Šonedēļ atsāksies arī sieviešu handbola virslīga; LSPA izstājas no čempionāta

DSC_4481

Latvijas Handbola federācija (LHF) jau iepriekš ziņoja, ka pēc izmaiņām Ministru kabineta noteikumos LHF sacensību komisija lēmusi par vīriešu un sieviešu virslīgas čempionāta atsākšanos. Vīriešiem čempionāts tika uzsākts jau pagājušajā nedēļas nogalē ar Dobeles “Tenax” un “ASK/LSPA” savstarpējo spēli, bet šonedēļ ar četrām spēlēm Latvijas čempionāts turpināsies arī sieviešu virslīgā.

Jau sestdien, 27. martā, pulksten 12.00, pirmo spēli pēc čempionāta atjaunošanas sieviešu virslīgā aizvadīs Ludzas sporta kluba “Latgols” sieviešu komanda, savā laukumā tiekoties ar “Jēkabpils SS”. Savukārt, dienas otrajā cīņā, pulksten 14.00, Salaspilī norisināsies spēle starp “Salaspils SS” un “REIR Dobele” sieviešu komandām.

Svētdien, 28. martā, “Jēkabpils SS” un “REIR Dobele” atgriezīsies savos laukumos, lai attiecīgi, Jēkabpilī, pulksten 11.45, uzņemtu “Salaspils SS” komandu, bet Dobelē, pulksten 13.00, norisināsies mačs, kurā viesos būs “Stopiņu NHK” sieviešu komanda.

27. marts 12.00LudzaSK LatgolsJēkabpils SS
27. marts 14.00SalaspilsSalaspils SSREIR Dobele
28. marts 11.45JēkabpilsJēkabpils SSSalaspils SS
28. marts 13.00DobeleREIR DobeleStopiņu NHK

Šobrīd līderpozīcijas pēc aizvadītajām spēlēm rudenī ir “Stopiņu NHK” komandai, kas kopumā ieguvusi deviņus punktus, pēc aizvadītām piecām spēlēm. Stopiņu handbolistes četras reizes svinējušas uzvaru un vienreiz spēlējušas neizšķirti. Tuvākās sekotājas turnīra tabulā ir Ludzas handbolistes, kuras četrās spēlēs trīs reizes izcīnījušas uzvaru, bet vienu reizi piedzīvoja zaudējumu, tādējādi izcīnot sešus punktus.

Latvijas sieviešu handbola virslīgas turnīra tabula

VietaKomandaSUNZVārti+/-Punkti
1Stopiņu NHK5410145 : 106399
2SK Latgols4301145 : 97486
3Jēkabpils SS220074 : 46284
4REIR Dobele210151 : 58-72
5LAT 2004301279 : 110-311
6Salaspils SS200236 : 70-340
7LSPA400479 : 122-430

Savu dalību no sieviešu virslīgas čempionāta atsaukusi “LSPA” komanda. Izvērtējot visus apstākļus, kas radušies saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, tika nolemts čempionātu neturpināt. 

“LSPA” galvenais treneris Rihards Leja uzsver, ka šobrīd čempionātu turpināt nav racionāli: “Galvenais faktors, kāpēc izstājamies no čempionāta ir iemesls, ka šobrīd mācības LSPA notiek attālināti un tas nozīmē, ka lielākā daļa komandas šobrīd nav Rīgā un nespēj piedalīties treniņprocesā. Komandā ir arī ārzemju studentes no Rīgas Stradiņa universitātes, kas arī atgriezušās savās dzimtajās valstīs un tieši tā pat kā Latvijas studentēm arī viņām studijas norisinās attālināti. Viņām šobrīd nav iespēja atgriezties Latvijā, lai šeit uz vietas dzīvotu, mācītos, trenētos un tādēļ arī viņas izkrīt no sastāva. Principā paliek kopumā septiņas meitenes uz vietas Rīgā, kas varētu aizvadīt treniņus un spēles. Tas ir ļoti riskanti čempionātu turpināt ar tik mazu sastāvu. Iespējams kāda netiek uz spēli vai sliktākajā gadījumā iegūst vēl traumu. Galu galā skatoties arī šo situācijas šobrīd neliekas racionāli ieguldīt finanšu līdzekļus, lai šādā režīmā ar vienu sastāvu aizvadītu turpmāko sezonu.”

Lai arī “LSPA” komanda sieviešu virslīgu šosezon neturpinās, spēlētājas, kurām ir iespēja trenēties un piedalīties spēlēs tiek aizdotas citiem klubiem. Piemēram, Ludzas sporta klubam “Latgols” un “Stopiņu NHK”. Tas tiek darīts ar mērķi, lai spēlētājām būtu spēļu prakse un tās, kas šobrīd ir kandidātes nacionālajā sieviešu handbola izlasē spētu labāk sagatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai.

Arī Latvijas sieviešu handbola izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis atzīmē, ka virslīgas atsākšana ir ļoti nozīmīga izlasei: “Tas ir ļoti svarīgi. Meitenēm nav spēļu prakses un to arī varēja ļoti manīt [izlases sabraukuma] savstarpējā treniņspēlē.”

Iepriekš arī tika ziņots, ka LHF sacensību komisija lēmumsi par Covid-19 testešanu spēlētājiem katru nedēļu, lai nodrošinātu augstāku drošību spēlētājiem. Šie testi tiek veikti gan sieviešu, gan vīriešu virslīgai pirms nedēļas nogales spēlēm.