Noteiktas sieviešu čempionāta labākās spēlētājas

1589443345.png

Latvijas handbola Virslīgas sievietēm klubu balsojumā noteiktas 2019./2020. gada sezonas labākās spēlētājas katrā pozīcijā. Par sezonas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP nosaukta Stopiņu NHK handboliste Ivita Asare. 

Tāpat kā citus čempionātus arī sieviešu Virslīgu koronavīrusa izplatības dēļ noslēgt neizdevās. Sieviešu čempionāts tika pārtraukts īsi pirms "play-off" sākuma. Otrajā posmā pirmajā trijniekā pārliecinošas līderes ar deviņiem punktiem bija "Jēkabpils SS", četri punkti bija "Latgolam", bet trīs "Stopiņu NHK".

Tieši "Stopiņu NHK" viena no līderēm Ivita Asare tika atzīta par sezonas vērtīgāko spēlētāju. Ivita šajā sezonā bija stabila komandas vērtība, piedalījās visās 14 komandas spēlēs un 14 spēlēs guva 123 vārtus, kas bija otrais rādītājs visā čempionātā. 

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva Renāte Salmane no "Salaspils SS". Renāte 14 mačos guva 126 vārtus, tiekot atzītai arī par labāko labās ārējās pozīcijas spēlētāju. Kreisās ārējās pozīcijas balvu iegūs Madara Cibuļska (87 vārti 13 spēlēs) no "Latgols", kas tika kopā ar Letīciju Veinbergu (98 vārti 14 spēlēs) no "REIR Dobele" nosauktas par labākajām jaunajām handbolistēm. 

Elita Ekkerte no "Stopiņu NHK" un Gita Kaulakane no "Jēkabpils SS" kļuvušas par šīs sezonas attiecīgi kreisās un labas malas labākajām handbolistēm. Elita šosezon guva 95 vārtus 12 mačos, kamēr Gitai 81 vārti tikpat spēlēs. 

Saspēle šosezon par labāko atzīta Simona Ārmane no "Jēkabpils SS". Komandas pēdējo gadu viena no līderēm guva 114 vārtus 13 spēlēs. Līnijas labākās spēlētajas balvu iegūs Daina Sergejeva no "Stopiņu NHK" (54/14), par labāko leģionāri atzīta Īda Marī (92/13) no LSPA, savukārt par labāko vārtsardzi komandas šosezon nosauca Īdas komandas biedreni Kintiju Kokinu. Savukārt labākā trenera balvu ieguva Māris Cibuļskis (SK Latgols). 

SynotTip handbola Virslīgas sezonas labākās spēlētājas
Vērtīgākā spēlētāja
– Ivita Asare, Stopiņu NHK
Vārtsardze: Kintija Kokina, LSPA
Kreisā mala: Elita Ekkerte, Stopiņu NHK
Labā mala: Gita Kaulakane, Jēkabpils SS
Līnija: Daina Sergejeva, Stopiņu NHK
Saspēle: Simona Ārmane, Jēkabpils SS
Kreisā ārējā: Madara Cibuļska, SK Latgols
Labā ārējā: Renāte Salmane, Salaspils SS
Leģionāre: Īda Marī, LSPA
Labākā jaunā spēlētāja: Madara Cibuļska, SK Latgols un Letīcija Veinberga, Dobeles REIR
Labākais treneris: Māris Cibuļskis (SK Latgols)