SynotTip Virslīgas čempionāts startēs ar spēli Ogrē

ivanovsraksts.jpg

Šovakar Ogres novada sporta centrā startēs jaunā SynotTip handbola Virslīgas sezona. Atklāšanas spēlē “Ogre” pagājušās sezonas ceturtdaļfināla atkārtojumā uzņems “Jūrmalas Sports” komandu. Mača sākums pulksten 19:30. 

Abas komandas pirms jaunās sezonas cīnījušās ar sastāva komplektācijas problēmām, ko sarunā ar LHF neslēpa arī abu komandu galvenie treneri Andris Molotanovs (“Ogre”) un Ivars Dumarāns (“Jūrmalas Sports”). Ogrēniešiem savainojumu dēļ joprojām nevar palīdzēt Ingus Kivlenieks un Vjačeslavs Rutka, savukārt citu apstākļu dēļ pagaidām nespēlēs Artis Laganovskis un Jānis Zvejnieks, savukārt klāt nākuši Rolands Ivanovs un Jurģis Strēlis. Jūrmalas komandu pametuši jau pieminētais Ivanovs, Roberts Zvejnieks un Kaspars Piševs. Tāpat kādu laiku vēl nevarēs palīdzēt Māris Grēberis, Raitis Ence, Jānis Kupčs un Raitis Narme, jūrmalniekiem vairāk iespēju sniedzot gados jaunajiem spēlētājiem. 

Pagājušajā sezonā “Ogres” handbolisti ierindojās ceturtajā vietā, kad no sākuma pusfinālā trīs spēlēs (1-2) atzina čempiones “Tenax Dobele” pārākumu, bet bronzas sērijā pēc uzvaras pirmajā mačā ogrēnieši piedzīvoja trīs zaudējumus pēc kārtas (1-3) pret Ludzas “Latgolu”. “Jūrmalas Sports” tikmēr ceturtdaļfinālā apstājās tieši pret Ogres komandu. Jūrmalnieki pirmo spēli savā laukumā uzvarēja ar piecu vārtu pārsvaru, bet viesos zaudēja ar mīnus seši, piedzīvojot minimālu zaudējumu divu spēļu summā. 

Molotanovs pirms sezonas sarunā ar LHF atzīmēja, ka piesardzīgus dara fakts, ka pirms sezonas ir lielas problēmas ar sastāvu: “Gribētos būt pēc iespējas augstāk. Sapņos un labās domās vērtējam sevi augstu. Realitāte ir tāda, ka šobrīd situācija ar sastāvu ir skarba. To ir ļoti grūti ietekmēt. Ļoti labs rezultāts būtu iegūt kādu no medaļām. Bet tajā pašā laikā saprotam, ka to paveikt būs ļoti sarežģīti. Teikšu godīgi, ka negribas runāt par kaut kādiem mērķiem vai ambīcijām, jo iepriekšējā pieredze rāda, ka sezonas beigu daļā savainojumi var ietekmēt ļoti daudz. Laiks rādīs. Tagad mūsu uzdevums ir gatavoties katrai spēlei.”

“Pēc spēļu protokoliem redzu jau tagad, ka mūsu bijušais spēlētājs Rolands Ivanovs sniegs lielu pienesumu “Ogrei”. Taču mūsu mērķis vienalga ir uzlabot pagājušās sezonas rezultātu. Bet savus komandas mērķus kopumā centīsimies virzīt objektīvi vērtējot situāciju,” tā iepriekš par savas komandas mērķiem izteicās “Jūrmalas Sports” galvenais treneris Dumarāns.

Izspēles formāts Virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1. līdz 4. vieta un 5. līdz 8. vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. “MSĢ/LAT 2000” arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies. 

LHF jau iepriekš ziņoja, ka arī šosezon Virslīgā startēs astoņas komandas – “Tenax Dobele”, “Celtnieks Rīga”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, “ASK/LSPA” un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda “MSĢ/LAT 2000”.

HK Ogre 2019/2020
Vārtsargi: Rolands Ļebedevs, Jānis Noviks, Pēteris Ratnieks
Kreisā mala: Jānis Bauze, Artis Rozenbergs, Artūrs Klimočkins
Kreisais ārējais: Dzintars Dravnieks, Mareks Ģērmanis
Saspēles vadītājs: Jurģis Strēlis, Andris Pozņaks
Labais ārējais: Rolands Ivanovs, Arvis Laganovskis, Vladislavs Ivanovs
Labā mala: Artis Laganovskis, Reinis Sļusarevs
Līnijas spēlētājs: Artūrs Svārups, Sandis Lepers

Jūrmalas Sports 2019/2020
Vārtsargi: Viktors Turkupols
Kreisā mala: Ričards Pusbarnieks, Alberts Gulbis, Uldis Vilsons, Raitis Narme
Kreisais ārējais: Uldis Zariņš, Māris Grēberis, Dairis Adamaitis
Saspēles vadītājs: Jānis Kupčs, Mārtiņš Neimanis
Labais ārējais: Ričards Frīdenbergs, Roberts Frīdenbergs
Labā mala: Ričards Jablonskis, Raitis Ence
Līnijas spēlētājs: Edgars Korzāns, Edgars Grīnbergs, Jānis Gramsts