Federācija 18.07.2022 12:01

Līga Bīriņa: “Esam gandarīti būt vieni no tiem, kuriem uzticas un, kuri var izdzīvot šo pasākumu arī no organizatoriskā skatu punkta”

220821257

Ir atlikušas tikai dažas nedēļas līdz Rīgā – “Rimi Olimpiskajā centrā” norisināsies EHF (Eiropas Handbola federācijas) Eiropas čempionāts U18 vecuma grupā zēniem.  Savukārt 16 labāko Eiropas komandu čempionāts (M18 EHF EURO) šajā vecuma grupā norisināsies no 4. – 14. augustam Melnkalnē.

Šobrīd Latvijas Handbola federācijā norit aktīvs darbs, lai no 8. -14. augustam visiem čempionāta dalībiekiem un viesiem tiktu nodrošināts viss nepieciešams un atliktu vien izbaudīt radītos svētkus.

Savu komentāru par to kā norit gatavošanās Eiropas čempionātam, sniedza Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretāre Līga Bīriņa:

“Esam pirecīgi, ka EHF (Eiropas Handbola federācija) mums atkal ir uzticējuši organizēt šādu handbola pasākumu Rīgā. Organizatoriskie procesi norit pilnā sparā un esam gatavi uzņemt ne tikai komandas, bet arī visus handbola viesus. Noteikti rekomendējam apmeklēt visas Latvijas izlases spēles, būsim parūpējušies arī par aktivitātēm skatītājiem, kurās būs iespēja laimēt Latvijas izlases spēlētāju kartiņas, kā arī kreklus.”

Tāpat Līga uzsver, kā šādi čempionāti ir nozīmīgi ne tikai LHF kā organizācijai, bet arī visam Latvijas handbolam un katram spēlētājam individuāli:

“Šie jauniešu čempionāti, ko organizē EHF ir ļoti nozīmīgi. Mūsu jaunajiem handbolistiem tā ir lieliska iespēja gūt pieredzi, spēlēt pret laba līmeņa komandām. To pierādīja arī Latvijas U20 vīriešu izlase, kura nesen atgriezās no Eiropas čempionāta Bulgārijā. Šādi čempionāti ir lieliska iespēja tikt pamanītiem ne tikai spēlētājiem individuāli, bet arī mums kā valstij, kurā spēlē handbolu. Tāpat liels bonuss ir, tas, ka mums tiek dota iespēja čempionātu organizēt Latvijā un izmantot mājas sienu priekšrocību, tādā veidā arī popularizējot handbolu. Mēs, kā federācija, esam tikai par šādu notikumu norisi Latvijā un izmantosim katru iespēju, lai radītu handbola svētkus Latvijā.”

LHF ģenerālsekretāre aicina ikvienu gan pieredzējuši handbola līdzjutēju, gan tādu, kurš tikai iepazīst handbolu apmeklēt čempionātu, jo īpaši Latvijas izlases spēles:

“Ir lieliski organizēt šādus pasākumus un mēs esam gandarīti būt viena no valstīm, kuriem uzticas un, kuri var izdzīvot šo pasākumu arī no organizatoriskā skatu punkta. Ņemot vēra, ka šogad nav striktu Covid19 ierobežojumu, priecājamies, ka mūsu ārvalstu viesiem būs iespēja izbaudīt Rīgu un iepazīt mazu daļu mūsu valsts. Tāpat šobrīd plānojam skaistu čempionāta atklāšanas ceremoniju, tādēļ visi ir aicināti pievienoties mums un izbaudīt ne tikai handbolu laukumā, bet arī atmosfēru un Rīgu.

Aicinām mūsu handbola draugus un līdzjutējus nākt, atbalstīt un iedrošināt mūsu jaunos handbolistus, jo kā zināms – līdzjutēji ir puse no uzvaras!

Tiekamies Rīgā (“Rimi Olimpiskais centrs”) no 8. – 14. augustam!”