Kreicbergs kļūst par Baltijas līgas čempionu

kreicbergs-cempions.png

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā aizvadīts Baltijas handbola līgas “Final 4” jeb labākā četrinieka sacensības. Ceturto gadu pēc kārtas par čempionu kļuvusi Somijas komanda “Cocks Riihimaki”, kuru šosezon pārstāv arī Latvijas izlases handbolists Nils Kreicbergs.

“Cocks” sacensību pirmo posmu aizvadīja spēcīgajā A grupā, kur desmit spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, reizi spēlēja neizšķirti un piedzīvoja sešus zaudējumus, ar ko gan pietika, lai kvalificētos izslēgšanas turnīram. Ceturtdaļfinālā Somijas kluba pretinieki bija Igaunijas spēcīgākā komanda “Polva Serviti”, kuru pirmajā spēlē “Cocks” uzvarēja ar 26:15, otrajā atzina pretinieku pārākumu ar 21:24, tādējādi itin droši iesoļojot Baltijas līgas “Final 4”.

Pusfinālā Somijas komanda tikās ar Minskas SKA, kas bija spēcīgākā komanda pirmajā posmā, A grupā desmit mačos gūstot septiņus panākumus, divreiz spēlējot neizšķirti un piedzīvojot tikai divus zaudējumus. Regulārajā sezonā SKA bija pārāka abās savstarpējās spēlēs, bet vērts atzīmēt, ka iepriekšējās divās sezonās “Riihimaen Cocks” pusfinālā izslēdza tieši SKA.

Tā notika arī šogad. Pēc pirmā puslaika “Cocks Riihimaki” vēl bija iedzinējos ar 11:12, taču ar lielisku otro puslaiku izdevās salauzt Baltkrievijas komandu – 26:25. Teicams mačs arī Nilam Kreicbergam, kurš izcēlās ar pieciem vārtu guvumiem. Finālā Kreicberga pārstāvētā komanda tikās ar Ukrainas “ZTR Zaporozhye”, kas pusfinālā ar 33:22 sagrāva Klaipēdas “Dragunas”.

Ilgāku laiku laukumā bija ļoti līdzīga cīņa, taču 50. minūtē divu vārtu pārsvars (20:18) bija “ZTR Zaporozhye”. Somijas klubs kārtējo reizi parādīja spēcīgu raksturu un dramatiskā izskaņā izrāva uzvaru ar 23:22. Nilam šajā spēlē viena vārti.

“Cocks Riihimaki” Baltijas līgā tādējādi triumfējusi jau ceturto gadu pēc kārtas, bet vēl gadu iepriekš komanda ierindojās otrajā vietā, 2015. gadā zeltu iegūstot Minskas SKA.