EHF European Cup 23.10.2021 19:43

ZRHK Tenax Dobelei divu spēļu summā +4

NIK_3875

EHF Eiropas Kausa pirmajām spēle ZRHK Tenax Dobele piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu – 22:27, kas nozīmēja, ka šodienas spēlē bija nepieciešama uzvara ar sešu vārtu starpību (ja uzvara ar +5, tad ņemtu vērā izbraukumā gūto vārtu skaitu). Visticamāk, ka ikvienam, kurš kaut reizi skatījies handbolu, ir skaidrs, ka piecu vārtu starpība handbolā ir pietiekami daudz. Tajā pašā laikā, lai cik dobelnieku uzdevums šķita grūts, tas nebija neiespējami un dobelnieki to arī pierādīja. Pierādīja ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā, pēc valstī izsludinātā ‘lockdown’ nepadodoties un, sakārtojot formalitātes un juridisko pusi, lai komanda varētu turpināt dalību starptautiskajās sacensībās. Šodienas spēle pierādīja, ka pūles bija tā vērtas un ZRHK Tenax Dobele ar rezultātu 34:25 pieveica HC Masheka komandu. Divu spēļu summā, tas deva plus četri un kvalificēšanos nākamajai kārtai. ZRHK Tenax Dobele rindās lieliska spēle Nilam Miķelsonam, kurš ar 8 gūtajiem vārtiem bija rezultatīvākais spēlētājs komandā, tāpat pēc atgriešanās no meniska traumas produktīva spēle Nilam Kreicbergam – 6 gūti vārti, bet Austrim Tuminskim – 7 vārti. Savukārt pretinieku komandā rezultatīvākais ar 10 gūtajiem vārtiem bija Artsiom Rabushka.

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele galvenais treneris
“Saistība ar ierobežojumiem, gandrīz līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai spēle notiks, tomēr izdarījām visu, lai šī spēle notiktu. Mums bija dažādi scenāriji, izskatījām pat iespēju spēli aizvadīt Klaipēdā, Lietuvā, bet baltkrieviem nebija iespēja tik ātri sakārtot dokumentācijas jautājumus. Tomēr beigās mūsu vadība izdarīja visu, lai spēle varētu notikt Dobelē, protams, žēl, ka bez skatītājiem. Pirmo reizi kluba vēsturē spēlētāji aizvadīja spēli kā profesionāļi. Vēl nezinot, vai spēle notiks, aizvadījām divus treniņus, kur viens no tiem vairāk bija fiziskās sagatavotības treniņš. Otrajā treniņā jau zinājām, ka būs jāspēlē, tādēļ to veltījām tam, lai sakārtotu taktiskās lietas. Pēc pirmās spēles izanalizējām video un veicām uzlabojumus, daudz ko izdevās šodien laukumā īstenot. Beidzot spēlējām optimālajā sastāvā, līdz ar to bija iespēja pavariēt ar aizsardzību – no 6:0 aizsardzības varējām pāriet uz 5:1, kā arī varējām veikt līdzvērtīgākas maiņas, bez lieliem kritumiem. Lai arī kopsummā uzvarējām, šī bija nervus kutinoša spēle, līdz pat pēdējām sekundēm. Spēle bija ātra, lai arī bija iespēja spēlētājus pamainīt, tāpat dažās epizodēs pagurām. Neesmu pētījis statistiku, bet pēc pirmā ‘acu uzmetiena’ mums bija labāka metienu realizācija. Savā komandā gribu uzslavēt (arī par iepriekšējo spēli) Mārtiņu Ozoliņu, fantastisks sniegums, protams, ne bez aizsargu palīdzības. Kopumā par komandu varu teikt, ka tā bija pašaizliedzīga spēle, katram cik bija iespējas sevi pierādīt, katrs to izdarīja uz visiem 100 %, katrs izdarīja savu mazo vai lielo lomu kā laukumā, tā arī komandā kopumā. Patīkamas sajūtas, ejam tālāk uz nākamo kārto, gaidām pretiniekus un jau novembra beigās spēles Eiropas kausā.”

ZRHK Tenax Dobele – HC Mahenka       34:25 (17:13)
ZRHK Tenax Dobele: Miķelsons 8, Tuminskis 7, Kreicbergs 6, Politers 5, Arājs 5, Pančenko 2, Ērmanis 1
HC Machenka: Rabushka 10 , Chaikouski 3 , Kirychenka 3, Motorin 2, Tarasevich 2, Sotnik 2, Ladutska , Khabibov 2 , Buikevich 1