“Tenax Dobele” uzvar Viļņā un pietuvojas Baltijas līgas “Final 4”

1583592124.jpg

Šovakar pirmo spēli Baltijas handbola līgas izslēgšanas spēļu turnīrā aizvadīja Latvijas čempione "Tenax Dobele". Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē "Tenax Dobele" viesos ar 32:27 pieveica vietējo "Šviesa Vilnius" komandu. 

Regulāro sezonu "Tenax Dobele" šosezon aizvadīja A grupā, kur startēja sešas spēcīgākās komandas. "Tenax" guva vairākas augstu vērtējamas uzvaras un izcīnīja trešo vietu grupā, kas nozīmē, ka pretī mūsējiem ceturtdaļfinālā tika Lietuvas komanda "Šviesa Vilnius". 

Mača sākums nebija viegls, lietuvieši vairākas reizes izvirzījās minimālā vadībā, tomēr pakāpeniski mūsējie pārņēma iniciatīvu un arī vadību uz tablo. Pēc 20 minūtēm Latvijas čempioniem bija trīs vārtu handikaps – 10:7. Nekur tālāk mūsējie gan aizbēgt nespēja, mājinieki pat vienus vārtus atspēlēja, tādējādi visa intriga tika atstāta uz otro puslaiku – 15:13.

"Tenax Dobele" sev ierasti ļoti labi spēlēja uzbrukumā, un ar to tikt galā Viļnas komandai tā arī neizdevās. "Šviesa Vilnius" arī spēlēja itin rezultatīvi, taču skrieties ar "Tenax Dobele" komandu nespēja. Spēles noslēgumā uz tablo latviešiem piecu vārtu handikaps (32:27), kurš tiks ņemts līdz uz atbildes spēli. 

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Māris Veršakovs. Seši vārti līnijas spēlētājam Egilam Politeram, Oskars Arājs un Andis Ērmanis pievienoja piecus, bet ar četriem spēli noslēdza Ņikita Pančenko.

Atbildes spēle notiks 15. martā, bet šoreiz jau "Tenax" mājvietā Dobeles sporta hallē. Mača sākums pulksten 14:00. "Final 4" iekļūs komanda, kas izcīnīs panākumu divu spēļu summā.