“Celtnieks Rīga” treneris Ivars Dumarāns: Mums jāstrādā pie neeksistējošās aizsardzības sakārtošanas

162123354854

Handbola klubs “Celtnieks Rīga” aizvadītajā nedēļā piedzīvoja neveiksmi SynotTip handbola virslīgā, kad izslēgšanas spēļu pusfināla sērijā piedzīvoja zaudējumu divās spēlēs pēc kārtas, cīnoties ar “Ogre” handbolistiem. Līdz ar to viņi neiekļuva finālā, tāpēc rīdziniekiem nākas cīnīties par bronzas medaļām ar sporta kluba “Latgols Ludza” spēlētājiem.

Kopš komandas dibināšanas 2014./2015. gada sezonā “Celtnieks Rīga” vienmēr bija iekļuvuši virslīgas finālā un cīnījušies tajā ar Dobeles “Tenax” handbolistiem, tomēr šogad šādas iespējas viņiem vairs nav. 2016./2017. gada sezonā “Celtnieks Rīga” spēlētājiem izdevās izcīnīt pat čempionu titulu, pārspējot dobelniekus finālsērijā ar rezultātu 3:0.

Lai komentētu gūto neveiksmi pusfināla spēļu sērijā, uz nelielu interviju tika aicināts “Celtnieks Rīga” treneris Ivars Dumarāns ar mērķi noskaidrot, kas nav izdevies pusfinālā un kā komanda gatavojas cīņai par bronzas medaļām.

Neveiksmīgs iznākums pusfinālā, lai gan iepriekš izteicāties, ka gatavojāties tieši tam. Kur radās problēmas? Regulārajā čempionātā tomēr Ogri divas reizes izdevās pārpsēt ar deviņu vārtu starpību.

– Gatavojāmies no fiziskās puses un tur viss bija kārtībā. Visas problēmas bija pašā spēlē. Principā es varētu teikt, ka aizsardzība mums nebija nekāda, kā arī uzbrukumā nevarējām gūt vārtus. Līdz ar to tas viss šādi arī salikās, un zaudējums pie šādas spēles bija likumsakarīgs. Tajā pašā laikā “Ogre” demonstrēja daudz labāku metienu precizitāti. Ļoti pietrūka arī Raitis Puriņš, jo, lai arī cik labi būtu mūsu jaunie vārtsargi, tomēr Puriņš ir liels pienesums komandai.

– Iepriekš minējāt, ka spēlētāji, mēģinot atjaunot fizisko kondīciju, bija iedzīti tādā kā “bedrē”, un šis nogurums lika manīt jau spēlēs pret “ASK/LSPA”. Šobrīd spēlētāji atguvušies?

– Kā jau iepriekš minēju, fiziski viss bija kārtībā. Pret “ASK/LSPA” tieši šis aspekts bija galvenais, kāpēc pirmajā spēlē rezultāts bija tik tuvs. Šoreiz tā vairs nebija problēma.

Kopš komandas dibināšanas, kas bija 2014./2015. gada sezonā, visu laiku esat spēlējuši finālā. Pirmā sezona, kad tas nav izdevies. Kas atšķirīgs šajā sezonā? Par ko nebijāt padomājuši? 

– Par lielāko problēmu es šobrīd uzskatu attieksmi pret treniņprocesu, treniņu apmeklētību. Tur arī rodas visas problēmas, jo, ja nav pietiekoši daudz pamatsastāva spēlētāju treniņā, tad par kādu taktisko gatavošanos var būt runa. Attieksme pret treniņiem ir ļoti svarīga, jo tas arī atmaksājas laukumā.

Regulārajā sezonā divas reizes pārspējāt “Latgols” handbolistus. Otrajā reizē pat ar 11 vārtu pārsvaru. Cīņā par bronzas medaļām gaidāt lielāku pretestību no ludzāniešu puses?

– Protams, šī vairs nav regulārā sezona, lai gan tajā pārliecinoši spēlējām pret “Latgols”. Bažas ir, bet katru spēli ejam laukumā, lai uzvarētu. Treniņos mums jāstrādā pie neeksistējošās aizsardzības sakārtošanas, tas risinās lielu daļu problēmu. Protams, arī jāpiedomā pie metienu precizitātes.

“Celtnieks Rīga” handbolisti cīņu par bronzas medaļām sāks jau sestdien, pulksten 15.00, mājas zālē uzņemot sporta kluba “Latgols Ludza” handbolistus, bet jau dienu vēlāk, svētdien, dosies uz Ludzu, lai jau pulksten 14.30 aizvadītu otro sērijas spēli.

Līdzīgi kā pusfinālā, arī cīņā par bronzas medaļām spēlēts tiek, kamēr kāda no komandām sasniedz divas uzvaras. Ja uzvarētāju neizdodas noskaidrot jau divās spēlēs, tad tiek izspēlēta arī trešā spēle.

Abas spēles būs iespējams vērot tiešraidē SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, portālā DELFI Sports, kā arī handball.lv