“Tenax” galvenais treneris Veršakovs: izslēgšanas spēlēs pret Ogres handbolistiem ir bijušas smagas cīņas

162536819_4060314040703564_7026780894041426870_n

Dobeles “Tenax” ir viens no spēcīgākajiem handbola klubiem Latvijā un ir šī brīža SynotTip handbola virslīgas čempioni. Šo titulu viņi izcīnīja vēl 2018./2019. gada sezonā, jo pagājušo sezonu Covid-19 panedēmijas dēļ neizdevās izspēlēt. Līdz ar to viņi saglabāja titulu arī šajā sezonā.

Pēdējo sešu pabeigto sezonu laikā viņiem izdevies piecas reizes gūt čempionu kausu. Tikai 2016./2017. gada sezonā viņiem to atņēma “Celtnieks Rīga”. Tieši ar šo komandu viņiem kopš 2016. gada ir norisinājusies cīņa finālā, tomēr šogad dobelnieku pretinieki būs handbola klubs “Ogre”, kuri pusfināla sērijā ar rezultātu 2:0 pārspēja “Celtnieks Rīga” spēlētājus.

Pēdējo reizi Ogres un Dobeles spēlētāji finālā cīnījās 2013./2014. gada sezonā, kad dobelnieki fināla sērijā guva pārliecinošu uzvaru ar 3:0. Līdz ar šādām izmaiņām Dobeles “Tenax” galvenais treneris Sandris Veršakovs intervijā ar Latvijas Handbola federāciju norāda, ka komanda rūpīgi gatavosies šai fināla sērijai, jo Ogres handbolisti izslēgšanas spēļu laikā vienmēr viņiem bijis neērts pretinieks.

– Pēdējo reizi pret citiem pretiniekiem, nevis komandu “Celtnieks Rīga”, finālā cīnījāties vien 2014./2015. gada sezonā, kad fināla sērijā pret “Celtnieks/LSPA” uzvarējāt ar 3:0. Vai bija liels pārsteigums, ka šogad beidzot būs citi pretinieki finālā?

– Par to, vai pārsteigums vai nē, nevaru atbildēt. Manā skatījumā vienkārši uzvarēja stiprākais, jo, ja sērijā bija 2:0, tad tā nu gan nebija sakritība. Izslēgšanas spēles vienmēr ir interesantas, tajās ir pavisam cita cīņa, nekā regulārajā turnīrā. Cita pieeja spēlei, kā arī lielākas emocijas un enerģija.

– “Ogre” spēlētāji, atgriežoties no lielā sezonas pārtraukuma, rāda lielisku sniegumu un ir zaudējuši tikai vienā spēlē. Vai analizējot pretinieku jau ir saprasts, ko tieši viņi ir uzlabojuši, ka no pavisam neveiksmīga sezonas sākuma ir nonākuši finālā?

– Tur ir vairāki faktori. Spēlēs pret “Celtnieks Rīga” bija redzams, ka šajā pārtraukumā viņi ir labāk gatavojušies un, iespējams, labāk aizvadījuši treniņprocesu. Jau sezonas sākumā bija redzams, ka “soliņš” viņiem šogad diezgan īss, tāpēc šāda lielā pauze nāca tikai par labu – izdevās atgūties un iegūt dažus papildinājumus sastāvā, piemēram, Tomu Lielo. Protams, svarīgs arī fakts, ka Molotanovs atgriezies vārtos, kas dod lielu pienesumu, jo ir ļoti labs vārtsargs. 

– Komandai pievienojušies divi leģionāri no Ukrainas. Pirmās spēles viņi aizvadīja vien pusfinālā pret sporta klubu “Latgols”. Vai ir izdevies viņiem jau iejusties komandā un arī atrast savu lomu spēlē?

– Šobrīd ukraiņu spēlētājiem nav nekādi uzstādījumu un no viņiem netiek nekas gaidīts. Viņi ir atbraukuši, lai mēs iepazītos, saprastu, kāda ir viņu spēle, un nav paredzēts arī viņiem dot lielu lomu spēlēs. Ukraiņiem ir arī pagaidu vīzas, un pirms nākamās sezonas sākuma, tā pat kā ar visiem citiem spēlētājiem, notiks pārrunas. Tad jau redzēsim, kāda būs turpmākā sadarbība.

– Regulārajā sezonā divas reizes uzvarējāt “Ogre” handbolistus; otrajā spēlē savās mājās pat ar pilnīgu sagrāvi – 44:19. Tas gan vēl bija pirms sezonas pārtraukuma. Vai gaidāt vieglu cīņu, vai tomēr gatavojaties uz kārtīgu cīņu?

– Protams, ka gatavojamies finālam nopietni. Tajā var notikt jebkas. Ņemot vērā, ka “Ogre” ir uz “viļņa” jeb emocionālā pacēlumā, kā arī spēlētāji ir fiziski labi sagatavoti, tad nekādai vieglajai cīņai negatavojamies. Paskatoties vēsturiski, mums vienmēr izslēgšanas spēlēs pret Ogres handbolistiem ir bijušas smagas cīņas, it sevišķi viņu mājas zālē. Kādu gadu atpakaļ viņi arī mums pārtrauca nezaudēto spēļu sēriju tieši izslēgšanas spēļu laikā. Cerams, ka šogad tas neatkārtosies, bet fināls ir fināls, tāpēc uzvarēs stiprākais.

Pirmā fināla sērijas spēle starp komandu Dobeles “Tenax” un handbola klubu “Ogre” tiks aizvadīta jau sestdien, 22. maijā, pulksten 17.00 Dobeles sporta centrā. Tā būs vērojama tiešraidē SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, portālā DELFI, kā arī mājas lapā handball.lv