Latvijas komandas sāks Baltijas handbola līgu

1599211918.jpg

Pirmās spēles 2020./2021. gada Baltijas handbola līgas čempionātā nedēļas nogalē aizvadīs Latvijas komandas – Dobeles TENAX, Rīgas "Celtnieks", Ludzas HK "Latgols" un HK "Ogre". Latvijas senākās pilsētas Ludzas komandai tā būs debija BHL čempionātā. Komandu sastāvos pēdējās dienās ir notikušas dažas interesantas pārmaiņas…

Piektdien Latvijas komandu pirmajā savstarpējā spēlē, kas paralēli būs arī SynotTip virslīgas ieskaitē, plkst. 19 tiksies pēdējo gadu Latvijas čempioni un aizvadītās nepabeigtās BHL sezonas labākā Latvijas komanda Dobeles TENAX ar BHL turnīra debitantiem Ludzas SK "Latgols" handbolistiem. Sestdien viens no vecākajiem handbola klubiem Baltijā HK "Ogre" (komanda izveidota vēl 1964. gadā) savā laukumā plkst. 17 uzņems "Celtnieku", bet svētdien plkst. 16 Ogrē spēlēs Dobeles komanda.

Lietuvas un Igaunijas komandu pirmajās savstarpējās spēlēs pārsteigumu nebija, kaut gan, piemēram, otrs šīs sezonas BHL debitants HC "Tapa" izrādīja vērā ņemamu pretestību Igaunijas čempionam Pelvas "Serviti" un zaudēja tikai ar 21:25. Viegli neklājās arī Igaunijas vicečempionam HC "Kehra" pret Vīlandes komandu – uzvara ar 24:20 (Vīlandes komanda 7 vārtus guva 16 gadus vecais Hendriks Kokss, savukārt pirmo vārtus jaunajā BHL sezonā guva mums labi zināmais bijušais "Celtnieka" spēlētājs Vladimirs Maslaks, kurš tagad ir Vīlandes komandā). Spraigākā spēle notika Kauņā, kur "Granitas-Karys" ar 31:33 zaudēja Viļņas "Šviesa" handbolistiem. Lietuvas čempions Klaipēdas "Dragūnas" tikai pirmā puslaika beigās panāca triju vārtu pārsvaru pār Alītas "Varsa-Stronglasas", bet beigās uzvarēja diezgan pārliecinoši – 31:24.

Vai abi mūsu favorīti arī dabūs trūkties? Jautājums ir pat ļoti atklāts, jo pēdējos gados TENAX un "Celtnieka" pārākums ir tik izteikts, ka jau pirms sezonas var puslīdz droši paredzēt, ka tieši šīs abas komandas spēlēs Latvijas čempionāta finālā. Jācer, ka jau tuvākajā laikā situācija mainīsies, jo spēcīgākas kļūs pārējās komandas, jācer, ka pārmaiņas šajā ziņā manīsim jau šosezon.

Latvijas komandu pirmajā mačā Dobelē laukuma saimnieku rindās nebūs Egila Politera, toties pēc ilgāka laika komandas rindās atgriezies Toms Lielais. Ludzāniešu sastāvā nebūs viņu pieredzējušākā spēlētāja Edgara Rancāna, pēc savainojuma vēl nav atsācis spēlēt Normunds Seņkāns, uz Islandi devies Raivis Gorbunovs. 2012. un 2013. gadā Dobeles un Ludzas komandas spēlēja Latvijas čempionātā finālā un toreiz abas reizes pārāki finālsērijā bija "Latgols" handbolisti, taču kopš tā laika daudz ir mainījies – Ludzas komandā vairs nav vairāku tā laika līderu (Tuminskis, Lisovskis, Brics, Borisenko, Dalibo, Drobots, Kozlovs, Piševs, Matvejevs, Tretjakovs, Pegasovs…), katru gadu ludzāniešu rindās parādās jauni talantīgi spēlētāji, katru sezonu Ludzas komanda progresē un sezonas otrajā pusē kļūst spēcīgāka. Izņēmums nebūs arī tagad. Interesanti būs pavērot spēlē pret čempionu vienu no mūsu talantīgākajiem jaunajiem spēlētājiem, 17 gadus veco Endiju Kušneru, kurš jau bija atrādīties gan "Paris St.Germain", gan Berlīnes "Fuchse" akadēmijās un par kuru ir interese abās. Ludzas komandas rindās ir vairāki Latvijas jauniešu un junioru izlases spēlētāji, tā ka tieši viņu sniegumu pret čempionu un vienu no BHL favorītiem būs interesanti pavērot.

HK "Ogre" šosezon arī spēlēs ar gados jaunu sastāvu, jo komandas rindās nebūs divu no tās rezultatīvākajiem spēlētājiem Rolanda Ivanova un Arta Laganovska, toties komandā ir virkne jaunu talantīgu spēlētāju, kuriem arī mači pret "Celtnieku" un TENAX ir iespēja sevi apliecināt. "Celtnieka" rindās vēl neredzēsim Jāni Gremzdi (vēl nav nokārtota pāreja), toties jau ir pieteikts… Artis Laganovskis. Ogres komandai savukārt no "Celtnieka" aizdots Aivars Čikuts, kas gados jaunajai komandai ir ievērojams pastiprinājums.