EHF EURO 2024 Sieviešu izlase 15.02.2024 11:49

Latvijas sieviešu izlase nākamajā EČ kvalifikācijas kārtā spēkosies ar Itāliju

DaceEihvaldePhoto_LAT_FRA-278

Latvijas nacionālā sieviešu izlase nākamajā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtā divās spēlēs tiksies ar Itāliju – 29. februārī Dobelē un 3. martā Itālijas pilsētā Kjeti. 

Šajā kvalifikācijas posmā Latvija ielozētas vienā grupā ar tādām pasaules līmeņa komandām kā Slovēniju, Itāliju un vienu no titulētākajām valstsvienībām – Franciju. 

“Itālija ir spēcīga komanda ar izteiktām līderēm, kuras spēlē profesionālajos klubos, ļoti meistarīgu vārtsargu, divu līgu iekšējo čempionātu un plašu izlases kandidātu sarakstu. Itālija spēlē mūsdienīgu atlētisko handbolu ar ātrājiem pretuzbrukumiem un stipru ārējo līniju. Šajā ziņā mums nav jāuzskata, ka Itālija pēc Francijas un Slovēnijas būtu mums vieglāks pretinieks,” sacīja valstsvienības galvenais treneris Māris Cibuļskis.

Izlase gatavošanās posmu galvenā trenera Māra Cibuļska un treneres Larisas Veinbergas vadībā uzsāks 23. februārī treniņnometnē Ludzā, bet 27. februārī turpinās Dobelē. Individuāli izlases kandidātes spēlēm pret Itāliju gatavojas jau kopš janvārī aizvadītā pārbaudes turnīra Lietuvā.  

“Meitenes cītīgi trenējas savos klubos, piedalās čempionātā un Baltijas līgā. Februāra beigās pirms kvalifikācijas spēlēm sabrauksim uz kopīgiem treniņiem, kur vairāk strādāsim pie taktikas.”

“Uz izlases treniņnometni tika aicinātas 23 spēlētājas. Diemžēl visas uzaicinātās nevarēs piedalīties dažādu iemeslu dēļ. Lielākā problēma – optimālākā sastāva komplektēšana – tā arī netika atrisināt gan aizņemtības pamatdarba, gan citu svarīgaku iemeslu dēļ. Tās spēlētājas, kuras būs komandā, ir gatavas nežēlīgai cīņai. Galu galā spēle sākas ar 0:0 un beidzas ar tiesneša svilpi,” sacīja Cibuļskis.

Dalību nometnē šobrīd apstiprinājusi 21 spēlētāja, tai skaitā Vācijā spēlējošā leģionāre Anna Aleksa Stankeviča, astoņas spēlētājas no Ludzas “SK Latgols”, sešas no “REIR/Dobele SS”, trīs no Rīgas “LSPA”, divas no “Jēkabpils SS”, kā arī viena spēlētāja no “Salaspils SS” komandas.

Latvietes Eiropas čempionāta kvalifikāciju uzsāka pērnā gada oktobrī Slovēnijā, zaudējot pretiniecēm ar 13:51, bet trīs dienas vēlāk Dobelē tikās ar Franciju, kur pašreizējai Pasaules un Eiropas čempionei zaudēja ar 8:55.

Arī Itālijas valstsvienība kvalifikāciju iesāka ar diviem zaudējumiem, pirmajā spēlē ar 16:50 Francijai, bet otrajā ar 18:31 Slovēnijai. 

Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvija iepriekš piedalījusies arī 2008. un 2022. gadā, bet iekļūt finālturnīrā vēl nav izdevies. Visās trīs reizēs latvietes spēlējušas vienā grupā ar Itāliju. 

Tāpat kā Latvija, Itālija vēl nekad iepriekš Eiropas čempionāta finālturnīram nav kvalificējusies. Itālijas sieviešu izlases līdzšinējais augstākais sasniegums ir 16. vietas iegūšana Pasaules čempionātā 2001. gadā, toreiz tam notiekot tieši Itālijā. 

Biļetes uz Latvija – Itālija spēli 29. februārī Dobeles Sporta centrā pieejamas iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv.

Spēles tiešraidi nodrošinās Sportacentrs.com televīzijas kanālā TV4.

Latvijas nacionālās sieviešu izlases kandidātes: Kintija Diāna Kokina (LSPA), Laura Hansone (REIR/Dobele SS), Sabīne Vengra (SK Latgols), Linda Krole (SK Latgols), Madara Cibuļska (SK Latgols), Laura Rutkovska (SK Latgols), Arīna Zaharāne (SK Latgols), Juta Bindemane (SK Latgols), Marija Dergačeva (SK Latgols), Agnese Sidorova (SK Latgols), Aleksa Anna Stankeviča (MTV Auhagen, Vācija), Linda Kaņepe (Jēkabpils SS), Enija Anča (Jēkabpils SS), Dinija Purviņa (LSPA), Anna Makarova (LSPA), Patrīcija Elizabete Prūse (Salaspils SS), Ieva Reinfelde (REIR/Dobele SS), Elīza Bilkšte (REIR/Dobele SS), Asnate Egle (REIR/Dobele SS), Egita Šteinerte (REIR/Dobele SS), Signe Dumfa (REIR/Dobele SS)

Latvijas nacionālās sieviešu izlases pārstāvji: Māris Cibuļskis (galvenais treneris), Larisa Veinberga (trenere)