BHL finālā tiksies “Dragunas” un “VHC Šviesa”; par bronzu cīnīsies “Serviti” un “Varsa”

171852961_3788593304587553_4614545326036564058_n

Vakar Baltijas handbola līgā tika aizvadītas pirmās “Final 4” jeb pusfināla spēles, kur savā starpā spēkiem mērojās Pilvas “Serviti” un Klaipēdas “Dragunas”, kā arī Viļņas “VHC Šviesa” un Alītas “Varsa-Stronglasas”. Spēcīgākas šajās pusfināla spēlēs bija Klaipēdas “Dragunas” un Viļņas “VHC Šviesa”.

Dienas pirmajā “Final 4” spēlē Klaipēdas “Dragunas” tikās ar Pilvas “Serviti”. Lai gan komandas savstarpēji vienmēr ir spēlējušas ļoti vienlīdzīgi, tomēr šoreiz ar lielāku cīņas sparu spēli aizvadīja tieši Klaipēdas handbolisti. Tas arī deva rezultātu – 10 minūtes pirms spēles beigām “Dragunas” bija izvirzījušies vadībā jau ar septiņu vārtu starpību (14:7). 

Šis bija brīdis, kad daudzu līdzjutēju prātos, šķiet, spēles liktenis jau bija izšķirts, un, lai gan “Serviti” aktīvi cīnījās līdz pat spēles beigām, viņiem vairs neizdevās atgūt zaudēto. Klaipēdas “Dragunas” varēja svinēt uzvaru ar rezultātu 28:21.

Pilvas “Serviti” rindās spēli aizvadīja arī Latvijas vīriešu handbola izlases spēlētājs Artūrs Meikšāns, kas šajā spēlē no izdarītiem diviem metieniem divreiz bija precīzs, kā arī nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu.

Otrajā pusfināla mačā savā starpā tikās divas komandas no Lietuvas – Viļņas “VHC Šviesa” un Alītas “Varsa-Stronglasas”. Spēlē uzvarēja Viļņas “VHC Šviesa” ar rezultātu 32:21. Pārākumu viņi sāka demonstrēt jau no spēles pirmajām minūtēm. Pirmā puslaika vidū Alītas handbolisti bija guvuši tikai vienus vārtus, nekādi nespējot apspēlēt Viļņas vārtsargu, un kopumā līdz spēles 14. minūtei bija izdarījuši 11 neprecīzus metienus.

Lai gan spēles turpinājumā “Varsa” handbolisti savu precizitāti uzlaboja, tomēr tas nepalīdzēja, lai atgūtu zaudēto pārsvaru. Viļņas handbolisti turpināja gūt vārtus ar augstāku precizitātes koeficientu. Līdz ar to spēlē uzvaru svinēja “VHC Šviesa” handbolisti ar rezultātu 32:21.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās šajā mačā bija Karolis Antanavičius, kurš kopumā no astoņiem izdarītiem metieniem bija precīzs simtprocentīgi. Rezultatīvākais “Varsa” sastāvā bija Žygimantas Micevičius, kurš guva piecus vārtus no izdarītiem 11 metieniem.

Šodien, pulksten 13.00, norisināsies spēle par Baltijas handbola līgas bronzas medaļām. Šajā mačā tiksies vakardien neveiksmi piedzīvojušās komandas Alītas “Varsa-Stronglasas” un Pilvas “Serviti”. Savukārt, spēlē par zeltu pulksten 16.20 laukumā dosies  Klaipēdas “Dragunas” un Viļņas “VHC Šviesa”.

Abas spēles būs vērojamas Baltijas handbola līgas Youtube kanālā, kā arī Latvijas handbola federācijas mājas lapā.

Plkst. 13.00 /  Alītas “Varsa-Stronglasas” un Pilvas “Serviti”

Plkst. 16.20 /  Klaipēdas “Dragunas” un Viļņas “VHC Šviesa”