Murjāņu mērķis nemainīgs: smagi strādāt treniņos un pilnveidoties

1579852696.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) uzsāk rakstu sēriju par katru SynotTip handbola Virslīgas klubu pirms čempionāta otrā posma sākuma. Pirmajā rakstā par komandu stāsta "MSĢ/LAT 2000" galvenais treneris Arnolds Straume. 

LHF līdzīgi kā pirms sezonas sākuma arī pirms otrās daļas ievada klubu treneriem vai pārstāvjiem uzdeva vienādus jautājumus, lai šoreiz uzzinātu par komandas darbu Virslīgas pārtraukumā Eiropas čempionātā laikā, sastāvu, secinājumiem pēc pirmā posma, kā arī mērķiem sezonas turpinājumā. 

LHF uzdeva sekojošus jautājumus:
1. Ko komanda darīja Virslīgas pārtraukuma laikā? Bija iedota ilgāka atpūta vai turpinājāt trenēties?
2. Kāda ir situācija ar sastāvu? Vai ir notikušas kādas izmaiņas? Ir spēlētāji, kas ir paspējuši atgūties pēc savainojumiem?
3. Kādi ir galvenie secinājumi par sezonas 1. posmu? Kā tas aizritēja Jums un čempionāts kopumā? Kādi pārsteigumi?
4. Ko sagaidāt no 2. posma? Vai ir mainījušies komandas mēŗķi, salīdzinot ar laiku pirms sezonas? Vai ir kādi vārdi, ko gribētu pateikt saviem līdzjutējiem? 

1. Pārtraukuma laikā Murjāņu komanda darbojās skolas režīmā. Attiecīgi bija arī brīvlaiks, kas pienākas skolēniem. Pēc tam turpinājām trenēties, bet nekādas papildus nometnes organizētas netika. 

2. Situācija ar spēlētājiem mūsu komandā nav mainījusies. Spēlējām un arī spēlēsim ar tiem spēlētājiem, kuri konkrētajā spēļu dienā būs pieejami. Ņemot vērā, ka sastāvā nav izdevies pulcēt potenciāli labākos 2000. gadā dzimušos handbolistus, lielākoties mums sanāk spēlēt ar 2002. līdz 2004. gadā dzimušajiem puišiem. 

3. Sezonas pirmajā pusē bija divas izteiktas līderes – "Tenax Dobele" un "Celtnieks Rīga". Šīs komandas bija spējušas piesaistīt savam sastāvām gan Latvijas nacionālās izlases spēlētājus, gan arī labus leģionārus. Jāsaka, ka, ņemot vērā iepriekš pieminētos faktorus, šo komandu līmenis ir augstākās pēdējo daudzu gadu laikā. To pierāda arī spēles Baltijas handbola līgā, kur abas komandas demonstrē atzīstamu sniegumu. 

Paši ar savu sniegumu esam apmierināti. Protams, vienmēr var un gribas sasniegt un paveikt kaut ko vairāk. Ļoti daudz sezonas pirmajā pusē iesaistījām 2004. gadā dzimušos puišus, kuri pierādīja, ka ļoti grib un arī var spēlēt, tikai jāturpina smagi trenēties. Domāju, ka nākotnē viņi vēl liks par sevi runāt. No pozitīvajiem pārsteigumiem vēlos izcelt "Vaiņodes" komandu, kas līdz pēdējam brīdim cīnījās par iekļūšanu starp četrām labākajām komandām. 

4. Mūsu komandas mērķis sezonas gaitā nav mainijies. Murjāņu komandas galvenais uzdevums ir turpināt darīt visu iespējamo treniņos, lai pilnveidotos, un spēlētāji kļūtu labāki. Protams, uzdevums cīnīties par uzvaru katrā spēlē arī nav atcelts. 

Murjāņi sezonas pirmajā pusē 14 spēlēs izcīnījuši četras uzvaras, kas dod septīto vietu turnīrā tabulā astoņu komandu konkurencē. "MSĢ/LAT 2000" attiecīgi sezonas otro pusi aizvadīs otrajā četriniekā, no kura divas komandas iekļūs izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā, bet Murjāņi par šo iespēju necīnās un startē ārpus konkurences. Jāatgādina, ka no pirmā četrinieka pirmās divas komandas uzreiz iekļūs pusfinālā. Gan pirmajā, gan otrajā četriniekā otrajā posmā katra komanda nospēlēs ar katru mājās un izbraukumā.