”Tenax” spēles Dobelē pret ukraiņiem un baltkrieviem, pie ”Celtnieka” viesosies lietuvieši

politterr.jpg

Šonedēļ ar daudzām spēlēm atsāksies Baltijas handbola līgas turnīrs. A grupā “Tenax Dobele” sagaida divas sarežģītas spēles savā laukumā pret Ukrainas “ZTR Zaporozhye” un Baltkrievijas “SKA Minsk”, savukārt B grupā pie “Celtnieks Rīga” viesosies Lietuvas komandas “VHC Šviesa Vilnius” un “Granitas-Karys Kaunas”.

“Tenax Dobele” Baltijas līgas ievadā guva vienu uzvaru un piedzīvoja vienu zaudējumu. Pirmajā spēlē Dobeles komanda interesantā spēlē ar 31:29 pieveica Igaunijas vadošo komandu “Polva Serviti”. Otrajā spēlē Sandra Veršakova vadītā komanda ar 22:27 piekāpās Latvijas izlases handbolista Nila Kreicberga pārstāvētajai Somijas čempionei “Riihimaen Cocks”, kas ikdienā spēlē arī prestižākajā Eiropas handbola turnīrā Čempionu līgā. 

Šajā nedēļas nogalē Dobelē viesosies “ZTR Zaporozhye” un “SKA Minsk”. Ukrainas komanda bija mūsējie pretiniece pagājušās sezonas ceturtdaļfinālā, kad “Tenax Dobele” piedzīvoja divus zaudējumus, nopietni neapdraudot pretinieku panākumu. Sestdien spēle sāksies pulksten 19:00. Savukārt svētdien pulksten 15:00 mājinieki uzsāks spēli pret “SKA Minsk”, pret kuru ceturtdaļfinālos “Tenax” apstājās trīs sezonas pēc kārtas pirms tam. “ZTR Zaporozhye” čempionāta ievadā ar 28:32 piekāpās “Riihimaen Cocks” un cīnījās neizšķirti 23:23 ar “Polva Serviti”. “SKA Minsk” savukārt kontā ir 30:23 panākums pret Klaipēdas “Dragunas”. 

Arī “Celtnieks Rīga” Baltijas līgas turnīrā izjutusi gan uzvaras, gan zaudējuma garšu. Mūsējie aizvadīja divas spēles Igaunijā. 28:32 viesos pret Latvijas izlases spēlētāja Uvja Strazdiņa “Kehra/Horizon Pulp&Paper”, bet otrajā spēlē spraigā spēlē ar 30:29 izdevās pieveikt “Tallinn” handbolistus. 

Sestdien Rīgā pulksten 16:00 “Celtnieks Rīga” tiksies ar “VHC Šviesa Vilnius”. Pagājušajā sezonā “Celtnieks Rīga” pret Lietuvas galvaspilsētas komandu piedzīvoja divus zaudējumus – 29:32 un 24:29. Savukārt Kauņas vienību mūsējie apspēlēja gan mājās, gan viesos – 25:23, 33:30. Svētdien spēles sāksies arī sāksies pulksten 16:00. Interesanti, ka abas Lietuvas komanda vienīgo spēli šosezon aizvadījušas savā starpā, un “VHC Šviesa Vilnius” viesos bija pārāka ar 26:25. 

Jāpiemin, ka Baltijas līgas spēlēm video tiešraidēs iespējams sekot līdz čempionāta Youtube profilā ŠEIT

Baltijas līgā Latviju arī šajā sezonā pārstāv abas vadošās komandas – “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga”. Tāpat kā iepriekš komandas ir sadalītas A un B grupās katrā sešām komandām, balstoties uz spēku samēriem. “Tenax Dobele” šosezon spērusi soli uz augšu un sezonas pirmo posmu aizvadīs A grupā, kamēr “Celtnieks Rīga” komanda cīnīsies B grupā.

A grupā līdzās “Tenax Dobele” komandai ir Minskas SKA (Baltkrievija), “Riihimaen Cocks” (Somija), “Polva Serviti” (Igaunija), “ZTR Zaporozhye” (Ukraina) un Klaipēdas “Dragunas” (Lietuva). “Celtnieks Rīga” ir vienā grupā ar Igaunijas “Kehra”, “Viljandi HC” (Igaunija), Kauņas “Granitas” (Lietuva), Viļņas “VHC Šviesa” (Lietuva) un “HC Tallinn” (Igaunija).