Virslīgā vīriešiem MVP balvu saņems Arājs, sievietēm – Ārmane

yyy.jpg

Latvijas Handbola federācijas (LHF) Sacensību komisija nosaukusi SynotTip handbola Virslīgas un Virslīgas sievietēm labākos spēlētājus, par čempionāta vērtīgākajiem jeb MVP nosaucot “Tenax Dobele” handbolistu Oskaru Arāju un “Jēkabpils SS” spēlētāju Simonu Ārmani. 

Par SynotTip handbola Virslīgas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP nosaukts “Tenax Dobele” līderis Oskars Arājs, kurš sezonas sākumu izlaida savainojuma dēļ, bet turpinājumā kļuva par vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc Dobeles komanda spēja aizcīnīties līdz čempionititulam. Arājs piedalījās 17 spēlēs un guva 91 vārtus. 

Virslīgas izlasē iekļuvuši arī Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga), Artis Laganovskis (HK Ogre), Normunds Seņkāns un Jānis Pavlovičs (abi SK Latgols), Egils Politers (Tenax Dobele) un Ņikita Pančenko (MSĢ/Tenax Dobele). Par labāko treneri atzīts “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs. Savukārt specbalvu par parauga sniegšanu jaunajiem spēlētājiem, cīņassparu un “fair-play” attieksmi saņems “Celtnieks Rīga” līnijas spēlētājs Guntars Lejnieks. 

Virslīgā sievietēm MVP balvu ieguvusi “Jēkabpils SS” līdere Simona Ārmane, kura visas sezonas garumā demonstrēja pārliecinošu sniegumu un nebaidījās uzņemties iniciatīvu atbildīgos momentos. Simona ar 175 vārtiem 25 spēlēs bija visa čempionāta rezultatīvākā spēlētāja. 

Vietu čempionātā izlasē sezonas garumā izcīnīja arī Agnija Malceniece un Gita Kaulakane (abas Jēkabpils SS), Evija Daukste (LSPA), Madara Cibuļska un Agnese Sidorova (abas SK Latgols) un Renāte Salmane (Salaspils SS). Par labāko treneri atzīta Jūlija Šamricka (Salaspils SS). 

Balvas tiks pasniegtas 12. jūnijā Valmiera, Vidzemes Olimpiskajā centrā Latvijas nacionālās izlases 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlē pret Slovēniju. Šī spēle sāksies pulksten 19:40. 

SynotTip handbola Virslīgas izlase
Vārtsargs: Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)
Kreisā mala: Oskars Arājs (Tenax Dobele)
Labā mala: Artis Laganovskis (HK Ogre)
Kreisais ārējais: Normunds Seņkāns (SK Latgols)
Labais ārējais: Jānis Pavlovičs (SK Latgols)
Līnija: Egils Politers (Tenax Dobele)
Saspēle: Ņikita Pančenko (MSĢ)
MVP: Oskars Arājs (Tenax Dobele)
Treneris: Sandris Veršakovs (Tenax Dobele)
Specbalva: Guntars Lejnieks (Celtnieks Rīga)

Virslīgas sievietēm izlase
Vārtsardze: Agnija Malceniece (Jēkabpils SS)
Kreisā mala: Gita Kaulakane (Jēkabpils SS)
Labā mala: Evija Daukste (LSPA)
Kreisā ārējā: Madara Cibuļska (SK Latgols)
Labā ārējā: Renāte Salmane (Salaspils SS) 
Līnija: Agnese Sidorova (SK Latgols)
Saspēle: Simona Ārmane (Jēkabpils SS)
MVP: Simona Ārmane (Jēkabpils SS)
Trenere: Jūlija Šamricka (Salaspils SS)