SynotTip handbola virslīga netiks atsākta ekspress testu nepieejamības dēļ

1611568572.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) iepriekš ziņoja, ka janvāra beigās vai februāra sākumā tika plānots atsākt SynotTip handbola virslīgu, kurā startē astoņas Latvijas handbola komandas. Lai nodrošinātu sportistu drošību Covid-19 pandēmijas kontekstā, bija paredzēts izmantot ekspress testus, kuri sevi pierādīja kā efektīvu testēšanas veidu Latvijas izlases kvalfikācijas spēļu sabraukumos.

Izlases sabraukumu laikā LHF ekspress testus iegādājās no Eiropas Handbola federācijas (EHF). Arī SynotTip handbola virslīgas vajadzībām tika plānots tos iegādāties turpat. Tomēr lielā pieprasījuma dēļ šobrīd EHF ekspress testi nav pieejami, kā arī nav skaidrības par potenciālo datumu, kad tos atkal varētu iegūt lietošanā. 

Tāpat ieprieš LHF ziņoja, ka pēc Ministru kabineta (MK) jaunākajiem lēmumiem par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu tika atļauts sākt treniņus un sacensības nepilngadīgajiem sportistiem, kas ir junioru izlašu sastāvā. Precizējot un skaidrojot šo MK noteikumu anotāciju ar Izglītības un zinātes ministrijas Sporta departimentu, LHF ģenerālsekretārs Normunds Blome secinājis, ka pašlaik jaunatnes izlašu sportisti tomēr nevar pilnvērtīgi atgriezties treniņprocesā un sacensībās, izņemot Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņus.

Līdz ar to, Latvijas Handbola federācijas vadība lēmusi šobrīd neatsākt SynotTip handbola virslīgu, lai izvairītos no sportistu un viņu ģimeņu inficēšanās riska, kā arī atgādina un aicina visus sportistus un fanus rūpīgi izturēties pret savu veselību, lietot sejas aizsargmaskas, mazgāt un dezinfikcēt rokas, ievērot distancēšanos, kā arī sekot līdzi visiem MK noteikumiem, lai pasargātu savu un apkārtējo veselību un lai ātrāk varētu atgriezties normālā ikdienā.