“Jūrmalas Sports” treneris Arnis Butans: šajā brīdī visu noteiks fiziskā sagatavotība

“Jurmalas Sports” – “HK Vainode ”_Artis Veigurs-28

Nedēļas nogalē šī brīža SynotTip handbola virslīgas turnīra tabulas 3. vietas īpašniece – komanda “Jūrmalas Sports” aizvadīs pirmās spēles pēc ilgā pārtraukuma, kas bija saistīts ar Covid-19 ierobežojumiem. “Jūrmalas Sports” galvenais treneris Arnis Butans uz sezonas turpinājumu skatās cerīgi, lai gan vīrusa izplatības ierobežojumi ietekmējuši komandas sagatavotību, kā arī izdarījuši izmaiņas komandas sastāvā.

“Kopš virslīgas apturēšanas esam trīs reizes pārtraukuši un atkal sākuši klātienes treniņprocesu, jo bija grūtības izsekot līdzi konkrētajiem norādījumiem. Mēģinot darīt visu precīzi pēc noteikumiem, sanāca šāda “raustīšanās”. Protams, spēlētājiem tika doti norādījumi un uzdevumi, kamēr treniņi nenotika klātienē, tomēr tas nav tas pats, kas būt visiem kopā un gatavoties treneru uzraudzībā”, par sarežģījumiem treniņprocesā stāsta Arnis Butans.

Šajā periodā, kad vairākas reizes nācās pārtraukt treniņprocesu, tika kārtoti arī spēlētāju līgumi, norāda Arnis Butans: “Daļai spēlētāju ar līgumiem viss jau bija kārtībā, taču tagad jau esam tos sakārtojuši ar daudz lielāku komandas daļu. It sevišķi ar spēlētājiem, kas līdz šim bija piesaistīti tikai 1. līgai. Situācijā, kad ir radušās izmaiņas sastāvā, šie spēlētāji tiek pārsaukti arī uz virslīgas komandu.”

“Iepriecinoši ir, ka pēc traumas ir atgriezies Alberts Gulbis, kurš līdz šim nevarēja piedalīties treniņos un spēlēs. Tomēr tajā pašā laikā Edgars Grīnbergs ir izkritis, jo šobrīd darba devējs viņam neatļauj pievienoties komandai, kā arī ir vēl pāris spēlētāju, kuri šobrīd darba dēļ paši nevēlas pievienoties. Covid-19 vīruss un ierobežojumi mūsu sastāvu ir iespaidojuši, taču neko darīt,” par izmaiņām sastāvā stāsta Butans.

Par spēlētāju gatavību Butans norāda, ka visām komandām izšķirošā loma būs tajā, kāda ir spēlētāju fiziskā kondīcija: “Līdz izslēgšanas spēlēm principā katru nedēļu būs pa diviem mačiem nedēļā, tāpēc ir ļoti svarīgi, kā spēlētāji būs uzturējuši vai uzlabojuši savu fizisko sagatavotību. Spēļu prakses principā nav nevienam, tāpēc tieši šis faktors izšķirs daudzu spēļu iznākumu.”

Šobrīd komanda “Jūrmalas Sports” atrodas SynotTip handbola virslīgas turnīra tabulas 3. vietā ar iegūtiem septiņiem punktiem sešās spēlēs. Līdz šim komanda uzvarējusi trīs spēles, vienu reizi spēlējusi neizšķirti, kā arī divas reizes piedzīvojusi zaudējumu pret virslīgas līderiem Dobeles “Tenax” un “Cetnieks Rīga”. Arnis Butans norāda, ka, protams, komanda gaidāmajās spēlēs turpinās cīnīties, lai saglabātu pēc iespējas augstāku vietu turnīra tabulā, tomēr galvenais fokuss jāliek uz spēlētāju sagatavotību, lai visi būtu gatavi tieši izslēgšanas spēlēm. 

Šajā nedēļas nogalē jūrmalnieki aizvadīs divas spēles. Sestdien viņi dosies uz Ludzu, lai pulksten 15.00 mērotos spēkiem ar sporta klubu “Latgols”, kuru viņiem šajā sezonā savās mājās ir izdevies pārspēt ar rezultātu 31:18, bet jau svētdien, pulksten 19.00, savā laukumā “Jūrmalas Sports” uzņems “Celtnieks Rīga” handbolistus. 

Abas spēles būs vērojamas tiešraidē SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, kā arī Latvijas Handbola federācijas mājas lapā handball.lv.

SynotTip handbola virslīgas turnīra tabula

VietaKomandaSUNZVārti+/-Punkti
1ZRHK Tenax Dobele9900329 : 19713218
2Celtnieks Rīga8701312 : 2209214
3Jūrmalas Sports6312141 : 161-207
4HK Vaiņode6213152 : 175-235
5SK Latgols Ludza8116217 : 272-553
6HK Ogre8116211 : 271-603
7ASK/LSPA7025151 : 217-662
8MSĢ/LAT 2004 (neturpina)00000 : 000