SynotTip handbola virslīga 14.05.2022 21:34

LSPA un Stopiņu PHK handbolistēm uz rītdienu +4, ASK Zemessardze/LSPA soli tuvāk finālam

ask2.v1

Šodien SynotTip un Sieviešu handbola virslīgās tika aizvadītas trīs pusfinālu spēles, kurās teorētiskie pāru favorīti atzina savu pretinieku pārākumu.

Sieviešu handbola virslīgā LSPA handbolistes savā laukumā ar rezultātu 26:22 pieveica REIR/Dobele SS komandu, savukārt Stopiņu PHK izcīnīja uzvaru pār SK Latgols meitenēm – 25:21.

  • LSPA – REIR/Dobele SS                  26:22 (12:10)

Kintija Kokina, LSPA komandas vārtsardze
“Šī spēle un vispār mūsu pēdējās spēles parāda to, ka mēs varam. Šodien bijām labi noskaņojušās, gatavas un spējām pārspēt dobelnieces. Spēles beigās nedaudz bija manāms lieks stress, kas cerams, ka rītdienas spēlē vairs nebūs. Rīt noteikti būs smaga spēle, bet esam gatavas cīnīties par katru bumbu un laukuma centimetru!”

Larisa Veinberga, REIR/Dobele SS komandas trenere
“Kopumā ar komandas spēli esmu apmierināta. Mums izdevās gandrīz katrā uzbrukumā ‘izkārtot’ sev labu metienu pozīciju, bet nespējām gūt vārtus. Skatoties statistikā, mūsu metienu realizācijas procents ir zem 50%, bet tas ir LSPA vārtsarga darbības rezultāts, nevis mūsu neveiksme. Tāpat tiesneši šodien ļāva spēlēt visai agresīvu spēli, līdz ar to abu komandu spēlētājas ‘izbaudīja’ šādu spēli. Spēle bija asa un agresīva. Jau rīt atbildes spēle, domāju, ka ‘saregulēsim’ savu metienu precizitāti un atspēlēsim deficītu. Tas ir paveicams darbs, tikai pašām jābūt precīzākām.”

LSPA – Dzenīte 7, Bērtiņa 6, Pudovska 4, Veide 4, Kiršteine 2, Bīriņa 2, Liepiņa 1
REIR/Dobele SS –
Zarovska 11, Veinberga 5, Reinfelde 2, Bilkšte 2, Naudiņa 1


  • Stopiņu PHK – SK Latgols              25:21 (13:13)

Natālija Kudrjavceva, Stopiņu PHK komandas trenere
“Mūsu galvenais uzdevums bija labi nospēlēt aizsardzībā, tas arī pilnībā izdevās. Noteikti jācenšas būt precīzākām, jo metienu procents mazliet pieviļ, tāpat jāpiedomā pie 7 metru soda metienu realizācijas. Vēlos pateikt paldies visai komandai par pašatdevi laukumā un ārpus tā.”

Māris Cibuļskis, SK Latgols komandas treneris
“Tā bija spraiga un nervoza spēle, kurā pieredze guva virsroku. Bet man, šķiet, ka pats interesantākais vēl ir priekšā, teiksim tā: abos pusfinālos.”

Stopiņu PHK – Lielā 8, Asare 7, Samohina 3, Nikolajeva 3, Ekkerte 2, Talagajeva 2
SK Latgols –
Rutkovskis 6, Zaharāne 4, Bindemane 3, Cibuļska 3, Sidorova 3, Krole 2, Ziediņa 1


SynotTip handbola virslīgā, cīņā par 11. vietu divu spēļu summā uzvaru izcīnīja Skrīveri un Aizkraukle komanda, kura pirmās spēles plus trīs, pievienoja šodienas plus pieci – 36:31, tādējādi šosezon finišējot 11. vietā.

ONSC/HK Ogre – S&A     31:36 (17:18)
ONSC/HK Ogre –
Bisters 9, Novickis 6, Tirāns 3, Batņa 3, Lauva 3, Plinte 2, Morozovs 2, Belous 2, Roenbergs 1
S&A –
Beļūns 6, Vadzītis 6, Aņisimovs 5, Kurmēns V., 4, Ziediņš 4, Oozliņš 3, Samohins 3, Bokalders 2, Gavars 2, Gailītis 1


Pirmo pusfināla sērijas spēli aizvadīja HK Ogre/Hydrox un ASK Zemessardze/LSPA komandas. Šajā spēlē ar rezultātu 31:36 pārāki bija rīdzinieki, tādējādi sērijā līdz divām uzvarām, izvirzoties vadībā ar 1:0. Lai gan ASK/LSPA komandai spēles laikā izdevās panākt pat plus desmit, ogrēnieši spēja rezultāta starpību sadeldēt, bet ne patraucēt viesiem no Rīgas izcīnīt uzvaru spēlē.

  • HK Ogre/Hydrox – ASK Zemessardze/LSPA          31:36 (15:23)

Andris Molotanovs, HK Ogre/Hydrox komandas treneris
„Protams, žēl, ka zaudējam, bet šķiet, ka pelnīti. Pirmā puslaika vidū zaudējām iniciatīvu un pārliecību par sevi, jo pretinieki spēja gūt salīdzinoši vieglus punktus ātrajos uzbrukumos. Nospēlējam ļoti smagi, ļāvām pretiniekiem iegūt lielu pārsvaru, kuru pēc tam bija grūti izlīdzināt. Noteikti jāuzlabo sniegums uzbrukumā, metienu pozīciju izvēle, jāspēlē kvalitatīvāk. Domājams, ka saprotam nākamās spēles augsto cenu un šoreiz arī mums nav ko zaudēt. Uz šo spēli ASK Zemessardze/LSPA bija ieradušies spēlēt ‘uz pilnu banku’, bet ar domu, ka viņiem nav, ko zaudēt. Mums nekas cits neatliek, kā tieši tāpat, doties laukumā pirmdien un, tad jau trešdienas spēlē izšķirt, kurš labāks. Šī bija ļoti laba mācība no pretinieku komandas puses, un cer, ka spēlētāji izanalizēs savu sniegumu. Ar paceltu galvu uz priekšu un jābūt gataviem spēlēt kvalitatīvāku handbolu visos spēles elementos.“

Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, ASK Zemessardze/LSPA komandas spēlētājs
“Noteikti smagākā spēle šajā sezonā, paši spēcīgākie mūsu šīs sezonas pretinieki, kurus šodien sekmīgi spējām apspēlēt. Pirmajā puslaikā ļoti labi nospēlējām aizsardzībā, spējām apturēt viņu ātros un pus ātros uzbrukums, līdz ar to mums izdevās iegūt pārsvaru. Otrajā puslaikā pretinieki mazliet pamainīja taktiku uzbrukumā, spēlējot ar septiņiem laukuma spēlētājiem, kam mēs nebijām gatavi. Tāpat viņi sāka aktīvāk segt mūsu spēlētājus – Ozolu un Jonušku, tad mums arī sākās kļūdas uzbrukumā un ogrēnieši spējā rezultāta starpību samazināt.” Tāpat Mārtiņš komentē Roberta Rancāna gūto rokas savainojumu “Šobrīd vēl nezinām, cik nopietns ir Roberta plaukstas savainojums. Rīgā veiksim pārbaudes, bet pats Roberts apgalvo, ka būs labi.” Noslēgumā ASK Zemessardzes/LSPA spēlētājs pateicas komandas līdzjutējiem: “Liels paldies mūsu skaļajiem atbalstītajiem! Viņi mums ir labākie!”

HK Ogre/Hydrox – Haisa 8, Lielais 6, Leja 5, Patsykailik 5, Hovratovičs 3, Putniņš 2, Lazdiņš 1, Čikuts 1
ASK Zemessardze/LSPA –
Kelerts 6, Rancāns 6, Stepuļenoks-Stukanovs 6, Jonuška 5, Zvejnieks 4, Ozols 4, Liepiņš 2, Petuhovs 2, Puriņš 1


Spēļu kalendārs

15.05.MSĢ – ZRHK Tenax Dobele (Sērijā 0:1)15:00Dobele
REIR/Dobele SS – LSPA (2. spēle)17:30Dobele
SK Latgols – Stopiņu PHK (2. spēle)18:00Ludza
16.05.ASK Zemesardze/LSPA – HK Ogre/Hydrox (Sērijā 1:0)20:00Rīga