Vīriešu izlase 09.02.2022 17:29

Sandris Veršakovs paziņo par atkāpšanos no galvenā trenera amata

57-1

Latvijas vīriešu handbola izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs paziņojis par atkāpšanos no galvenā trenera amata. Kā atzīst pats Sandris, tas ir paša pieņemts lēmums bez spiediena no Latvijas Handbola federācijas vai jebkuras citas puses. Kā galvenos iemeslus Sandris min, pirmkārt, neizpildīto uzdevumu un sniegumu Fēru salās, kā arī faktu, ka komandai ir nepieciešams “restarts”, tajā skaitā treneru korpusā.

Sandris Veršakovs:
“Esmu pieņēmis lēmumu atkāpties no amata, bez spiediena no LHF puses. Protams, ir vairāki iemesli, bet kā galvenos varu minēt – sniegumu Fēru salās un nespēju kvalificēties Pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību nākamajai kārtai. Man kā trenerim neizdevās atrast komandas ķīmiju, lai komanda spēlētu, tā kā mēs to varējām. Joprojām uzskatu, ka varējām daudz labāk un daudz vairāk izdarīt, taktiski mēs galā tikām, tomēr man neizdevās atrast atslēgu uzvaras formulai. Protams, to visu var ‘norakstīt’ uz amatierismu, bet uzskatu, ja esi izlasē par to ir jāizmirst, ir jābūt 100% atdevei. Mums tas pietrūku un to, es, kā treneris nespēju “salīmēt” kopā, lai būtu uzvaras. Komandai ir nepieciešams restarts, un tas jādara, sākot ar mani. Ir nepieciešams speciālists, kurš ieviesīs jaunas pārmaiņas, jaunu vēsmu komandā un līdz ar to arī jaunu motivāciju un citu degsmi spēlētāju acīs. ”

Nu jau bijušais Latvijas izlases treneris novērtē iegūto pieredzi un uzskata, ka amatā pavadītajā laikā bijis arī daudz laba: “Protamas, šajā laikā, es daudz ieguvu, iemācījos jaunas lietas, spēlēju ar labākajiem mūsu spēlētājiem pret labākajiem citu valstu handbolistiem. Man, kā trenerim šī bija neatsverama mācība un pieredze, kuru turpināšu izmantot arī turpmākajā karjerā, tā iespējams arī palīdzot izlasei, strādājot ar esošajiem un topošajiem izlases spēlētājiem. Ceru, ka spēlētāji ieguva arī no manis. Vēlu visiem visu to labāko arī turpmāk, galvenais bez traumām, lai “džekiem” izdodas!”

Sandris Veršakovs Latvijas izlases galvenā trenera amatā bija no 2020. gada oktobra.

Paldies, Sandri, par Tavu darbu! Vēlam veiksmi turmpākajā karjerā!