Ludzas ”Latgols”: gados jauna un talantīga komanda

ludza.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) noslēdzošajā apskatā par SynotTip handbola Virslīgas klubiem iepazīstina ar pagājušās sezonas bronzas medaļnieci Ludzas “Latgolu”. Par kluba starpsezonu stāsta ludzāniešu galvenais treneris Andrejs Narnickis. 

LHF jau iepriekš ziņoja, ka arī šosezon Virslīgā startēs astoņas komandas – “Tenax Dobele”, “Celtnieks Rīga”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, “ASK/LSPA” un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda “MSĢ/LAT 2000”.

LHF sazinājās ar visiem astoņiem Latvijas spēcīgākā čempionāta klubiem un uzdeva trīs jautājumus:
1. Kāds bija sagatavošanās process? Kad sākāt, kāds bija grafiks un ko esat paspējuši paveikt? 
2. Kādas ir izmaiņas sastāvā?
3. Ko sagaidāt no jaunās sezonas un kādi ir komandas mērķi? 

1. “Komanda gatavošanos jaunajai sezonai sāka augustā. Noteikti esam pastrādājuši ne sliktāk kā citas komandas. Aizvadījām pirms sezonas sākuma pārbaudes turnīru, paši to noorganizējām. Šosezon būs gados jauna komanda. Principā lielā mērā tie puiši, ar kuriem triumfējām Latvijas jaunatnes olimpiādē. “Latgols” komanda strādāja piecas reizes nedēļā, brīva bija tikai sestdien un svētdiena. Ne visi savu iemeslu dēļ varēja apmeklēt visus piecus treniņus, bet bija arī tādi, kas to darīja. 

2. “Starpsezonā uz Igaunijas čempioni “Polva Serviti” pārcēlās Artūrs Meikšāns. Normunds Seņkāns nevarēs spēlēt pagājušajā sezonā gūtā savainojuma dēļ. Viņam ir veikta operācija. Menisks, krusteniskās saites. Viņam ir veikta operācija. Domāju, ka Normunds šosezon nespēlēs. Nesteigšos ar viņa laišanu laukumā. Savukārt Jānis Pavlovičs ir pārcēlies uz Norvēģiju. Endijs Kušners līdz jaunajam gadam būs kopā ar komandu. Ar to viss ir kārtībā. Mūsu komandai ir pievienojies handbolists Boriss Cvetkovičs. Tēvs ir no Serbijas, māte – Krievijas. Gados jauns handbolists, ar kuru daudz ir jāstrādā. Viņš pats no rītiem iet un trenējas, piecas reizes nedēļā pēc tam arī ar komandu. 1,95 metri ir viņa augums. Labs puisis, ļoti ātrs.”

3. “Par čempionātu runājot, ir divas spēcīgas komandas. “Tenax Dobele” sastāvā ir ap pusi no Latvijas izlases sastāva. “Celtnieks Rīga” komandai daudz kas būs atkarīgs no savainojumiem. Redzējām pirmajā Baltijas līgas spēlē viņi cīnījās ar desmit laukuma spēlētājiem un diviem vārtsargiem. Redzu, ka ar pārējām komandām būs interesanta cīņa. Protams, mērķis ir medaļas. Es gan gribētu nedaudz citu izspēles sistēmu, taču mana ideja netika atbalstīta. Atkal pēc tam būs šie četrinieki un katra spēle kā “play-off”. Labāk, manuprāt, būtu vairāk uzspēlēt ar katru komandu.”

Ludzas “Latgols” pirmo spēli SynotTip Virslīgas jaunajā sezonā aizvadīs šodien, kad viesos pulksten 17:00 tiksies ar “ASK/LSPA” komandu. 

Izspēles formāts Virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1. līdz 4. vieta un 5. līdz 8. vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. “MSĢ/LAT 2000” arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies. 

Ludzas “Latgols” 2019 komandas sastāvs

SynotTip handbola Virslīgas pirmssezonas apskati
Tenax Dobele
ASK/LSPA
MSĢ/LAT 2000
HK Vaiņode
Celtnieks Rīga
HK Ogre
Jūrmalas Sports