“Celtnieks” apspēlē Kauņu, “Tenax” zaudējums pret Minsku

Latvijas vadošie handbola klubi “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” šodien aizvadīja otrās spēles divās dienās Baltijas handbola līgas turnīrā. A grupā “Tenax Dobele” savā laukumā ar 27:31 piekāpās Minskas SKA, savukārt B grupā “Celtnieks Rīga” pārliecinoši savu skatītāju priekšā ar 36:25 pieveica Kauņas “Granitas-Karys”.

“Tenax Dobele” vakar aizvadīja cienīgu spēli pret Ukrainas “ZTR Zaporozhye”, bet piedzīvoja zaudējumu – 28:31. Pret Minskas SKA mača ievadā “Tenax” diezgan ātri nonāca iedzinējos ar trīs vārtiem. Minskas komanda kopumā kontrolēja notikumus laukumā, taču “Tenax” spēja saglabāt trīs vārtu deficītu, kas saglabāja iespējas pirms mača turpinājuma – 14:17.

Otrajā puslaikā “Tenax” visu laiku bija tuvu, taču lauzt spēles gaitu nespēja un galarezultātā piedzīvoja zaudējumu ar 27:31. “Tenax” sastāvā šajā mačā rezultatīvākais spēlētājs ar deviņiem vārtiem bija Māris Veršakovs. Pieci vārti Egilam Politeram, trīs guva Andis Ērmanis, bet pa diviem pievienoja Ņikita Pančenko, Nils Miķelsons, Oskars Arājs un Antons Šuleiko. Pa vieniem vārtiem Elvijam Lazdam un Aivim Jurdžam.

“Komandas pirmais mērķis Baltijas līgā ir iekļūt izslēgšanas spēlēs. Lai arī esam pastiprinājušies ar pieredzējušiem spēlētājiem, tomēr pietrūkst kopējā komandas pieredze kvalitatīvā līmenī aizvadīt visas 60 minūtes. Epizodiski varam spēlēt pat ļoti labi. Spēles gaita varēja pagriezties mums par labu abās spēlēs šajā nedēļas nogalē, bet tieši kļūdas, neiemesti svarīgi metieni, sasteigti lēmumi neļāva mums to paveikt,” pēc spēles savu komentāru sniedza “Tenax Dobele” līnijas spēlētājs Egils Politers.

“Celtnieks Rīga” dienu iepriekš aizvadīja vienu no emocionālākajām spēlēm šajā sezonā, tomēr izskaņā piedzīvoja minimālu 33:34 zaudējumu pret Viļņas “VHC Šviesa”. Pret Kauņas klubu aina laukumā bija pārliecinoši par labu rīdziniekiem. “Celtnieks” pirmajā puslaikā izskatījās droši gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kā rezultātā tika iegūts ļoti komfortabls astoņu vārtu handikaps – 21:13.

Pēc šāda pirmā puslaika Kauņas handbolisti vairs nebija spējīgi atgūties, un “Celtnieks” demonstrēja, ka ir spēcīgāka komanda un noslēgumā uzvarēja ar 36:25. Lielisku spēli aizvadīja baltkrievu leģionārs Aleksejs Haisa, kurš izcēlās ar 11 vārtu guvumiem. Artūram Lazdiņam septiņi vārti, trīs Rihardam Lejam un Dmitrijam Petuhovam, pa diviem guva Artūrs Kļaviņš un Roberts Freibergs, bet pa vieniem pievienoja Lauris Eglītis, Igors Ignatjevs un Viktors Dauzou.

“Nedēļas nogales beigās diemžēl ir nepadarīta darba sajūta. Bijām gatavi un noskaņojušies četriem punktiem. Diemžēl pirmajā spēlē pret “Šviesa” pēdējās piecās minūtēs svaru kausi nosvērās par labu pretiniekiem. Esam līdzvērtīgas komandas, un visu izšķīra nianses. Bija laba enerģija, daudz noraidījumi, asa spēle…Neskatoties pat uz nepatīkamo epizodi spēles beigās, kad tiesnesis nepamanīja rupju pārkāpumu par spēli galvas rajonā. Tā vietā, lai mums par labu nosvilptu pārkāpumu, ļāva turpināt spēli, un pretinieki ieguva plus viens, kuru liktenīgi neizdevās pat atspēlēt. Atkārtoti veiksme nebija mūsu pusē, kad izpildījām metienu pret vārtos esošu laukuma spēlētāju. Bijām pelnījuši vismaz punktu,” pirmo spēli atceras “Celtnieks Rīga” spēlētājs Rihards Leja.

“Otro maču sākām daudz agresīvāk un visu noturējām savās rokās, realizējot gandrīz visas izveidotās situācijas, tāpēc bija daudz vieglāk, un rezultāts auga mums par labu. Spēles liktenis tika izšķirts jau pirmā puslaika beigās. Atlika iziet laukumā un neļaut iemest vairāk par mums pašiem. Tas arī izdevās. Kauņa līdz pēdējām sekundēm bija koncentrējusies un smagi strādāja pie katra vārtu guvuma, kas mums neļāva atslābināties. Turējāmies iekšā spēlē ļoti veiksmīgi. Šodien noteikti nospēlējām labāk nekā vakar. Kauņa ir ļoti līdzvērtīga Viļņas komandai. Vakar nepaņēmām rokās spēli pirmajā puslaikā, tāpēc mocijāmies visu maču,” turpina Leja.

“Celtnieks Rīga” handbolists atklāja arī komandas mērķus Baltijas līgā šosezon: “Mērķis ir izcīnīt pirmo vai otro vietu grupā. Ļoti ceram, ka spēsim gūt nepieciešamās uzvaras pret tām komandām, kuras bija jāpieveic jau pirmajās spēlēs. Un būsim tur, kur, manuprāt, šogad esam pelnījuši būt!”