Dobeles TENAX sezonu sāk ar otro vietu Klaipēdā

1597660373.jpg

Latvijas čempioni Dobeles TENAX handbolisti ienēma otro vietu starptautiskā turnīrā Klaipēdā – pulkvežleitnanta Rimanta Baltuša piemiņas turnīrā. Dobelniekiem tas bija pirmais turnīrs pirms jaunās sezonas sākuma.

Dobeles TENAX vispirms ar 39:27 pārspēja Alītas komandu "Varsa-Stronglasas", tad ar 28:23 – Igaunijas čempionus Pilvas "Serviti" handbolistus, ar 36:27 – Viļņas klubu "Šviesa", bet finālmačā par pirmo vietu ar 28:33 piekāpās Lietuvas čempionam Klaipēdas "Dragūnas". Turnīrā arī piedalījās "Ogre", kas astoņu komandu konkurencē ieņēma pēdējo vietu.

"Turnīrs bija ļoti vērtīgs gan tāpēc, ka varējām novērtēt, cik gatavi jau esam mēs paši, gan tāpēc, ka varējām redzēt savus konkurentus Baltijas handbola līgā. Kopumā ar komandas sniegumu esmu apmierināts, tas tomēr bija tikai pirmais turnīrs pirms jaunās sezonas, kaut gan, protams, gribējās uzvarēt arī finalspēlē," saka Dobeles TENAX galvenais treneris Sandris Veršakovs. "Mums šajā turnīrā komandā bija tikai 11 spēlētāji, ieskaitot trīs vārtsargus. Māris Veršakovs, piemēram, varēja ierasties tikai sestdien, nebija klāt Andis Ērmanis, Egils Politers un Kristaps Krivmanis, apslimis bija Toms Lielais, bet Renāts Hovratovičs jaunajā sezonā spēlēs HK "Ogre" sastāvā. Tā ka ierobežotas bija spēlētāju maiņu iespējas un tāpēc beigās nedaudz pietrūka spēka. Īpaši principiāla bija spēle ar Viļņas "Šviesa", kas iznāca gandrīz vai kā otra izslēgšanas spēles pagājušās sezonas Baltijas handbola līgā. Lietuvieši ļoti centās revanšēties, tomēr viņiem atkal nācās zaudēt."

– TENAX sastāvā spēlēja arī Nils Kreicbergs un vārtsargs Artūrs Kuģis. Vai tas nozīmē, ka viņi abi šosezon būs Dobeles komandas rindās?
– Kuģa atgriešanās TENAX vārtos ir diezgan reāla, bet ar Kreicbergu ir sarežģītāk – Somijas klubs "Riihimaen Cocks" bez kompensācijas negrib viņu atlaist un tas arī saprotams, jo spēlētājam ar komandu vēl ir līgums. Mēģinam dažādi vienoties – arī par kompensācijas izmaksas termiņiem un garantijām – un ceram, ka izdosies to paveikt.

– Komandas rindās atkal ir tās vienīgais ārzemnieks Viktors Terasenko no Krievijas…
– Jā, viņš gribēja palkit, mēs arī ceram, ka šosezon viņa pienesums būs lielāks. Viktors "izcieta" divu nedēļu karantīnu, jau trenējas un spēlē, viņam ir arī darbs pie mums, tā ka ar viņu noteikti rēķinamies.

– Vai komandā būs Aivis Jurdžs?
– Viņam ir piedāvājumi no Vācijas klubiem un ir arī mūsu piedāvājums. Kā Aivis pats izlems, tā arī būs. Skaidrs, ka mēs gribētu viņu atkal redzēt savā komandā.

– Kādi turpmākie plāni?
– Augusta pēdējās nedēļas nogalē spēlēsim turnīrā Tallinā, kur arī būs spēcīgs dalībnieku sastāvs un kur, cerams, mums ierindā būs jau visi spēlētāji. Tas būs pēdējais pārbaudes turnīrs, jo vēl pēc nedēļas jau startēs Baltijas handbola līgas un Latvijas virslīgas čempionāts.