“Tenax” galotnē pārspēj “Celtnieku”, “Latgolam” pirmā uzvara Baltijas līgā

1601141691.jpg

Latvijas čempions Dobeles TENAX pēc trim spēļu kārtām ir viena no divām komandām Baltijas handbola līgā, kas spēlē bez zaudējumiem, savukārt pirmo uzvaru savā debijas sezonā BHL guva "handbola talantu fabrika" – Ludzas SK "Latgols".

Jau vairākas sezonas Rīgas "Celtnieka" un Dobeles TENAX tikšanās handbola laukumā ir īpašs notikums. Vienalga – Latvijas čempionātā, BHL čempionātā vai atklātajā Rīgas čempionātā tas būtu. Piecus gadus pēc kārtas abas šīs komandas spēlēje Latvijas SynotTip virslīgas čempionāta finālā un, visticamāk, būtu spēlējuši arī šogad, ja vien sezonas beigas nebūtu atcēlis COVID-19… Pagājušās sezonas rēķinus noslēgt neizdevās un tāpēc ar īpašu interesi tika gaidīta pirmā savstarpējā tikšanās jaunajā sezonā.

"Celtnieks" diemžēl bija spiests spēlēt bez četriem svarīgiem spēlētājiem – dažādu objektīvu iemeslu dēļ laukumā nevarēja doties Artis Kurmēns, Rihards Leja, Roberts Freibergs un Artis Laganovskis, taču tieši "Celtnieks" bija tuvāk uzvarai. Interesanti pēc 8 gadu pārtraukuma Baltijas handbola līgā bija atkal redzēt Jāni Gremzdi – bijušais Latvijas izlases un ASK/AB.LV spēlētājs (arī Latvijas un BHL čempions) vēl nav ieguvis labāko sportisko formu, bet redzams, ka "Celtniekam" viņš būs vērtīgs papildinājums (pēdējās sezonas spēlēja Vācijā, pazīstamākais no viņa klubiem tur ir "Rimpar", kas pašreiz spēlē 2. bundeslīgā). TENAX sāka pārliecinoši, panāca 6:2 savā labā un tas acīmredzot iemidzināja čempionus. Soli pa solim laukuma saimnieki deldēja deficītu un otrajā puslaikā trīs reizes panāca 6 vārtu pārsvaru. Pēdējā tāda reize bija 43. minūtē – 23:17. Likās – lieta darīta. "Celtnieka" vārtdsargs Raitis Puriņš neļāva pretiniekiem gandrīz neko iemest no ārējās līnijas, savukārt saspēles vadītājs Aleksejs Haisa ne tikai diriģēja komandas biedrus, bet arī pats reizi pēc reizes pārspēja dobelnieku vārtsargu. Pietrūka spēka? Droši vien arī tas. Vēl vairāk, šķiet, pietrūka pacietības uzbrukumu veidošanā, kas ļāva TENAX handbolistiem izveidot vairākus ātros pretuizbrukumus un panākt 24:26. TENAX nedaudz pārkārtoja izsardzību, tālāk no saviem vārtiem sāka sagaidīt Artūru Kļaviņu un līdz ar to labā puse "Celtniekam" uzbrukumā tika piebremzēta. Var teikt, ka spēle sākās gandrīz no jauna un tās galotnē meistarīgāki, pacietīgāki un veiksmīgāki bija viesi – 30:28.

TENAX labā Andis Ērmanis guva 8 vārtus, Māris Veršakovs – 8 (5 no tiem ar 7 m soda metieniem) un vēl četri spēlētāji guva pa 3 vārtiem, bet "Celtniekam" 9 vārti Haisas rēķinā, 7 – Aleksandram Patcikaiļikam, pa 4 – Dmitrijam Petuhovam un Artūram Kļaviņam.

Aleksejs Haisa ("Celtnieks"):
– Zaudēt galotnē vienmēr ir nepatīkami, bet zaudēt, kad biji vadībā ar 6 vārtu pārsvaru – divtik nepatīkami. Būs laba mācība. Mums mazliet pietrūka pacietības un dažu spēlētāju, kuri mač;ā nevarēja piedalīties. Tas, ka bijām vadībā ar 6 vārtu pārsvaru, apliecina, ka varam TENAX uzvarēt. Labi, šoreiz neizdevās, bet visi redzēja, ka tā bija divu spēkos apmēram līdzvērtīgu komandu spēkošanās. Tas ir tikai sezonas sākums.

TENAX galvenais treneris Sandris Veršakovs:
– Trenerim tā bija tā sauktā "validola spēle", bet skatītājiem – saldais ēdiens. Tieši šādu spēļu dēļ arī jāiet uz handbolu. Labs sākums laikam izspēlēja ļaunu joku – likās, ka nu tik būs. Ietekmēja arī tas, ka gara bija pauze bez spēlēm un uzreiz – mačs ar gtik spēcīgu pretinieku. Cīnījāmies līdz galam, neviens ne mirkli nenolaida rokas un tāpēc izdevās ne tikai izglābties, bet arī uzvarēt. Tāda spēle mums noteikti nāks par labu, gatavojoties EHF Eiropas kausa spēlēm ar Helsinku HIFK un var tikai vēlēties, lai tamlīdzīgu spēļu būtu vairāk. Paldies "Celtniekam" par spēli, pat bez dažiem pamatspēlētājiem pretinieki bija tuvāk uzvarai nekā mēs. Tādas spēles nāk par labu abām komandām un handbolam kopumā.

Pirmo uzvaru BHL vēsturē guva Ludzas SK "Latgols", kas savā laukumā ar 34:29 (18:17) pārspēja HK "Ogre" komandu. Viesiem sastāvā nebija Arvja Laganovska, kas šai komandai ir ļoti būtiski. Otrajā puslaikā viesi atspēlējās no -4 (23:27) un 53. minūtē panāca 27:27 (vairākas labas epizodes jaunajam vārtsargan Andim Silniekam), tomēr galotnē saturīgāk nospēlēja mājinieki – viņi guva četrus vārtus pēc kārtas, panāca 31:27 un 57. minūtē spēles liktenis lielā mērā bija izšķirts.

"Latgols" labā 11/2 vārtus guva Endijs Kušners, 6 – Romāns Borodkins un 4 – Boriss Cvetkovičs, bet Ogres komandā 10 vārti Reiņa Sļusareva rēķinā, 6 – Andrim Pozņakam un 5 – Mārtiņam Dāvidniekam.

SK "Latgols" galvenais treneris Andrejs Narņickis:
– Varam nospēlēt izcili, varam nospēlēt kā pēc mācību grāmatas, bet tad… Pēkšņi notiek kaut kas neizskaidrojams. Kaut gan – tas ir izskaidrojams, jo gados tik jaunai komandai raksturīga nestabila spēle. Kad ieguvām četru vārtu pārsvaru, tad jau likās, ka uzvarēsim, taču pēc iespējas ātrāk gribējās visu paveikt, sākās steiga un atkal vajadzēja visu sākt no gala. Beigās izdevās uzvarēt diezgan pārliecinoši. Spēles Baltijas līgā jaunajiem palīdzēs ātrāk mācīties un ceru, ka sezonas otrajā pusē mēs visiem būsim vēl nopietnāki konkurenti.

HK "Ogre" galvenais treneris Andris Molotanovs:
– Turpinām augt. Skaidrs, ka pietrūka Arvja Lagavovska, neizdevās spēle Renātam Hovratovičam. Tik līdzīgā spēlē tas ir būtiski, taču mums ir jauna komanda un tādas spēles tai nāk tikai par labu. Skola maksā naudu – proti, zaudētas spēles. Kopumā arī pēc zaudētas spēles emocijas ir pozitīīvas – redzam, kur ir mūsu potenciāls, redzam, kur varam augt.
Svētdien Dobeles TENAX dosies uz Ludzu, bet Ogres komanda spēlēs Rīgā ar "Celtnieku". Citās spēlēs sestdien Igaunijas čempions Pelvas "Serviti" ar 26:19 pārspēja Alītas "Varsa Stronglasas", Kauņas "Granitas-Karys" ar 32:27 uzvarēja Vīlandes komandu, vēl viens BHL debitants SK "Tapa" ar 28:23 uzvarēja Viļņas VHS "Šviesa" un Lietuvas čempions Klaipēdas "Dragūnas" ar 32:26 pieveica Igaunijas vicečempionu HC "Kehra".

Pa 6 punktiem ir TENAX un "Serviti" komandām, pa 4 punktiem – "Celtniekam", "Šviesa" un "Dragūnas".

Rezultatīvākie spēlētāji: Endijs Kušners ("Latgols") – 34, Aleksejs Haisa ("Celtnieks") – 27, Armīns Stankūns ("Granitas-Karys") – 21, Māris Veršakovs (TENAX) – 19, Artūrs Kļaviņš ("Celtnieks"), Hendriks Kokss (Vīlande) un Aleksandrs Patcikaiļiks (Čeltnieks") – pa 18 vārtiem.