Šosezon pirmais “Celtnieka” un “Tenax” duelis, Ludzā “Latgols” pret “Ogri”

1601099407.jpg

Šodien Rīgas "Celtnieks" savās mājās uzņems Dobeles "Tenax". Sākums pulksten 15:00. Tikmēr divas stundas vēlāk dienas otrajā Latvijas komandu mačā Ludzas "Latgols" tiksies pret "Ogri".

Gan "Celtnieks", gan "Tenax" šosezon ne "SynotTip", ne Baltijas līgā nav zaudējuši. Rīgas klubs trīs spēlēs pārspējis "Ogri" (39:30), ASK/LSPA (45:19) un "Latgolu" (34:30), kamēr Dobele aizvadījusi divus mačus – pret "Latgolu" (36:31) un "Ogri" (34:24).

Pirms abu Latvijas spēcīgāko klubu cīņas "Celtnieks" baltkrievu leģionārs Aleksejs Haisa atzina, ka grandu spēlē vairāk varētu izšķirt sniegums aizsardzībā, nevis uzbrukumā: "Ja mēs nospēlēsim disciplinēti un savās spēju robežās, tad Dobeles "Tenax" ir uzvarama. Daudz ko spēlē var izšķirt vārtsargi un aizsardzība. "Celtniekam" svarīgākais labi nospēlēt aizsardzībā. Pret Dobeli izšķiroša būs aizsardzība, nevis tas, kura komanda vairāk iemetīs. Tā komanda, kura aizsardzībā nospēlēs labāk un discipilinētāk, nevis paļausies uz to, ka vairāk iemetīs, uzvarēs. Dobelei īpaši neko nevaru izcelt, jo viņi ir stipri kā komanda. Pagājušogad Dobeli uzvarējām Rīgas čempionāta finālā, bet pēc tam Latvijas čempionātā zaudējām, tomēr līdz izslēgšanas spēlēm Covid-19 dēļ netikām. Pēc ilgāka laika būs pirmais savstarpējais mačs. Būs interesanti tikties."

Sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns pirms mača sacīja, ka pavisam neliels favorīts būs Dobele: "Ir bijis maz spēļu, tomēr"Celtnieks" un "Tenax" spēlējušas praktiski pret vienām un tām pašām komandām. Dobele ir atstājusi labāku iespaidu komandas spēles sniegumā. Svarīgs būs vārtsargu sniegums. Ja Raitis Puriņš uzķers savu spēli, tad Dobelei būs lielas nepatikšanas. "Celtnieka" čempionu gadā, kad Puriņš saņēma vērtīgākā spēlētāja balvu, viņš to dabūja par finālsēriju, kur izšķīra ļoti daudz, tomēr šī ir regulārā turnīra spēle. Manuprāt, pavisam neliels favorīts ir Dobele. Man nav šaubu, ka spēle būs interesanta."

Pulksten 17:00 Ludzā "Latgols" uzņems "Ogri", kas šosezn uzvarējusi vienā no četrām spēlēm, pirmo panākumu izcīnot pirms nedēļas Vaiņodē (26:22), kamēr "Latgols" pirmo uzvaru centīsies gūt šodien. 

Rītdien, 27. septembrī, visas četras komandas aizvadīs vēl pa spēlei. Pulksten 15:00 "Latgols" Ludzā uzņems "Tenax", bet pēc stundas Rīgā tiksies "Celtnieks" un "Ogre".