Sākas Baltijas handbola līga. Kas tiesās?

1599053158.jpg

Šodien ar divām spēlēm Igaunijā un divām spēlēm Lietuvā sākas Baltijas handbola līgas (BHL) 2020./2021. gada sezona. Šosezon BHL spēlēs pa četrām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandām. Latvijas klubi turnīru ar savstarpējām spēlēm uzsāks 4. septembrī, bet BHL čempionāta spēļu tiesāšanā piedalīsies pieci tiesnešu pāri no Latvijas.

Ne tikai starp Latvijas, bet arī starp Baltijas valstu tiesnešiem pazīstamākais un slavenākais (ja par tiesnešiem tā var teikt) pāris ir Renārs Līcis un Zigmārs Sondors. Viņi tiesājuši gan pasaules un Eiropas čempionātos, gan olimpiskajās spēlēs, tiesājuši 2019. gada Čempionu līgas pusfinālu un vēl virkni svarīgu visaugstākā līmeņa spēļu. Sondors būs arī galvenais tiesnesis BHL – viņš veiks tiesnešu un delegātu nozīmēšanu. Savukārt Līcis ir vienīgais no BHL tiesnešiem, kurš ir bijis šā turnīra uzvarētājs – savulaik ar Andra Gulbja vadīto ASK/AB.LV komandu – un viņš vispār ir vienreizēja personība ne tikai BHL, bet droši vien visā Eiropas handbola vēsturē – nezinu vēl kādu, kurš būtu vienlaicīgi bijis savas valsts izlases kapteinis un starptautiska līmeņa spēlētājs un arī starptautiskas kategorijas tiesnesis.

Otrs pazīstamākais tiesnešu pāris BHL ir no Lietuvas – Mindaugs Gatelis un Vaids Mažeika. Viņi arī ir tiesājuši visos trijos augstājā ranga izlašu turnīros. Latvijas tiesnešu komandu bez Līča-Sondora šosezon BHL vēl pārstāvēs Edmunds Bogdanovs un Ivars Čerņavskis, Vadims Jaškins un Eduards Žabko, Mārtiņš Leitis un Ralfs Pērsis, Mareks Šakota un Aleksandrs Radčenko.

Latvijas komandām pirmā spēle būs 4. septembrī, kad Dobeles TENAX savā laukumā tiksies ar Ludzas SK "Latgols". Sestdien HK "Ogre" uzņems Rīgas "Celtnieku", bet svētdien Ogrē spēlēs TENAX.