HK Vaiņode: cīņā ar jaunāko sastāvu komandas vēsturē

Latvijas Handbola federācija (LHF) turpina informēt par SynotTip handbola Virslīgas klubiem pirms 2019./2020. gada sezonas sākuma. Šoreiz par savu komandu stāsta “Vaiņodes” treneris Zigmunds Mickus.

LHF jau iepriekš ziņoja, ka arī šosezon Virslīgā startēs astoņas komandas – “Tenax Dobele”, “Celtnieks Rīga”, Ludzas “Latgols”, “Ogre”, “Jūrmalas sports”, “Vaiņode”, “ASK/LSPA” un Latvijas jaunatnes izlases bāzes komanda “MSĢ/LAT 2000”.

LHF sazinājās ar visiem astoņiem Latvijas spēcīgākā čempionāta klubiem un uzdeva trīs jautājumus:
1. Kāds bija sagatavošanās process? Kad sākāt, kāds bija grafiks un ko esat paspējuši paveikt? 
2. Kādas ir izmaiņas sastāvā?
3. Ko sagaidāt no jaunās sezonas un kādi ir komandas mērķi? 

1. Vaiņodes komanda gatavošanos jaunajai sezonai sāka augusta sākumā. Komandas treneris Ainārs Pāvils ir paveicis labu darbu, ieliekot pamatus handbolistu gatavībai, fiziskajai sagatavotībai pirms sezonas. Komandas plānos ir aizvadīt pāris pāŗbaudes spēles ar Šauļu vienību.

2. Jauno sezonu HK “Vaiņode” aizvadīs ar visjaunāko sastāvu komandas vēsturē. Mūsu specifika ir tāda, ka ik pēc trim gadiem esam spiesti būtiski atjaunot sastāvu, jo puiši, iegūstot vidējo izglītību Vaiņodes vidusskolā, dodas studēt. Vecākie spēlētāji dzimuši 1991.gadā bet jaunākie – 2004.gadā. 50% spēlētāju no handbola ir atpūtušies vienu mēnesi.

3. Komandas mērķis ir cīnīties un izcīnīt augstāku vietu nekā iepriekšējā sezonā [Iepriekšējā sezonā “Vaiņode” sezonas pirmo posmu noslēdza ar piecām uzvarām 14 spēlēs, ieņemot sesto vietu. Otrajā posmā komanda sešās spēlēs guva vienu uzvaru, reizi spēlēja neizšķirti un SynotTip handbola Virslīgas izslēgšanas spēļu turnīrā ceturtdaļfinālā zaudēja Ludzas “Latgols” handbolistiem – LHF]. 

Izspēles formāts Virslīgā vīriešiem paliks nemainīgs. No sākuma visas astoņas komandas aizvadīs divas spēles katra ar katru, pēc kā dalīsies divos četriniekos – 1. līdz 4. vieta un 5. līdz 8. vieta. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas, pirmo divu ieguvējām uzreiz sev garantējot vietu pusfinālā, bet vēl četrām komandām cīnoties ceturtdaļfinālos. “MSĢ/LAT 2000” arī šogad startēs ārpus konkurences un par medaļām necīnīsies. 

HK Vaiņode
Vārtsargi: Nauris Sproģis, Sandis Mīkals, Andis Silnieks
Kreisā mala: Oskars Pāvils, Kristaps Pūpols, Jānis Orlovs, Rihards Plūme, Gints Greikšs, Deniss Pumpurs, Ričards Juzups, Matīss Lībeks
Kreisais ārējais: Ainārs Pāvils, Harijs Sudmalis, Andris Domanskis, Markuss Dīks
Saspēles vadītājs: Jurģis Strēlis
Labais ārējais: Niks Davidenko
Labā mala: Gatis Taujēns, Mārtiņš Juzups, Kristers Plūme, Markuss Jurševskis
Līnijas spēlētājs: Matīss Mickus, Deivids Nils Vaitkus, Ralfs Žentiņš, Dāvis Ziemelis, Kārlis Tiškus, Mārcis Ķergalvis, Valdis Bublauskis, Artis Pāvelsons

Oficiālās personas
Zigmunds Mickus, Treneris
Artūrs Auders, Treneris/spēlētājs
Ainārs Pāvils, Treneris/spēlētājs

SynotTip handbola Virslīgas pirmssezonas apskati
Tenax Dobele
ASK/LSPA
MSĢ/LAT 2000