Šodien ar trim spēlēm tiks atklāta Latvijas virslīgas sezona

1599901682.jpg

Šodien ar trim spēlēm tiks uzsākta "SynotTip" handbola virslīga. Vispirms pulksten 12:00 ar maču Ludzā Latvijas līgas sezonu atklās "Latgols" un "Vaiņode". Ja "Vaiņodei" šī ir pirmā sezonas spēle, tad "Latgols" jau paspēja iesildīties Baltijas līgā pret Dobeles "Tenax", kur piekāpās ar 31:36. Tāpat vakara pusē mačus aizvadīs "Celtnieks" – "ASK/LSPA" (sākums pulksten 17:00) un "Ogre" – "Jūrmalas Sports" (19:00).

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, kas Covid-19 dēļ tika pārtraukta, arī jaunajā sezonā Latvijas līgā piedalīsies tās pašas astoņas komandas, no kurām četras – Dobeles "Tenax", "Ogre", "Latgols" un "Celtnieks" – spēlēs vēl Baltijas līgā, kamēr "Vaiņode", "ASK/LSPA", "Jūrmalas Sports" un "MSĢ/LAT 2000" spēlēs tikai Latvijā.

Pirmajā sezonas spēlē "Latgols" piekāpās "Tenax", tomēr šodien būs iespēja reabilitēties pret "Vaiņodi". Pēc mača Dobelē "Latgols" galvenais treneris Andrejs Narņickis teica šādi: "Zaudējām, bet kopumā nospēlējām labāk nekā daudzi gaidīja. Neizmantojām vairākas iespējas gūt vārtus, par daudz bija bērnišķīgu kļūdu, taču tas viss ir labojams. Galvenais, ka neviens nenobijās. Visi spēlēja droši, bet viss pārējais ir pilnveidojams. Turpināsim strādāt." Lielisku pirmo oficiālo sezonas spēli aizvadīja 17 gadus vecais Endijs Kušners, gūdams pret "Tenax" 15 vārtus. Vērts atzīmēt, ka pagājušajā sezonā abas komandas pēc pirmā posma šķīra viens punkts.

Ja dienas pirmajā spēlē nav izteikta favorīta, tad "Celtnieks" un "ASK/LSPA" duelī "uz papīra" krietni spēcīgāks ir "Celtnieks", tomēr "ASK/LSPA" ir uzlabojusi sniegumu, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ko apliecina uzvara pirmsezonas turnīrā Ludzā, kur piedalījās "Latgols", Lietuvas virslīgas klubs "Utena" un "Latgols" junioru komanda. 

"Celtnieks" sezonas pirmo oficiālo spēli aizvadīja pret "Ogri", ko uzvarēja ar 39:30. Pēc mača Rīgas komandas treneris Armands Melderis atzina, ka spēlētāji pieļāva daudz kļūdu, bet tas varētu būt uz sezonas sākuma rēķina. "Izdevās aizsardzība, bet uzbrukumā spēlējām individuāli. Ja spēlēsim komandas spēli, tad būs vēl labāk. Aizsardzība priecē – ko prasīju, to izpildīja. Tikmēr uzbrukumā spēlējām pārāk daudz individuāli un pieļāvām pārāk daudz kļūdu."

Dienas pēdējā spēlē tiksies "Ogre" un "Jūrmalas Sports". Jūrmalnieki noteikti vēlēsies apliecināt, ka ir "Top 4" komanda. Pārbaudes turnīrā Lietuvas pilsētā Alītā jūrmalniekiem nācās vest diezgan jaunu komandu, neuzvarot nevienā spēlē. Vairāki svarīgi spēlētāji tad nevarēja doties uz Lietuvu, tomēr tagad komanda būs pavisam cita gan sastāva, gan spēles ziņā.

Tikmēr "Ogre" Baltijas līgā pagājušonedēļ paspēja aizvadīt divas spēles pret "Celtnieku" un "Tenax", abām spēcīgajām komandām zaudējot. Pēc mačiem komandas galvenais treneris Andris Molotanovs teica, ka abas spēles bija vērtīgas un ļoti grūtas, tomēr atzina, ka tāds rezultāts bija sagaidāms. Šodien "Ogrei" būs iespēja izcīnīt sezonas pirmo uzvaru.

"Latgols" – "Vaiņodes" spēle vērojama ŠEIT