPA rindās ar 14 gūtiem vārtiem, savukārt Kristīne Daņiļenko un Anna Pudovska guva pa astoņiem. Laura Ņeverovska Dobeles sastāvā izcēlās ar astoņiem vārtu guvumiem, bet Ieva Rozenfelde un Letīcija Veinberga pievienoja četrus.

Dienas noslēdzošajā mačā nedaudz negaidītu zaudējumu piedzīvoja čempionāta līdere “Stopiņu NHK”, kas viesos ar 27:32. Uzreiz gan jāatzīmē, ka Stopiņu komanda Ludzā ieradās tikai astoņu spēlētāju sastāvā. “Latgols” meitenes gan nedomāja gaidīt, kad pretinieces varētu pagurt, bet uzreiz ņēma iniciatīvu savās rokās un pēc deviņām minūtēm bija vadībā ar 6:2.

Šādu pārsvaru ludzānietes saglabāja līdz pat puslaika beigām – 16:12. “Stopiņu NHK” šajā situācijā var uzslavēt par cīņu līdz beigām, lai arī nopietni apdraudēt mājinieču uzvaru neizdevās – “Latgola” panākums ar 32:27. Madara Cibuļska ludzāniešu labā guva deviņus vārtus, bet Linda Krole maču pabeidza ar astoņiem. Stopiņu rindās astoņi vārti Lanai Nikolajevai, seši Elitai Ekkertei, savukārt pa pieciem guva Ivita Asare un Darja Savčenko.