“ASK/LSPA” cer uz labāku sezonas turpinājumu un cīnīsies par vietu “play-off”

1580281240.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) turpina rakstu sēriju par SynotTip Virslīgas klubiem otrā posma sakarā. Šoreiz kārta pienākusi "ASK/LSPA" komandai, par kuru stāsta galvenais treneris Andris Ulāns. 

LHF līdzīgi kā pirms sezonas sākuma arī pirms otrās daļas ievada klubu treneriem vai pārstāvjiem uzdeva vienādus jautājumus, lai šoreiz uzzinātu par komandas darbu Virslīgas pārtraukumā Eiropas čempionātā laikā, sastāvu, secinājumiem pēc pirmā posma, kā arī mērķiem sezonas turpinājumā. 

LHF uzdeva sekojošus jautājumus:
1. Ko komanda darīja Virslīgas pārtraukuma laikā? Bija iedota ilgāka atpūta vai turpinājāt trenēties?
2. Kāda ir situācija ar sastāvu? Vai ir notikušas kādas izmaiņas? Ir spēlētāji, kas ir paspējuši atgūties pēc savainojumiem?
3. Kādi ir galvenie secinājumi par sezonas 1. posmu? Kā tas aizritēja Jums un čempionāts kopumā? Kādi pārsteigumi?
4. Ko sagaidāt no 2. posma? Vai ir mainījušies komandas mēŗķi, salīdzinot ar laiku pirms sezonas? Vai ir kādi vārdi, ko gribētu pateikt saviem līdzjutējiem? 

1. "ASK/LSPA komandai brīvas bija svētku dienas. Viss pārējais treniņu grafiks tika ievērots. Bija, protams, Ziemassvētku vecīša ieviestas korekcijas."

2. "Sastāvs nav mainījies. Ir lielākas vai mazākas traumas, bet tā ir ikdiena handbolā. Uz ilgāku laiku bija izkritis vienīgais ar kreiso roku metošais laukuma spēlētājs Roberts Zvejnieks. Tāpat pēc smagas traumas atkopjas Kristers Rihards Ozols. Cerēsim, ka puiši lēnām atkopsies un vēl kādus gadus uzspēlēs. Mēģinām iespēlēt mūsu jauniešus – padsmitniekus. Ja turēs treniņu slodzi, un handbols būs primārais hobijs, tad būs labi."

3. "Pirmais posms pagāja bez lieliem pārsteigumiem. Virslīga ir stigri segmentēta meistarībā: divas līderes un pārējie. ASK/LSPA pirms sezonas krietni atjaunoja sastāvu, kas uzliek savu zīmogu: galvas bieži netiek līdzi kājām un rokām. Bet objektīvi bijām rēķinājušies ar pastarīšu lomu pēc pirmā posma. Nekas īsti nemainās pēdējos gados. Čempionāta organizācija ir tendēta uz it kā sporta veida reklāmu, bet tas īsti nestrādā. Masu medijos joprojām vairāk dzird par visādiem starptautiskiem pasākumiem bez Latvijas pārstāvju piedalīšanās, bet vietējie čempionātu atspoguļošana paliek novārtā. Tāpat Krištopāna, Klešnika un Jurdža gaitu atspoguļojums.

Tas, ka pirmais posms noslēdzas tikai šajās dienās, norāda uz pavāju plānošanu. Izlases un klubu pasākumi Baltijas līgā un čempionātā radīja nevajadzīgu stresu. Tāpat jocīgi izskatās fakts, ka čempionātā vieni spēlētāji pārstāv vairākus klubus. Tas nonivelē Valsts čempionāta prestižu. Lielākais pārsteigums ir tiesnešu korpusa dažādā noteikumu traktēšana un nespēja noorganizēt kaut vienu kopēju Virslīgas tiesnešu un treneru semināru par šo jautājumu. Patīkams pārsteigums bija Vaiņodes un Ludzas komandu rezultāti LČ un Dobeles starts Baltijas līgā."

4. "Centīsimies iekļūt izslēgšanas turnīrā. Mērķi nav mainījušies – trenēties, trenēties un gaidīt, ka ieguldītais darbs pārvērtīsies pozitīvā rezultātā. Līdzjutējiem varu teikt, ka nav tālu tas laiks, kad arī ASK/LSPA komanda sāks pa kādam spēlētājam deleģēt uz Nacionālo izlasi. Nedaudz pacietības un pozitīvas emocijas!"

"ASK/LSPA" komanda sezonas pirmajā posmā 14 spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, reizi spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 12 zaudējumus, attiecīgi ieņemot astoto vietu astoņu komandu konkurencē, kas, protams, nozīmē dalību otrajā četriniekā sezonas otrajā posmā. Jāatgādina, ka no pirmā četrinieka pirmās divas komandas uzreiz iekļūs pusfinālā, savukārt no otrā četrinieka divas spēcīgākās komandas izcīnīs sev vietu ceturtdaļfinālā. Gan pirmajā, gan otrajā četriniekā otrajā posmā katra komanda nospēlēs ar katru mājās un izbraukumā.