Pludmales handbols Sacensības 23.12.2020 12:50

Pludmales handbols nodrošina vietu Eiropas Olimpiskajās spēlēs

1608720655.jpg

Eiropas Handbola federācija (EHF) paziņojusi, ka, sākot no 2023. gada, pludmales handbols tiks iekļauts Eiropas Olimpiskajās spēlēs jeb Eiropas spēlēs kā viena no sporta spēļu disciplīnām. 2023. gada Eiropas spēles norisināsies Polijā, un tieši tajās pirmo reizi būs vērojams arī pludmales handbols.

Pēc veiksmīgām pārrunām starp EHF prezidentu Maiklu Vīdereru (Michael Wiederer) un Eiropas Olimpiskās komitejas prezidenta vietas izpildītāju Nīlu Naigardu (Niels Nygaard) abas organizācijas parakstījušas līgumu par pludmales handbola iekļaušanu 2023. gada Polijā notiekošajās Eiropas spēlēs.

“Mēs esam iepriecināti par pludmales handbola iekļaušanu. Šis ir nozīmīgs solis uz priekšu šim sportam pieaugušo līmenī, kā arī palīdzēs sporta veidam attīstīties kopumā”, sacīja EHF prezidents Maikls Vīderers. “Pirms diviem gadiem jau novērojām lielus pludmales handbola panākumus Starptautiskās Handbola federācijas rīkotajās jaunatnes vasaras Olimpiskajās spēlēs, kas norisinājās Buenosairesā, un ar šo iekļaušanu Eiropas spēlēs mēs turpinām mūsu sapni."

Eiropas Olimpiskās spēles jeb Eiropas spēles ir starptautiskas daudzu sporta veidu sacīkstes, kurās piedalās sportisti no Eiropas valstīm. Pirmās Eiropas spēles notika 2015. gadā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, bet 2019. gadā tās norisinājās Baltkrievijā, Minskā. Spēles notiek ik pēc četriem gadiem.

Spēļu norise tika apstiprināta 41. Eiropas Olimpiskās komitejas asamblejā, kas norisinājās 2012. gada 8. decembrī. Eiropas spēles ir jaunākās no "kontinentālajām" spēlēm, pirms tām jau notika Āzijas, Panamerikas, Klusā okeāna un Visāfrikas spēles.