“Tenax” un “Celtnieks” aizvadīs svarīgas spēles Baltijas līgā

versakkkkkoooov.jpg

Šajā nedēļas nogalē Latvijas vadošie handbola klubi “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” aizvadīs svarīgas spēles Baltijas handbola līgā. Abas Latvijas komandas spēlēs gan sestdien, gan svētdien, turpinot cīņu par vietu izslēgšanas spēļu turnīrā. 

“Tenax Dobele” Baltijas līgā cīnās spēcīgākajā A grupā, kur no sešām komandām izslēgšanas spēlēs iekļūs četras komandas. Šobrīd situācija turnīra tabulā ir tāda, ka, visticamāk, ar Igaunijas čempioni “Polva Serviti” būs jācīnās par ceturto pozīciju, tiesa, spēļu vēl ir pietiekami daudz. Šobrīd grupā pirmajā vietā ar 3-1-0 bilanci ir Minskas SKA, otro vietu ieņem “Riihimaen Cocks” (3-0-0), bet trijnieku ar 3-1-1 bilanci noslēdz ukraiņu “ZTR Zaporozhye”. “Tenax” ir ceturtajā vietā (2-0-3), un tad seko jau pieminētā igauņu komanda “Polva Serviti” (0-1-2). Pēdējā vietā ir lietuviešu “Dragunas”, kas piedzīvojusi četrus zaudējumus un reizi spēlējusi neizšķirti. 

Sestdien ASK sporta zālē “Tenax Dobele” uzņems Somijas spēcīgāko komandu “Riihimaen Cocks”. Pirmajā savstarpējā spēlē šosezon somi uzvarēja ar 27:22. Spēles sākums Rīgā paredzēts pulksten 16:00. Savukārt svētdien Dobelei cīņa pret “Polva Serviti”, kas var izrādīties diezgan izšķiroša. Igaunijā mūsējiem izdevās uzvarēt ar 31:29. Šī spēle notiks Dobeles sporta hallē un sāksies pulksten 15:00. 

“Šajā grupā nav vieglu spēļu, un visas komandas ir spēkos diezgan līdzīgas. Diemžēl pret “Cocks” nevarēsim spēlēt savā zālē, bet mēs ņemsim līdzi savus fanus uz Rīgu, bet dienu vēlāk jau spēlēsim Dobelē. Pēdējās nedēļās esam aizvadījuši ļoti daudz spēles, tāpēc praktiski nav laika treniņiem. Daži spēlētāji ir apslimuši, viņu dalībai spēlēs šajā nedēļas nogalē esot uz jautājuma zīmes. Centīsimies savākt maksimāli labāko komandu un cīnīsimies par uzvarām, jo punkti ir nepieciešami,” tā sarunā ar www.baltichandball.net atzīmējis “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs. 

 “Celtnieks Rīga” tikmēr turnīra pirmo daļu aizvada B grupā, kur no sešām vienībām “play-off” sasniegs tikai divas komandas. Uvja Strazdiņa “Kehra/Horizon Pulp&Paper” ir līdere ar 4-0-1, “Šviesa Vilnius” ir otrā ar 3-1-1, bet tad ar 3-0-2 seko “Celtnieks Rīga” un “Granitas-Karys”. “Tallinn” (1-1-3) un “Viljandi” (0-0-5) vismaz pagaidām izskatās, ka par labāko divnieku nopietni necīnīsies. 

“Celtnieks Rīga” šajā nedēļas nogalē abas spēles aizvadīs savā laukumā, tāpēc ļoti būtiski būtu to izmantot un kontā ierakstīt divas uzvaras. Sestdien pulksten 16:00 spēles pret “Tallinn”, kur Igaunijā mūsējie uzvarēja ar 30:29. Savukārt dienu vēlāk tajā pašā laikā, tajā pašā vietā spēle pret Strazdiņa “Kehra”. Šī komanda līdz šim demonstrē patiesi labu sniegumu un izrādījās pārāka (32:28) arī pirmajā tikšanās reizē.