ZTR izstājas no Baltijas līgas, “Tenax Dobele” iespēja uzreiz sasniegt “Final 4”

1582190692.jpg

Finansiālu problēmu dēļ no Baltijas handbola līgas turnīra izstājusies spēcīgā Ukrainas komanda "ZTR Zaporozhye". Šāds notikums pavērsiens radījis iespēju Latvijas čempionei "Tenax Dobele" pēdējā spēļu kārta izcīnīt ceļazīmi uz "Final 4" turnīru. 

"ZTR Zaporozhye" komanda šosezon bija viena no vadošajām vienībām Baltijas handbola līgā, taču jau ilgāku laiku cīnījās ar finansiālajām grūtībām, kuru dēļ sezonu diemžēl noslēgt nevarēs. "ZTR Zaporozhye" 14 reizes ir triumfējusi Ukrainas čempionātā, bet Baltijas līgas turnīram pievienojās 2016. gadā. Visās reizēs "ZTR Zaporozhye" sasniedza "Final 4" turnīru, 2017. un 2019. gadā iegūstot Baltijas līgas sudrabu. 

"Mēs gribam atvainoties par to, ka tā notika. Esam pateicīgi BHL, visām komandām, kas šajā turnīrā startē, tiesnešiem un oficiālajām personām par pavadīto laiku, ko esam strādājuši plecu pie pleca. Novēlam līgai vienmēr ieņemt svarīgu vietu Eiropas handbolā," situāciju komentē "ZTR Zaporozhye" kluba direktors Oleksijs Tiščenko.

"ZTR Zaporozhye" līdz šim bija aizvadījusi astoņas spēles, un līga pieņēmusi lēmumu, ka ukraiņiem tagad visās spēlēs tiek piešķirts 0:10 zaudējums. "Tenax Dobele" abās spēlēs pret vienu no spēcīgākajām Baltijas līgas komandām bija piedzīvojusi zaudējumus, bet pašreizējā situācijā Latvijas čempione ieguvusi divas uzvaras. 

Tas nozīmē, ka "Tenax Dobele" šobrīd deviņās spēlēs ir sešas uzvaras, viens neizšķirts un divi zaudējumi, kas dod otro vietu grupā ar 13 izcīnītiem punktiem. Pirmajā vietā atrodas Minskas SKA (6-2-1) ar 14 punktiem, bet trešā ir somu "Riihimaen Cocks" (5-2-2, 12 punkti). 

Baltijas līgas turnīrā no vadošās A grupas piecas komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs, bet pirmā vieta garantē vietu "Final 4", vēl divas komandas "play-off" iekļūst no B grupas. Tas nozīmē, ka Dobelei šobrīd ir iespēja sasniegt "Final 4" bez ceturtdaļfināla spēļu aizvadīšanas. 

"Tenax" svētdien spēlēs viesos pret Minskas SKA. Šī spēle sāksies pulksten 13:00. Varam iepriecināt handbola līdzjutējus, jo šo maču tiešraidē varēs vērot Delfi.lv portālā. "Riihimaen Cocks" tikmēr tikmēr sestdien savā laukumā spēlē ar igauņu "Polva Serviti".