1. līga Sacensības 20.09.2020 09:28

1. līgā “Dobele/Tērvete” uzvar garajā Ludzas izbraukumā

Sestdien, 19. septembrī, 1. līgā vīriešiem handbolā tika aizvadītas trīs spēles. "Dobele/Tērvete" izbraukumā Ludzā ar 33:27 pārspēja vietējo "Latgols junioru" komandu. Tikmēr "RPI-Seniori" un "Jūrmalas Sports-2" mačā uzvarētājs netika noskaidrots (27:27). Dienas pēdējā spēlē "Skrīveri/Aizkraukle" ar 25:20 pārspēja "Salaspili".

1. līga tika atklāta jau ceturtdien, kad ar 28:25 "Ulbroka" uzvarēja "Ogri/ONSC". Savukārt sestdien mačus aizvadīja pārējās 1. līgas komandas. Vispirms garā braucienā uz Ludzu devās "Dobeles/Tērvetes" puiši. Pēc nogurdinošā ceļa un neskaitāmiem litriem izdzertas kafijas dobelnieki un tērvetnieki jutās moži.

Mačs sākās diezgan līdzīgi, lielu pārsvaru neiegūstot ne vienai, ne otrai komandai. Punkts punktā tika aizvadīts pirmais puslaiks, kas noslēdzās neizšķirti – 13:13. Tomēr pēc pārtraukuma tālu ceļu veikušie "Dobeles/Tērvetes" spēlētāji veica 6:1 izrāvienu, kas arī lielā mērā noteica mača iznākumu. – 19:14.

Situācija būtiski nemainījās, viesu komandai nosargājot pārsvaru pār "Latgols junioriem". "Dobele/Tērvete" maču uzvarēja ar 33:27. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 11 vārtiem bija Oskars Bisenieks, kamēr visus astoņus metienus realizēja Ainārs Gavars. Mājiniekiem trešdaļu no komandas vārtiem guva Renārs Grebeņņikovs, bet seši precīzi metieni Edvīnam Matvejenko.

Pēc tam spraigu cīņu aizvadīja "RPI-Seniori" un "Jūrmalas Sports-2". Spēles sākumā nelielu pārsvaru ieguva un līdz pirmā puslaika beigām noturēja jūrmalnieki – 12:11. Pēc pārtraukuma izrāvienu veica un vadībā izvirzījās "RPI-Seniori", kas no 12:13 panāca 23:17. Lai gan vēl astoņas minūtes pirms mača beigām "Jūrmalas Sports-2" atradās iedzinējos ar sešu vārtu deficītu (20:26), tomēr viņi pārsteidzoši atspēlējās, gūstot piecus bezatbildes vārtus.

Mača noslēgums bija spraigs. 15 sekundes pirms beigām diskvalifikāciju saņēma "RPI-Seniori" spēlētājs Romualds Akimovs, kurš pirms trim minūtēm nebija realizējis septiņu metru soda metienu. Pie rezultāta 26:27 "Jūrmalas Sports-2" bija iespēja panākt neizšķirtu, uz septiņu metru soda metiena līnijas stājoties Jānim Gramstam, kurš 11 sekundes pirms noslēguma panāca izlīdzinājumu – 27:27.

Spēle noslēdzās neizšķirti. Rezultatīvākais "RPI-Seniori" sastāvā bija Normunds Blome, kurš realizēja astoņus metienus. Pa sešiem vārtiem guva Romualds Akimovs un Armands Strazdiņš. Tikmēr "Jūrmalas Sports-2" rindās septiņus vārtus iemeta Ivars Grīnbergs, sešus – Jānis Gramsts, bet piecus – Artūrs Millers.

Dienas pēdējā mačā tikās "Skrīveri/Aizkraukle" un "Salaspils". Maču Aizkrauklē ļoti pārliecinoši sāka mājinieki, pirmo puslaiku uzvarot ar 15:4. Pēc pārtraukuma "Salaspils" daļēji sadeldēja deficītu. Ja 47. minūtē rezultāts vēl bija 20:10 "Skrīveri/Aizkraukle" labā, tad atlikušajās minūtēs itin solīdi nospēlēja "Salaspils", kas noslēdzošajā nogrieznī guva desmit vārtus, bet ielaida piecus, tomēr ar to nepietika, lai atspēlētos.

"Skrīveri/Aizkraukle" uzvarēja ar 25:20. Sešus vārtus uzvarētājiem guva Artūrs Beļūns, kamēr pa četriem Guntars Edžus Galvanovskis un Mārtiņš Gailītis. Tikmēr zaudētājiem labākā vārtu guvēja godu ar pieciem precīziem metieniem dalīja trīs vīri – Matīss Strautnieks, Artūrs Ozerskis un Kristiāns Strautnieks.