Kurš, Kuru? Arājs un Puriņš pirms SynotTip virslīgas finālsērijas starta!

kurs_kuru.jpg

Jau sestdien, 27. aprīlī, Dobelē startēs SynotTip handbola Virslīgas finālsērija starp “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” komandām. Pirms pirmās spēles savus komentārus snieguši Dobeles komandas kreisās malas spēlētājs Oskars Arājs un Rīgas vienības vārtsargs Raitis Puriņš.

Oskars Arājs, “Tenax Dobele”: “Komanda ir kaujinieciski noskaņota, bet nav tā, ka ir jūtams ļoti liels sasprindzinājums! Mēğinam izmantot maksimāli visus spēlētājus rotācijā, jo apzināmies, ka sezonas gaitā viens no līderiem Nils Kreicbergs pārcēlās uz Somijas klubu, Nils Miķelsons iedzīvojās nopietnā savainojumā, kā rezultātā ir nepieciešama operācija. Diemžēl viņam šī sezona ir beigusies.

Pauze čempionātā pirms izšķirošajām spēlēm, manuprāt, bija par labu, lai treneris varētu vairāk iedziļināties un pielāgot mūsu spēli tieši “Celtnieks Rīga” komandai. Tieši tā arī ir lieta, pie kuras šobrīd visvairāk strādājam treniņos. Gribam būt maksimāli labi gatavi tieši cīņai pret “Celtnieku”. Abas komandas ir ar saviem plusiem un mīnusiem. Ņemot vērā faktus par tiem spēlētājiem, kas šobrīd nav ar mums, teikšu godīgi, ka abu komandu izredzes varētu vērtēt kā 50/50. Visu izšķirs sīkumi. Pēdējos treniņos izteikti rotējām taktikas ziņā, lai visi spēlētāju varētu iejusties šajā cīņā. Šobrīd aktuāla ir tikai taktika spēlei un nianses.”

Raitis Puriņš, “Celtnieks Rīga”: “Pēc potītes savainojuma atsācis trenēties ir Lauris Eglītis. Ceram, ka finālsērijas laikā atkal laukumā atgriezīeis Rihards Leja. Visi trenējamies, bez sevišķiem savainojumiem. Jau otro reizi mums būs jāatsāk spēlēt pēc ilgāka pārtraukuma. Līdzīga situācija bija arī pirms pusfināliem, kas noteikti atspoguļojās arī pirmajā spēlē pret “Latgolu”. Svarīgi pirmajā spēlē atrast enerģiju un komandas spēli abos laukuma galos. Šoreiz arī dobelniekiem tā būs pirmā spēle pēc tikpat ilga pātraukuma, tā kā abas vienības būs līdzīgās situācijā. Kas pirmais savāksies, tas arī sēriju varētu iesākt labāk.

Ko sagaidāt no šīs finālsērijas? Mēs gribam izcīnīt zelta medaļas. Ar tādu domu arī iesāksim šo finālsēriju. Skaidri zināms, ka viegli nebūs, taču ticu saviem džekiem, ka kopā kā komanda to arī varam izdarīt. Mums varētu būt garāks rezervistu soliņš un bīstamāks uzbrukums no ārējās līnijas. Taču to visu pašiem jāprot labāk izmantot, lai gūtu priekšroku pār Dobeles handbolistiem. Nedrīkstam tik daudz kļūdīties, lai ļautu pretiniekiem izmantot viņu bīstamāko ieroci – aizskriet ātrajos uzbrukumos. Uz ko likts uzsvars pēdējos treniņos? Uz komandas spēli, arī vairākumā un mazākumā. Atkārtojam ierastās lietas, ko esam darījuši šajā sezonas pusē, taču vairāk domājot par to, ko sagaidīt no dobelniekiem.”

Finālsērijas pirmā spēle notiks sestdien, 27. aprīlī, Dobelē. Šīs spēles sākums paredzēts pulksten 17:00. Tiešraidē spēli varēsiet vērot arī Sportacentrs.com TV un portālā Sportacentrs.com.

Latvijas Handbola federācija (LHF) informē, ka Latvijas čempionāta izšķirošajās spēlēs partneru pulkam pievienojusies kompānija “MEGOGO”, kas sarūpēs īpašas dāvanas spēcīgākajām komandām.