“LAT 2004” spraigā cīņā pret “Stopiņiem” nospēlē neizšķirti

1600511541.JPG

Sestdien Jēkabpilī ar pārsteidzošu iznākumu sākās piecu spēļu maratons. Latvijas U-16 meiteņu valstsvienība lielāko spēles daļu bija vadībā, tomēr, tuvojoties beigām, "Stopiņi" veica atspēlēšanos un mačs noslēdzās neizšķirti – 27:27.

"Stopiņiem" spēles sākumā nevedās uzbrukumā, bieži vien tos sasteidzot un neizveidojot saspēli. Pēc aizvadītām 12 minūtēm "LAT 2004" bija izvirzījusies vadībā ar 5:1, un jāuzteic komandas vārtsardzes Kristas Zelčānes sniegums spēles sākumā, izvelkot vairākus bīstamus pretinieču metienus. Minūtes pārtraukumu pieprasīja "Stopiņu" trenere Ivita Asare. Dotie norādījumi veicināja komandas labāku saspēli uzbrukumā, un "Stopiņi" veica atspēlēšanos – 9:9. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar veiksmīgiem uzbrukumiem, un pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti – 13:13.

Pēc pārtraukuma krietni veiksmīgāk spēlēja "LAT 2004", gūstot piecus vārtus pēc kārtas – 18:13. "Stopiņi" arī turpmākajās minūtēs deva pretiniecēm vieglas izdevības ātrajos uzbrukumos, nonākot iedzinējos jau ar 15:23. Komanda nepadevās un atbildēja četriem bezatbildes vārtiem – 19:23. Minūtes pārtraukumu pēc tam pieprasīja "LAT 2004" trenere Vita Brikmane. Tuvojoties spēles beigām, "Stopiņi" sadeldēja deficītu līdz -2, bet pēc tam divu minūšu noraidījumu saņēma "LAT 2004" spēlētāja. "Stopiņi" bija pārņēmuši iniciatīvu un divas minūtes pirms beigām panāca jau neizšķirtu – 27:27. Pēdējā uzbrukumā "Stopiņiem" bija iespēja izraut uzvaru, bet bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Mačs noslēdzās neizšķirti – 27:27.

Rezultātīvākā spēlētāja "Stopiņiem" ar deviņiem vārtiem bija Elza Seržante, bet sešus vēl guva Kristīne Dzenīte. Tikmēr "LAT 2004" septiņus vārtus guva Valērija Zarovska, kamēr Vitnijai Paulai Krodziniecei pieci precīzi metieni.

"LAT 2004" treneres Vitas Brikmanes pēcspēles komentārs: "Izdevās nospēlēt labi aizsardzībā. Pirms spēles viņām piekodināju, ka galvenais ir nostāvēt aizsardzībā, lai vēl varētu aizskriet ātrajā uzbrukumā. Komandas vārtsardzes nospēlēja savā elementā. Otrajā puslaikā mums bija +8, tad veicām maiņas un nenoturējām pārsvaru, ko norakstu uz jaunības un pieredzes trūkumu. Izdevās aizskriet daudzos ātrajos uzbrukumos, bet bija arī vairākas kļūdas piespēlēs. Vakardien varbūt viņas pret "Jēkabpili" jutās nedroši, jo laukuma abās pusēs bija Jēkabpils meitenes, un mēs trenējamies kopā. "Jēkabpilij" tomēr komandas kodols spēlē vairākus gadus, un viņas ir saspēlējušās, bet pagājušās sezonas līdere Simona Ārmane aizbrauca mācīties un spēlēt uz Dāniju."