“Tenax ” virkne savainoto, Zariņš prognozē, ka cīņa turpinājumā saasināsies

1579943679.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) turpina rakstu sēriju pirms SynotTip handbola Virslīgas otrā posma sākuma. Par "Tenax Dobele" stāsta šī kluba vadītājs Ivars Zariņš.

LHF līdzīgi kā pirms sezonas sākuma arī pirms otrās daļas ievada klubu treneriem vai pārstāvjiem uzdeva vienādus jautājumus, lai šoreiz uzzinātu par komandas darbu Virslīgas pārtraukumā Eiropas čempionātā laikā, sastāvu, secinājumiem pēc pirmā posma, kā arī mērķiem sezonas turpinājumā. 

LHF uzdeva sekojošus jautājumus:
1. Ko komanda darīja Virslīgas pārtraukuma laikā? Bija iedota ilgāka atpūta vai turpinājāt trenēties?
2. Kāda ir situācija ar sastāvu? Vai ir notikušas kādas izmaiņas? Ir spēlētāji, kas ir paspējuši atgūties pēc savainojumiem?
3. Kādi ir galvenie secinājumi par sezonas 1. posmu? Kā tas aizritēja Jums un čempionāts kopumā? Kādi pārsteigumi?
4. Ko sagaidāt no 2. posma? Vai ir mainījušies komandas mēŗķi, salīdzinot ar laiku pirms sezonas? Vai ir kādi vārdi, ko gribētu pateikt saviem līdzjutējiem? 

1.  "Virslīgas pārtraukuma laikā lielākā daļa komandas spēlētāju bija iesaistīti Latvijas izlasē un U-18 izlasē, piedaloties  Latvijai vēsturiskajā Eiropas čempionātā finālturnīrā un U18 izlašu turnīrā Rīgā, kur Latvijas komanda spēkojās ar Lietuvas vienaudžiem. Tāpat vairāki spēlētāji ārstēja savainojumus. Pārējie trenējās indviduāli pēc programas. Tāpēc jāsaka, ka kopīgus treniņus komanda atsāka tikai 20. janvārī."

2.  "Komandas "balsts"  Aivis Jurdžs  ir noslēdzis līgumu ar Vācijas 2. Bundeslīgas klubu. "TV Emsdetten" komandā Aivis spēlēs līdz šīs sezonas beigām. Joprojām ārstējs Ansis Bilkštis, Renāts Hovratovičs un Andris Domanskis, savukārt Armandam Usānam februārī tiks veikta ceļgala operācija. Vēl ārpus sastāvā savainojumu dēļ šobrīd ir Andis Ērmanis, Kristaps Krivmanis un Emīls Kurzemnieks. Sakarā ar iepriekšminēto  komandas sastāvs ir tāds, kāds ir. Trenerim būs daudz jādomā, lai šajā situācijā komanda turpinātu veiksmīgi spēlēt un izcīnītu uzvaras."

3. ""Tenax" sezonas pirmais posms aizritēja  pēc nospraustā mērķa.  Aizvadītas labas spēles EHF Izaicinājuma kausā, Baltijas līgas  A grupā  pagaidām  ieņemam  4. vietu, izcīnot  vēsturiskas uzvaras  pret Pova Servitti (Igaunija)  un Riihimaki  Cocks (Somija). Mājas spēlē izdevās uzvarēt arī Dragunas Klaipeda (Lietuva). Latvijas Virslīgā pirmajā posmā spēlējam bez zaudējumiem. Virslīgas  pirmais posms aizritēja bez pārsteigumiem."
 
4. "Komandai mērķi  nav mainījušies, bet  ir tikai radušās vairāk vai mazāk problēmas trenerim ar komandas sastāvu, ņemot vērā otrajā punktā minēto. Domāju, ka otrajā posmā un finālos cīņas tikai saasināsies.

Līdzjutēji un fani dobelniekiem ir labākie. Bez jūsu atbalsta  komandai nebūtu tāda cīņas gribas lai uzvarētu. Katra uzvara ir arī jūsu uzvara."

"Tenax Dobele" šodien pret "ASK/LSPA" komandu aizvadīs noslēdzošo pirmā posma spēli, bet līdz šim komanda izcīnījusi 13 uzvaras tikpat spēlēs un skaidrs, ka otro posmu vienība uzsāks kā pirmā četrinieka līdere. Jāatgādina, ka no pirmā četrinieka pirmās divas komandas uzreiz iekļūs pusfinālā, savukārt no otrā četrinieka divas spēcīgākās komandas izcīnīs sev vietu ceturtdaļfinālā. Gan pirmajā, gan otrajā četriniekā otrajā posmā katra komanda nospēlēs ar katru mājās un izbraukumā.