Latvijas handbola klasika rīt Sportacentrs.com tiešraidē

grandihandbolabla.png

Rīt Latvijas handbola draugus sagaida īsts saldais ēdiens. Dobeles sporta hallē SynotTip handbola Virslīgā satiksies abi Latvijas handbola grandi – “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga”. Šīs spēles sākums paredzēts pulksten 19:30. Šo spēli tiešraidē būs iespējams vērot portālā Sportacentrs.com.

“Tenax Dobele” pirms jaunās sezonas nopietni pastiprināja sastāvu. Latvijas čempiones rindām pievienojās uzreiz trīs Latvijas nacionālās izlases spēlētāji – Aivis Jurdžs, Māris Veršakovs un Emīls Kurzemnieks. Tāpat komandai izdevas saglabāt arī pagājušās sezonas kodolu. Starpsezonā negulēja arī “Celtnieks Rīga” vadība, parūpējoties par to, lai Latvijā varētu redzēt divus meistarīgus baltkrievus – Alekseju Haisu un Aleksandru Pocikaiļiku. Īpaši jāizceļ Haisa, kurš kļuvis par īstu komandas līderi, ne tikai organizējot komandas spēli, bet arī pašam demonstrējot rezultatīvu sniegumu. 

Vienu reizi šajā sezonā komandas savā starpā jau ir tikušās. Tas notika pirms jaunās SynotTip handbola Virslīgas sezonas, kad komandas ilgi gaidītā mačā cīnījās Rīgas čempionāta finālā. Toreiz laukumā pilnībā dominēja uzbrukuma spēle, abas komandas spēlēja ātru handbolu, un šādā cīņā veiksmīgāka bija “Celtnieks Rīga” komanda – 38:35. Rīdziniekiem pa astoņiem vārtiem guva Aleksejs Haisa un Artis Kurmēns, savukārt “Tenax Dobele” sastāvā astoņas reizes izcēlās Andis Ērmanis. 

“Tenax Dobele” komandai šajā sezonā augsta līmeņa spēļu netrūkst. Pēc padsmit gadu pārtraukuma komanda atgriezusies uz Eiropas skatuves, piedaloties EHF Izaicinājuma kausā, kur pirmajā cīņā divās spēlēs tika galā ar Luksemburgas klubu “Dudelange”, bet tagad 16. un 24. novembrī tiksies ar spēcīgo Rumānijas klubu “AHC Potaissa”. Tāpat “Tenax Dobele” šosezon cīnās arī Baltijas līgas spēcīgākajā grupā, kur pagaidām četrās spēlēs izcīnīta viena uzvara, taču jāizceļ līdzīgās spēlēs pagājušajā nedēļas nogalē pret Ukrainas “ZTR Zaporozhye” un Baltkrievijas “SKA Minsk”.

“Celtnieks Rīga” šosezon EHF turnīros nepiedalās, koncentrējoties SynotTip handbola Virslīgai un Baltijas līgas turnīram. Baltijā komandai ir skaidrs mērķis būt starp divām labākajām B grupas komandām, lai varētu kvalificēties izslēgšanas spēļu turnīram. Baltijas līgā komandai ir divas uzvaras četrās spēlēs, taču noteikti varēja būt arī labāka bilance, un īpaši jaudīgi komanda izskatījās pēdējā spēlē pret Lietuvas pilsētas Kauņas klubu “Granitas-Karys”.

SynotTip handbola Virslīgas turnīrā abi grandi ir aizvadījuši mazāk spēles kā citas komandas, bet jāatzīmē, ka zaudējumu garšu Latvijas čempionātā nav izjutusi ne viena, ne otra. “Celtnieks Rīga” komandai ir piecas uzvaras piecās spēlēs, savukārt “Tenax Dobele” komanda izcīnījusi panākumus visos četros mačos. Čempionāta līdere šobrīd ar 14 punktiem ir “Ogre”, kas uzvarējusi septiņos no deviņiem mačiem. Jāatzīmē, ka līdere rīt arī dosies laukumā, kad viesosies pie “Jūrmalas Sports” handbolistiem. Kūrortpilsētas komanda līdz šim sešās spēlēs guvusi divas uzvaras. 

Spēli no Dobeles sporta halles rīt translēs portāls Sportacentrs.com. Abas SynotTip handbola Virslīgas spēles rīt startēs pulksten 19:30.