Baltijas handbola līga 14.03.2022 12:39

ZRHK Tenax Dobele – cīņa par BHL titulu

tomats

Baltijas handbola līgas (BHL) regulārā sezona ir noslēgusies. Neskatoties uz dažām pārceltām spēlēm, tā noritēja visai gludi, tomēr Latvijas komandām ar atšķirīgām un mainīgām sekmēm. No trim Latvijas pārstāvēm, viena komanda – ZRHK Tenax Dobele, uzvarot pēdējo regulārās sezonas spēli, iekļuva BHL ceturtdaļfināla spēlēs.

SK Latgols Ludza komanda 24 spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un BHL regulāro sezonu noslēdz pēdējā – 13. vietā. HK Ogre/Hydrox komanda sezonu iesāka sliktāk, nekā to noslēdza, HK Ogres komandas bilance septiņas uzvaras, divi neizšķirti un 15 zaudējumi, kas kopvērtējumā deva 10. vietu. Jāatzīmē, ka HK Ogre/Hydrox abās Baltijas Handbola līgas spēlēs bija pārāki par ZRHK Tenax Dobele komandu un šīs uzvaras viņi “ņems līdzi” cīņā par SynotTip handbola virslīgas čempionu titulu.

HK Ogre/Hydrox spēlētājs Aleksandrs Patsikailiks (Alexande Patsykailik) regulāro sezonu noslēdza kā rezultatīvākais spēlētājs, 24 spēlēs viņš guva 179 vārtus. SK Latgols Ludzas rezultatīvākais spēlētājs Renārs Grebeņņikovs atrodas 12. vietā ar 121 gūtu vārtu, bet ZRHK Tenax Dobeles pārstāvis Ņikita Pančenko ieņem 20. vietu ar 107 gūtajiem vārtiem.

ZRHK Tenax Dobele komanda regulāro sezonu noslēdza sestajā vietā, šajās sezonā izcīnot 13 uzvaras, vienu reizi spēlējot neizšķirti un desmit reizes pretiniekam piekāpjoties. Regulārās sezonas pēdējā spēlē dobelniekiem izdevās izcīnīt uzvaru pār SK Tapa vienību – 42:34, šī uzvara viņiem garantēja vietu labāko sešiniekā (ceturtdaļfinālā) un cīņu par iekļūšanu Final 4.

Ceturtdaļfinālā ZRHK Tenax Dobele pretinieki būs VHC Šviesa, komanda no Viļņas, pret kuru šajā sezonā Tenax Dobele jau divas spēles ir aizvadījuši. Pirmo savstarpējo spēli komandas aizvadīja 9. oktobrī Viļņā, un šī spēle noslēdzās ar neizšķirtu – 29:29, savukārt otrajā komandu duelī, kurš norisinājās 30. janvārī Dobelē, visai pārliecinoša uzvara ZRHK Tenax/Dobele komandai – 35:28.

Ceturtdaļfināla spēles norisināsies 27. martā Dobelē, bet atbildes spēle 2. aprīlī Viļņā. Lai iekļūtu BHL FINAL 4 dobelniekiem jāizcīna uzvara divu spēļu summā. To izdarot, ZRHK Tenax Dobele pusfināla pretinieki būs Artūra Meikšāna pārstāvētā Polva Serviti komanda, kura regulāro sezonu noslēdza 2. vietā, ar bilanci 20 uzvaras un četri zaudējumi. Otrs ceturtdaļfināla pāris ir divas lietuviešu komandas – aizvadītas sezonas BHL čempioni HC Dragunas no Klaipēdas un Kauņas komanda – Granitas-Karys. Šīs komandas spēlēs aizvadīs 26. martā Klaipēdā un 3. aprīlī Kauņā. Komanda, kura divu spēļu summā izcīnīs uzvaru, pusfinālā spēkiem mērosies ar regulārās sezonas uzvarētājiem – Viljandi HC no Igaunijas.

ZRHK Tenax Dobele treneris Sandris Veršakovs sniedza īsu komentāru par komandas gatavošanos spēlēm pret VHC Šviesa komandu: “Līdz pirmajai spēlei ir atlikušas divas nedēļas, kuras pilnībā izmantosim, lai gatavotos spēlēm. Šobrīd treniņos mazliet vairāk uzmanības pievēršam fiziskajai sagatavotībai, savukārt nedēļu pirms spēles liela uzmanība būs tieši spēles taktikai pret VHC Šviesa komandu.”
Treneris arī atzīst to, ka komandas šo sezonu laikā ir savā starpā aizvadījušas pietiekami daudz spēļu: “Esam aizvadījuši daudz spēļu savā starpā, kuras noslēgušās ar mainīgām sekmēm – gan pārliecinošām uzvarām, gan sāpīgiem zaudējumiem. Neviena no komandām nav izteikts favorīts, tādēļ domāju, ka spēlēs būs ļoti līdzīgas un skatītājiem aizraujošas. Protams, ka mēs laukumā darīsim visu ko varam un cīnīsimies līdz galam. Būs kārtīga ‘ play-off ’ cīņa.”
Par sastāvu Sandris ir optimistisks: “Šobrīd izskatās, ka būsim tuvu optimālajam sastāvam. Tie spēlētāji, kuri līdz šim bija traumēti, sāk atgūties un aktīvi trenēties. Mums ir vēl laiks, lai viņi uz pirmo spēli būtu gatavi doties laukumā.”
Noslēgumā treneris aicina skatītājus, komandas atbalstītājus un handbola sabiedrību atbalstīt komandu un nākt uz spēlēm klātienē, jo īpaši Dobelē, lai varam radīt mazos handbola svētkus un aizvadīt spēli pie pilnām tribīnēm.

BHL izspēles kārtība

Ceturtdaļfinālu spēļu kalendārs

DatumsKomandasLAIKSVIETA
27.03.ZRHK Tenax Dobele – VHC Šviesa Vilnius14:00Dobele
02.04VHC Šviesa Vilnius – ZRHK Tenax Dobele 14:00Dobele