Federācija 08.03.2022 09:35

Ko darīt tālāk? – Kļūsti par handbola treneri!

tre

Ja esi handbolists vai vienkārši sporta entuziasts, īpaši vidusskolas absolvents, kurš šobrīd ir izvēles priekšā – KUR STUDĒT? Tev ir iespēja studēt un kļūt par handbola treneri.

Latvijas Handbola federācijas viena no prioritātēm ir treneru izglītība, tādēļ aicinām arī trenerus pievērst uzmanību savu audzēkņu talantiem un izvēlēm. Treneris bieži vien ir sportista uzticības persona, etalons, iedvesmas avots, tādēļ aprunājieties ar saviem audzēkņiem par viņu plāniem nākotnē. Ja esat pamanījuši, kādu spēlētāju, kuram ir talants mācīt, stāstīt, rādīt, tad iedvesmojiet viņu kļūt par treneri: 

  • Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studiju procesa galvenā prioritāte ir un būs sporta nozare, kurai mēs pilnībā nodrošinām visu nepieciešamo speciālistu sagatavošanu 1.līmeņa, bakalaura, maģistra un doktora studiju programmu līmenī. Sīkāka informācija par studiju programmām un uzņemšanu – https://www.uznemsana.lspa.lv 

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvente un šī brīža viena no Latvijas jaunajām un perspektīvajām trenerēm Marija Zaščerinska, kura ikdienā trenē Salaspils SS handbolistus par studijām LSPA un kļūšanu par handbola treneri saka tā:
Studēt LSPA ir jautri! Studijas, kur mijās teorija ar prakstiskām lekcijām! Trenera profesija ir sarežģīta, bet aizraujoša. Būt par handbola treneri var būt izaicinoši, bet kā jebkurā vietā viss ir atkarīgs no paša – attieksmes, zināšanām, un vēlmi katru dienu būt nedaudz labākam.

  • Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) līdz 16. maijam aicina jaunos sporta talantus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās, lai varētu veidot duālu karjeru – gan nodarboties ar sportu, gan arī paralēli iegūt augstāko izglītību. 2022./2023. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 25 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētajā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās – https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/zinas/atvert/rtu-aicina-jaunos-sportista-talantus-pieteikties-ipasajam-budzeta-vietam

Tāpat Latvijas Handbola federācija aicina apmeklēt izstādi SKOLA 2022, kura norisināsies jau šajā nedēļas nogalē no 11. –13. martam, Ķīpsalas izstāžu zālē.

Sīkāka informācija: https://www.bt1.lv/skola/ 

Par aktīviem, gudriem un sportiskiem jauniešiem!