Federācija 01.03.2022 08:41

LHF nostāja attiecībā uz Krievijas un Baltkrievijas agresiju Ukrainā

#StandWithUkraine (1920 × 1080 px)

Latvijas Handbola federācijas (LHF) valde, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, pieņēmusi lēmumu atbalstīt sankcijas un Krievijas un Baltkrievijas izolēšanu no starptautiskā sporta.

Šī gada vasarā, no 8.–14. augustam, Latvijā norisināsies Eiropas čempionāts handbolā vīriešiem U18 vecuma grupā, kur ceturtdien notikušajā Eiropas Handbola federācijas (EHF) izlozē tika izlozēta arī Krievijas U18 izlase. Latvijas Handbola federācija, kā organizators, sniedzis EHF skaidru nostāju, ka neatbalsta Krievijas U18 izlases spēlētāju dalību čempionātā Rīgā. Ja EHF lems pretēji mūsu nostājai, tad Latvijas Handbola federācija atteiksies no čempionāta organizēšanas.

Tāpat no 1.–10. jūlijam Varnā, Bulgārijā norisināsies U20 Eiropas čempionāts vīriešiem, kur esam izlozēti vienā grupā ar Krievijas U20 izlasi. Šādu pat nostāju saglabājam arī šī čempionāta sakarā un lūdzam EHF un Bulgārijas Handbola federācijai solidarizēties un pieņemt atbilstošus lēmumus.

Latvijas Handbola federācija, Eiropas Handbola foruma darba grupā, izstrādāja ziņojumu ar konkrētiem priekšlikumiem Eiropas un Starptautiskā handbola federācijām par Krievijas un Baltkrievijas komandu izslēgšanu no starptautiskā sporta.Mēs aicinām arī citas lielākās starptautiskās sporta organizācijas pieņemt šo nostāju.

Papildus tam, mēs lūdzam pārtraukt jebkādu sadarbību, sponsorēšanu un partnerattiecības ar Krievijas un Baltkrievijas valsts un privāto biznesu.

Ukrainai ir vajadzīgs mūsu pilnīgs atbalsts, un viņiem tas ir vajadzīgs tagad. Šis nav īstais laiks, lai apspriestu spēļu pārcelšanu un saglabātu novērotāja pozīciju. Mums ir jārīkojas tagad, un mums ir jārīkojas visstingrākajā veidā, atbalstot Ukrainas tautu pret nepieņemamo uzbrukumu un nepārtraukto Krievijas un Baltkrievijas agresiju.